KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Podejście drugie, ostatnie? - Grupa Azoty Unia Tarnów vs. Fogo Unia Leszno (zapowiedź)

W środę dojdzie do powtórki przełożonego z niedzieli półfinałowego spotkania Grupy Azoty Unii Tarnów z Fogo Unią Leszno. W pierwszym podejściu plany organizatorom pokrzyżowała kapryśna pogoda.

Kamil Hynek
Kamil Hynek
W sobotę i niedzielę z większymi bądź mniejszymi przerwami padało. Mimo to trenerowi gospodarzy Markowi Cieślakowi udało się doprowadzić na zawody tor do użytku. Niestety przed szesnastą przeszło kilkunastominutowe oberwanie chmury, a tego było już za dużo. - Poszedłem przebrać się w kewlar, owal był elegancki. Wracam i już zalany - mówił wyraźnie zaskoczony takim obrotem sprawy Piotr Pawlicki.
Najbardziej ucierpiało wejście w pierwszy wiraż, gdzie zalegała sporych rozmiarów kałuża. Przy krawężnikach również zalegała woda. I choć menedżer przyjezdnych Adam Skórnicki stał na stanowisku, by choć spróbować ten tor doprowadzić do porządku, wszak sprzyjała ku temu wczesna pora rozgrywania spotkania, to po uprzedniej obdukcji warunków i naradzie, sędzia wraz z jury dość szybko postanowili odwołać batalię. - Trzeba było ściągnąć wodę, zobaczyć jak pod nią wygląda sytuacja. Dlatego teraz ciężko się wypowiadać, czy można było jechać. Mieliśmy światła do dyspozycji i jeszcze cały wieczór. Myślę, że można było próbować. Opady przecież ustały, najwyżej by nie wyszło - nakreślał swoją opinię lekko rozżalony. Inne zdanie miał Cieślak, który zmagał się z torem od kilku dni. - Lało w sobotę, w niedzielę też się męczyliśmy z tym torem. Dużo wysiłku włożyliśmy w to, że był tak dobry jak tuż przed meczem. Ale jak przyszedł kolejny, solidny opad tuż przed rozpoczęciem zawodów, to następna reanimacja go nie miała sensu. Tu chodzi o zawodników i ich zdrowie. Jedna i druga ekipa mają szpital. Musimy kolejny raz narażać tych chłopaków na szwank? - odpierał te zarzuty Cieślak.

Złotego środka i konsensusu nie znaleziono, ale w większości faktycznie panowała opinia, że lepiej będzie jeśli tak ważny pojedynek odbędzie się kiedy indziej. Tak jak wspomniał trener Jaskółek, w końcu w obu zespołach jest wiele niedoleczonych urazów, a lista absencji wciąż długa więc dalsze kuszenie losu na niebezpiecznym torze nie było nikomu potrzebne. - Nie było czasu się wykurować. Nie daj Boże doszło by do jakiejś następnej kolizji i mogłoby to wyglądać jeszcze gorzej - zaznaczał "Piter" Pawlicki.

Trzy dni więcej odpoczynku przydadzą się z pewnością młodszemu z braci Pawlickich i Krzysztofowi Buczkowskiemu. Ten pierwszy odczuwa jeszcze ból stłuczonej miednicy, natomiast "Buczek" doprowadzał do porządku swoją kontuzjowaną łopatkę oraz liczne potłuczenia, których nabawił się podczas upadków w czasie pierwszego pojedynku półfinałowego w Lesznie.

Zarówno Skórnicki jak i Cieślak nie kombinowali w awizowanych zestawieniach swoich zespołów. "Narodowy" jednak nie miał za wielkiego pola manewru ponieważ Greg Hancock dopiero we wtorek wraca do zajęć na torze więc ryzyko w związku z jego występem już na następny dzień, w środę jest zbyt duże. Dlatego jeśli niekorzystna aura znów nie da o sobie znać, debiutu w Enea Ekstralidze doczeka się w końcu Jacob Thorssell, na którego czekają motocykle podstawione przez Amerykanina i Martina Vaculika.

Bardziej tajemniczy, co do ewentualnych roszad w składzie jest "Skóra". Jeśli Kenneth Bjerre i Mikkel Michelsen nie "wysypią” się na twitterze, to wielce prawdopodobne, że o starcie jednego lub drugiego w Jaskółczym Gnieździe dowiemy się tuż przed potyczką po zaglądnięciu do parku maszyn. - To kiedy wrócą wiedzą najlepiej oni sami i ja. Ale nie zdradzę tego - rzucił menedżer Fogo Unii.

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno:
1. Nicki Pedersen
2. Damian Baliński
3. Grzegorz Zengota
4. Przemysław Pawlicki
5. Bartosz Smektała
6. Piotr Pawlicki

Grupa Azoty Unia Tarnów:
9. Martin Vaculik
10. Jacob Thorssell
11. Artiom Łaguta
12. Krzysztof Buczkowski
13. Janusz Kołodziej
14.
15. Kacper Gomólski

Początek meczu: 20:15
Sędzia: Ryszard Bryła
Komisarz toru: Aleksander Janas

Ceny biletów:
Trybuna główna - 60 zł
Pozostała część stadionu (normalny) - 40 zł
Pozostała część stadionu (ulgowy) - 30 zł
Program A4 - 10zł
Nie obowiązują karnety!

Zamów relację z meczu Grupa Azoty Unia Tarnów - Fogo Unia Leszno
Wyślij SMS o treści ZUZEL TARNOW na numer 7355
Koszt usługi 3,69 zł z VAT.

Przewidywana pogoda w godzinie rozpoczęcia meczu:
Temperatura: 8°C
Wiatr: 18 km/h
Deszcz: 0.0 mm
Ciśnienie: 1017 hPa

Kto z tej pary awansuje do finału Enea Ekstraligi

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (112)
Zobacz więcej komentarzy (33)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×