KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Niedzielne mecze oczami SportoweFakty.pl

W niedzielę rozegrane zostaną rewanżowe finałowe mecze we wszystkich polskich ligach żużlowych. Ich wyniki wytypowała redakcja SportoweFakty.pl.
 Redakcja
Redakcja

ENEA Ekstraliga 

Stal Gorzów - Fogo Unia Leszno

Faworytem tego meczu wydają się być gospodarze, którzy w pierwszym meczu przegrali tylko dwoma punktami i przed rewanżem są w uprzywilejowanej pozycji. Nie będzie dla nas zaskoczeniem, jak presja meczu rewanżowego, mobilizacja gości lub inne okoliczności spowodują, że to Unia wyjdzie z tego dwumeczu zwycięsko. Naszym zdaniem to jednak Stal po 31 latach cieszyć się będzie z mistrzostwa.

Typ SportoweFakty.pl: 49:41.

Grupa Azoty Unia Tarnów - SPAR Falubaz Zielona Góra

W Tarnowie mecz i medal pocieszenia powinien przypaść Unii. Obie drużyny mają swoje problemy. Znacznie większe ma Falubaz, któremu oprócz afery dopingowej z Patrykiem Dudkiem, przybyły problemy związane z nie najlepszą atmosferą, jaka zapanowała wokół klubu. Unia z kolei najgorsze ma już za sobą. U siebie jest piekielnie mocna, niezależnie od składu, w jakim jedzie. 

Typ SportoweFakty.pl: 51:39.


Nice Polska Liga Żużlowa 

PGE Marma Rzeszów - Orzeł Łódź

W pierwszym meczu PGE Marma Rzeszów przegrała sześcioma punktami, lecz w rewanżu to Żurawie są faworytem. Przemawia za nimi atut własnego toru, na którym radzą sobie doskonale i w tym sezonie byli na nim niepokonani. Z kolei siła Orła opiera się głównie na duecie Jason Doyle - Mads Korneliussen. O ile Australijczyk nadal jest w wysokiej formie, o tyle Duńczyk spisuje się pod koniec sezonu nieco słabiej.

Typ SportoweFakty.pl: 53:37. 

Polska 2. Liga Żużlowa 

MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia - Speedway Wanda Instal Kraków

Drużyna z Ostrowa już w półfinale miała problemy, bo w pierwszym meczu w Pile przegrała 39:51. W rewanżu wygrała jednak 40 punktami i wywalczyła awans do finału. W Pile, podobnie jak w Krakowie zawiódł Peter Karlsson. Ten sam zawodnik na torze w Ostrowie rzadko jednak spisuje się poniżej oczekiwań. Tak było w rewanżu w Victorią i meczu rundy zasadniczej z Wandą Instal Kraków. Stawiamy na to, że również i tym razem ostrowianie odrobią straty.

Typ SportoweFakty.pl: 55:35. 

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (11)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×