Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Kolejny z klanu Łagutów na torze!

Władywostok pożegna żużlowy sezon turniejem par. Kibice z niecierpliwością oczekują pierwszego poważnego występu na torze bratanka Grigorija i Artioma, utalentowanego ponoć jak oni Pawła.
Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński

W czwartek 16 października, na torze stadionu Awangard, odbędzie się turniej par zamykający sezon dla zawodników Wostoka Władywostok. W zawodach rywalizować będą zawodnicy tworzący ligową kadrę klubu, między innymi Wadim Tarasienko, Iwan Łysik czy Aleksiej Charczenko, oraz trenujący od 2-3 lat wychowankowie tamtejszej szkółki żużlowej. Najprawdopodobniej trener Igor Stoljarow zestawi pary według schematu "stary+młody".


Tym co najbardziej interesuje dalekowschodnich kibiców, jest debiut w poważnych zawodach zaledwie czternastoletniego Pawła Łaguty. Utalentowany bratanek Grigorija i Artioma Łagutów odnosił już wiele sukcesów w zawodach motocrossowych, a od trzech lat systematycznie trenuje na żuzlu. Teraz przyszła pora na wykazanie się nabytymi na torze umiejętnościami.
Paweł Łaguta wykazał się już na crossie. Nadeszła pora, by uczynić to także na żużlowym owalu Paweł Łaguta wykazał się już na crossie. Nadeszła pora, by uczynić to także na żużlowym owalu
Wśród awizowanych na zawody szkółkowiczów widnieje także inne, znajomo brzmiące nazwisko. Jeszcze młodszego od Pawła Siergieja Tarasienko z "klanem Łagutów" także łączą więzy krwi. Miejscowi kibice żartują, że niedługo klubową kadrę będzie można zestawić z zawodników o dwóch, powiązanych rodzinnie nazwiskach.

Uczestnicy:
1. Wadim Tarasienko
2. Danił Litwinow
3. Iwan Łysik
4. Aleksiej Charczenko
5. Siergiej Łogaczow
6. Paweł Łaguta
7. Siergiej Tarasienko
8. Witalij Kotljar
9. Mark Karion
10. Wiktor Gałuszko

Po dziesięciu biegach serii zasadniczej zaplanowano rozegranie dwóch półfinałów i wyścigu finałowego.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
vl.ru

Komentarze (6):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×