WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Włókniarz i Wybrzeże bez licencji! GKM otrzyma zaproszenie do startów w Ekstralidze!

Włókniarz Częstochowa i Wybrzeże Gdańsk nie otrzymają licencji na starty w sezonie 2015! Taką decyzję podjęło Prezydium Zarządu Głównego PZM!
Damian Gapiński
Damian Gapiński

Decyzja Prezydium Zarządu PZM oznacza, że nie odbędzie się baraż pomiędzy KantorOnline Viperprint Włókniarz Częstochowa a Orłem Łódź. Konieczne będzie jednak uzupełnienie składu ENEA Ekstraligi. W tej chwili pewne miejsce ma sześć zespołów, które zapewniły sobie prawo startów w przyszłym sezonie i najlepszy zespół Nice PLŻ - PGE Marma Rzeszów. Ósmą drużyną powinien być Orzeł Łódź, jednak ten klub nie spełnia wymogów licencyjnych odnośnie stadionu. Zaproszenie do startów w Ekstralidze otrzyma kolejny zespół Nice PLŻ - GKM Grudziądz.

Zespoły z Częstochowy i Gdańska będą mogły startować w rozgrywkach II ligi, jednak nie będą to mogły być zadłużone spółki. Pamiętajmy, że w obu miastach funkcjonują stowarzyszenia, które do tej pory odpowiadały głównie za szkolenie młodzieży.

Oświadczenie Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego:

Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego w oparciu o wniosek Zespołu ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej, DM I ligi i DM II ligi żużlowej, działając na podstawie § 17 ust. 2 i § 19 ust. 2 pkt 2 Regulaminu przyznawania, odmowy przyznania i pozbawiania licencji uprawniającej do udziału we współzawodnictwie sportowym w sporcie żużlowym dla klubów Ekstraligi, I i II ligi żużlowej, stwierdza wygaśnięcie z dniem 10 października 2014 r. licencji nadzorowanej przyznanej GKS Wybrzeże S.A. oraz Częstochowskiemu Klubowi Motocyklowemu "Włókniarz" S.A. Klubowi Motocyklowemu „Włókniarz” S.A.

Zespół ds. Licencji dla  Klubów Ekstraligi Żużlowej, DM I ligi i DM II ligi żużlowej w swoim wniosku wskazał, że w/w Kluby naruszyły warunki przewidzianego, w ramach decyzji licencyjnej, programu naprawczego i nie realizowały nałożonych na nie nakazów lub zakazów.

Powyższa decyzja Prezydium ZG PZM oznacza, że wymienione Kluby nie otrzymają licencji na start w rozgrywkach polskich lig w sezonie 2015.


Zdecydowana reakcja w sprawie Włókniarza i Wybrzeża. Krzysztof Cegielski: Tak musiało się to skończyćWłókniarz nad przepaścią. Dariusz Śleszyński: Zawodnicy nie dostaną pieniędzy

Kup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Prezydium Zarządu PZM podjęło słuszną decyzję odbierając licencję Włókniarzowi i Wybrzeżu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (498):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Wujek 0
  Choć jest duże ryzyko. Bo dzikie karty na GP już zostały rozdane i czterech jeźdźców w jednej drużynie to spore ryzyko! Ale zaryzykował bym :)
  Wujek No zgadza się! Częstochowa i Gdańsk już zapłacili. Nie dostając licencji na rok 2015. O ile Gdańsk mnie jakoś szczególnie nie dziwi, To Częstochowa mogła zrobić realny składzik o utrzymanie nie powiększając tym samym długów. A kto wie na następny sezon mogli znaleźć jakiegoś nadzianego sponsora i zrobić nie za drogi składzik na sezon 2016 i może by im wypaliło. A tak zaszaleli ponad swoje mozliwośći i efekty już widać. (i nie pisze tego aby dogryźć.) Mi się marzy taki składzik Tai Magic Ogór Suchy w obwodzie chyba że coś znajdzie. Do tego Doyl Jepsen i młody Drabik na juniorkę. I jestem Happpyyy :D
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Wujek 0
  No zgadza się! Częstochowa i Gdańsk już zapłacili. Nie dostając licencji na rok 2015. O ile Gdańsk mnie jakoś szczególnie nie dziwi, To Częstochowa mogła zrobić realny składzik o utrzymanie nie powiększając tym samym długów. A kto wie na następny sezon mogli znaleźć jakiegoś nadzianego sponsora i zrobić nie za drogi składzik na sezon 2016 i może by im wypaliło. A tak zaszaleli ponad swoje mozliwośći i efekty już widać. (i nie pisze tego aby dogryźć.) Mi się marzy taki składzik Tai Magic Ogór Suchy w obwodzie chyba że coś znajdzie. Do tego Doyl Jepsen i młody Drabik na juniorkę. I jestem Happpyyy :D
  sympatyk żu-żla Dobrze by było tylko p Krystyna powiedziała mniejszy budżet na przyszły sezon,Teraz ile oni będą chcieli kasy.P,Krystyna stąpa twardo po ziemi nie tak jak Częstochowscy włodarze po niebie ,i mają teraz nie ciekawie
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • ckm1 0
  Nie do końca,to spólka skończyła Stowarzysznie wkracza do 2 ligi w przyszłym roku doinformuj się trochę :)
  hejter_roku A wy skończyliście swoją przygodę z żużlem.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (495)
Pokaż więcej komentarzy (498)
Pokaż więcej komentarzy (498)
Pokaż więcej komentarzy (498)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×