KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Finał Polskiej 2. Ligi Żużlowej zgodnie z planem!

W czwartek na torze w Ostrowie ma zostać rozegrane starcie pomiędzy MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovią i Speedway Wandą Instal Kraków. GKSŻ poinformowała, że mecz odbędzie się zgodnie z planem.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
"GKSŻ informuje, że powtórzony rewanżowy mecz finału Polskiej 2. Ligi Żużlowej pomiędzy zespołami MDM Komputery Ostrovia Ostrów a Speedway Wandą Instal Kraków odbędzie się we wskazanym terminie, czyli w czwartek 16 października" - głosi komunikat zamieszczony na stronie polskizuzel.pl. Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 15:45.
Przypomnijmy, że pierwotnie rewanżowe finałowe starcie Polskiej 2. Ligi Żużlowej miało zostać rozegrane 5 października. Jednak ze względu na awarię oświetlenia mecz został przerwany po sześciu wyścigach. Gospodarze wówczas prowadzili 21:15, a w dwumeczu przewaga krakowian wynosiła 12 "oczek". Okoliczności przełożenia spotkania wywołały wiele kontrowersji. Przedstawiciele Ostrovii mówili o poważniejszej awarii w mieście. Z kolei prezes gości, Paweł Sadzikowski, twierdził, że usterka dotyczyła tylko terenu Stadionu Miejskiego.

W związku z wydarzeniami, jakie miały miejsce podczas meczu w Ostrowie postępowanie wszczęła Główna Komisja Sportu Żużlowego. Jej werdykt ma być znany jeszcze w środę.

Zamów relację z meczu MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia - Speedway Wanda Instal Kraków
Wyślij SMS o treści ZUZEL OSTROW na numer 7355
Koszt usługi 3,69 zł z VAT.

Przewidywana pogoda na czwartek (za twojapogoda.pl):
Temperatura: 19 °C
Wiatr: 16 km/h
Deszcz: 2 mm
Ciśnienie: 1009 hPa

Źródło: polskizuzel.pl 

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
polskizuzel.pl
Komentarze (236)
 • Sławek-Ostrovia Zgłoś komentarz
  Źle zrobił klub ostrowski,jak dla mnie kibice jak najbardziej powinni być na tym meczu! Jeżeli już taką decyzję podjął klub to pozostaje Wam tylko wchodzić głównym wejściem i
  Czytaj całość
  siadać w innym miejscu.Pozdrawiam
  • gromate Zgłoś komentarz
   Dlaczego mecz będzie od nowa a nie kontynuowany od 21-15? To jawny przekręt i ukłon w kierunku Ostrovii
   • yes Zgłoś komentarz
    Nie analizuję dzisiaj sprawy, gdyż upoważniona do tego jest GKSŻ. Dobrym w całej sprawie jest to, że sprawy nie ma. Złem jest to, że w ogóle miała miejsce. Oby skończyło się dobrze
    Czytaj całość
    na torze i poza nim. Nie wiem kto ostatecznie wygra ten dwumecz, lecz niesmak i tak pozostanie. Żużel istnieje dziesiątki lat, wciąż jednak pojawiają się nowe kwiatki. Nie czekam na kolejne, lecz one i tak pojawią się na :żużlowej łączce".
    • DrawA Zgłoś komentarz
     Kibice z Krakowa gówno otrzymali a nie zwrot kasy. Kolejna ściema. Ostrów jak się pomyli , to prawdę powie ...
     • DrawA Zgłoś komentarz
      Moi drodzy to nie Ostrów jest winny To GKSŻ daje takie przyzwolenie. Niech ich szlag trafi. Skrzydlewski miał rację opisując w Przeglądzie Sportowym (dzisiaj) GKSŻ i ovię. Niech teraz
      Czytaj całość
      każdy klub to wykorzystuje !!! To taka nowa taktyka zgodna z prawem i duchem FAIR PLAY. GKSŻ - ta banda idiotów zabija żużel !!!!!!!!!!!! PRYWATNY FOLWARK SZYMAŃSKIEGO, WITKOWSKIEGO ICAŁEJ RESZTY GNOI.
      • Tylko Ovia - Hej ŻKS Zgłoś komentarz
       Ten mecz się nie odbędzie, będzie lało aż miło...
       • Hampelek Zgłoś komentarz
        jutro ma pół dnia padać, ktoś tam myśli?
        • Damian Tyc Zgłoś komentarz
         ktoś mi może powiedzieć czy bilety z poprzedniego meczu są aktualne na ten ??
         • Rychubyd Zgłoś komentarz
          Wstyd i hańba, mam nadzieję, że Kraków wygra!
          • Mark211 Zgłoś komentarz
           [b]Ostrów przesadziliście !!!! Zamknięcie stadionu dla krakowskich kibiców to już przegięcie. [/b]
           • Mirson Zgłoś komentarz
            Jednak to prawda powtórki dotąd aż elektrycy awansują !!!
            • Mariano Zgłoś komentarz
             Spokojnie, jeszcze jest odwołanie od decyzji...
             • FaUst Zgłoś komentarz
              "Główna Komisja Sportu Żużlowego informuje, iż po rozpatrzeniu sprawy wydarzeń związanych z przerwaniem zawodów finałowych DM II Ligi mających miejsce w dniu 5 października 2014 roku
              Czytaj całość
              w Ostrowie Wielkopolskim stwierdziła szereg poważnych uchybień po stronie organizatora tych zawodów. W następstwie powyższego nałożono na klub Żużlowy Klub Sportowy Ostrovia kary pieniężne w łącznej kwocie 50.000,00 złotych oraz obowiązek zryczałtowanego zwrotu kosztów podróży drużynie SPEEDWAY WANDA INSTAL KRAKÓW na w/w zawody w kwocie 20.000,00 złotych. Karą finansową oraz rocznym zawieszeniem ukarano kierownika drużyny MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia Ostrów Wielkopolski. GKSŻ na dzień dzisiejszy nie stwierdziła występowania po stronie organizatora celowych działań mających na celu wyłączenia oświetlenia podczas zawodów. W związku ze złożeniem przez Krakowski Klub Żużlowy Sp. z o.o. zawiadomienia do prokuratury z ewentualnymi ostatecznymi decyzjami dyscyplinarnymi w tej sprawie GKSŻ wstrzymuje się do czasu poznania ustaleń organów ścigania. Mając powyższe na uwadze GKSŻ podtrzymało decyzję w przedmiocie rozegrania niedoszłych do skutku zawodów. GKSŻ zweryfikowała wynik meczu finałowego rozegranego w dniu 5 października 2014 roku w Ostrowie Wielkopolskim pomiędzy drużynami MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia oraz SPEEDWAY WANDA INSTAL KRAKÓW zgodnie z protokołem zawodów tj. jako mecz przerwany nie pozwalający na zaliczenie uzyskanego na torze wyniku (art. 716 pkt 3 RSŻ)."
              Zobacz więcej komentarzy (70)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×