Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Co z żużlem w Poznaniu? W przyszłym roku turnieje, liga w 2016

Gdy niemal rok temu projekt Sportowy Golaj zyskał uznanie mieszkańców Poznania, wydawało się, że powrót żużla do stolicy Wielkopolski to kwestia kilku miesięcy.
Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

Gdy kilka dni temu odwiedziliśmy obiekt na Golęcinie, wyglądał on dokładnie tak samo jak kilka miesięcy wcześniej - tor zarasta trawą, a infrastruktura stadionowa "sypie się" tak jak przez ostatnie lata. - Chociaż tego nie widać, pracę nad realizacją projektu Sportowy Golaj trwają i toczą się zgodnie z harmonogramem - zapewnia jednak Arkadiusz Ładziński, prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego. Niestety, wydawanie publicznych pieniędzy, a przypomnijmy, że na projekt z budżetu miasta przeznaczone zostanie niemal 3,5 mln zł, jest obarczone wieloma procedurami, co niestety trwa.

- Dobra wiadomość jest taka, że odczuwamy ogromną przychylność władz miasta oraz Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, które zarządzają obiektem. Stadion wreszcie ma gospodarza, a my mamy siedzibę na Golęcinie - wyjaśnia Ładziński. - Też liczyliśmy, że w tym sezonie uda się zorganizować jakieś zawody, ale niestety nie było to możliwe. Robimy wszystko, by w przyszłym roku odbyły się tutaj zawody indywidualne, młodzieżówki, a celem jest powrót ligi w sezonie 2016.


- Nie chcemy robić niczego na siłę, chcemy budować klub na solidnych podstawach, dobrą wiadomością jest, że wrócił do nas wieloletni sponsor poznańskich żużlowców, czyli firma Lechma, powoli przekonujemy każe inne firmy do zaangażowania w ten projekt - dodaje. - Jeszcze w tym roku planujemy imprezę, którą chcemy pożegnać się z kibicami i podziękować za ten sezon.

Tymczasem PSŻ Poznań, wraz z innymi sportowymi organizacjami, kolejny raz zgłosił projekt do Budżetu Obywatelskiego 2015. Jego tytuł to Sportowy Golaj - Golęcińska Strefa Sportu i Rekreacji. W ramach projektu planowana jest m.in. renowacja trybun na stadionie żużlowo-piłkarskim, budowa dwóch całorocznych mini-kortów, dwóch kortów otwartych z ceglastą nawierzchnią, remont obecnych trybun przy kortach, utworzenie wypożyczalni rowerów, oznakowanie istniejących ścieżek pieszych i rowerowych. Szacunkowy koszt realizacji wszystkich planów to 3,9 mln zł.

Golęcin obecnie Golęcin obecnie

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (10):
 • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
  Jak zwykle za rządów PO wszystko się ślimaczy a moda jest taka że wszystko jest z poślizgiem i drogo .BOGATSZE KRAJE JAK POLSKA NA TAKĄ DZIADOWIZNĘ BY SOBIE NIE POZWOLIŁA.Wykonawca by
  Czytaj całość
  nie zarobił nawet na sól.
  • Stary Poznaniak Zgłoś komentarz
   Problem polega na tym, że Panowie wszystko robili najpierw aby nikt nie popierał działań biednej drużyny żużlowej i fanatyków którzy przez dwa lata robili żużel. Skończyli jak
   Czytaj całość
   skończyli dzięki p.Dyr. Strzykale który mimo pierwszej raty za stadion wyrzucił klub ze stadionu za brak drugiej wpłaty (równowartość z wszystkimi kosztami rocznie 250tyś. niezła cena za obiekt bez płotów)i upadł żużel. Stowarzyszenie wyczyszczone z długów przez spółkę obiecywało szybki powrót do gry, niestety zderzyli się z rzeczywistością i jeżeli wierzą że miasto jest przychylne do powstania drużyny żużlowej są naiwniakami!!! To doskonałe miasto tak wspomaga sport że oprócz Lecha już nic nie ma, a na koniec powiem że za brązowy medal Kościucha z Miśkowiakiem dla poznania naszego Prezydenta sportowego nawet nie było stać zaprosić ich na kawę , nie mówię już nawet o jakiejś premii! Śmiech na sali ale widzę to w czarnych kolorach, a trzeba było tylko pomóc zejść do drugiej ligi drużynie która istniała, a nie chodzić do dyr. Olimpi i podkładać nogi.
   • Meduardos Zgłoś komentarz
    držím palce. Hodně štěstí
    • pyra69 Zgłoś komentarz
     Trudno ocenić czy wszystko idzie zgodnie z planem skoro na obiekcie jest obraz nędzy i rozpaczy. Nie wiem o jakiej imprezie na zakończenie sezonu prezes mówi skoro nic tam się nie dzieje?
     Czytaj całość
     Obecnie Lasek Golęciński służy do wyprowadzania piesków na spacer okolicznym mieszkańcom. Jedna wiadomość jest prawdziwa - sezon ligowy dopiero od 2016... No cóż trzeba się cieszyć, że to jednak prędzej czy później ruszy.
     • janusz antoni z Poznania Zgłoś komentarz
      Te głosowanie na Budżet Obywatelski w Poznaniu to jedna wielka ściema. W życiu już nie dam się na to nabrać.Sportowy Golaj był w trójce zwycięskich projektów i co? NIC, już są
      Czytaj całość
      kombinacje jak to w Poznaniu, żeby ten projekt obalić. Pytanie: to po co angażuje się społeczeństwo do takiego głosowania, jak z tego nic nie będzie. Podobno żużel na golaju ma przeszkadzać mieszkańcom, podczas gdy najbliższe bloki są oddalone o prawie kilometr od toru. Niech zobaczą jak jest usytuowany stadion żużlowy w Gorzowie, bezpośrednio przy zamieszkałej ulicy i nikomu to nie przeszkadza.
      • słowianka Zgłoś komentarz
       Szkoda takiego ładnego stadionu. Oby jak najszybciej udało się przeprowadzić pierwsze zawody. Trzymam kciuki.
       • tomaszins Zgłoś komentarz
        podobno radni osiedlowi sie sprzeciwiają bo nie chca hałasu nawet była kiedyś audycja w radio merkury ,myślę że teraz przed wyborami kibice żużla powinnli podać kto sie sprzeciwia
        • Modecom Zgłoś komentarz
         Co chwile przekłądana jest data... Niby Poznań miał wystartować w sezonie 2015 w lidze a teraz 2016... Szkoda.
         • cz-b-n Zgłoś komentarz
          Buduje miasto - siłownia pod chmurką (czyli sprzęt do ćwiczeń bez żadnych obciążeń) - 100 tys zł, remont jednej trybuny stadionu - 15 mln zł, budowa jednego przystanku tramwajowego -
          Czytaj całość
          1,5 mln zł, wytyczenie przejścia dla pieszych (!) - 100 tys zł. Chce zbudować prywatny podmiot - renowacja trybun na stadionie żużlowo-piłkarskim, budowa dwóch całorocznych mini-kortów, dwóch kortów otwartych z ceglastą nawierzchnią, remont obecnych trybun przy kortach, utworzenie wypożyczalni rowerów, oznakowanie istniejących ścieżek pieszych i rowerowych - 3,9 mln zł. Coś mi tu nie gra :)
          • 21 GUNS Zgłoś komentarz
           Spokojnie,od podstaw i do przodu.Powodzenia:)
           Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
           ×
           Sport na ×