Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Leon Madsen nie odpowiedział na wezwanie GKM. Klub nie odpuszcza

Ciąg dalszy sprawy Leona Madsena. Włodarze GKM-u Grudziądz postanowili wezwać Duńczyka do podpisania kontraktu na mocy podpisanego wcześniej listu intencyjnego.
Kamil Tecław
Kamil Tecław

Przypomnijmy, że Leon Madsen ustalił 27 listopada warunki startów w grudziądzkim klubie i podpisał list intencyjny. Wszystko wskazywało na to, że reprezentant Danii podpisze kontrakt z GKM Grudziądz po 19 grudnia, ale Madsen postanowił zmienić zdanie i związał się umową z Unią Tarnów.


Zdziwiło to działaczy pomorskiego klubu, którzy byli przekonani, że Duńczyk będzie ważną częścią zespołu Roberta Kempińskiego. Wydawało się, że GKM nie będzie mógł nic wskórać w tej sprawie, bowiem powszechnie mówiono o tym, że list intencyjny nie jest wiążący i nie ma żadnej mocy prawnej. Inne zdanie na ten temat mieli jednak niektórzy eksperci, którzy twierdzili, że grudziądzanie mogą dążyć do zawarcia umowy przyrzeczonej na drodze sądowej.

Jak się okazuje GKM podjął już pierwsze kroki w tej sprawie i wezwał Leona Madsena do podpisania kontraktu. Jak zareagował na to zawodnik? - Konsultujemy cały czas ten temat z naszymi prawnikami i podjęliśmy już pierwsze kroki. Wysłaliśmy w ubiegłym tygodniu do Duńczyka wezwanie do podpisania kontraktu z naszym klubem w związku z wcześniej parafowanym listem intencyjnym. Leon nie odpowiedział jednak do tej pory na nasze pismo. To jednak nie koniec, jesteśmy zmuszeni podjąć dalsze stosowne działania - powiedział prezes GKM, Arkadiusz Tuszkowski.

Leon Madsen nie odpowiedział na wezwanie GKM Leon Madsen nie odpowiedział na wezwanie GKM
Grudziądzanie mogą jeszcze wystąpić do sądu z roszczeniem odszkodowawczym. Wszystko wskazuje na to, że spór pomiędzy klubem znad Wisły a Leonem Madsenem może potrwać jeszcze trochę czasu. O jej przebiegu będziemy informować na bieżąco.

Czy GKM dojdzie swoich racji w sprawie Leona Madsena?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (148):

 • Unia T. KING Zgłoś komentarz
  List intencyjny to pisemna, wstępna deklaracja zamierzeń dotyczących swoich działań, składana przez stronę możliwego przyszłego stosunku gospodarczego. W odróżnieniu od kontraktu list
  Czytaj całość
  intencyjny NIE WIĄŻE składającego ani przyjmującego. Może zostać wystawiony zarówno przez jedną, jak i więcej osób, zarówno prawnych jak i fizycznych. List intencyjny określa zakres przyszłych działań czy umów oraz zarys planów dotyczących danego projektu. Zwykle jest podpisywany w chwili, gdy po zakończeniu wstępnych negocjacji zostało osiągnięte porozumienie co do podjęcia dalszych działań.
  • grzech0tnik Zgłoś komentarz
   wikipedia wikipedią a i tak ostatecznie rozstrzygną prawnicy
   • grzech0tnik Zgłoś komentarz
    http://pl.wikipedia.org/wiki/List_intencyjny i wszystko jasne
    • Apator Fan Zgłoś komentarz
     Przyszedł prawnik,będzie ciekawie ;D
     • Apator Fan Zgłoś komentarz
      Poza tym kibice na dalekim południu mają chyba większe problemy od sprawy Madsena.Jednym z nich jest najsłabszy skład w lidze .
      • prince Zgłoś komentarz
       No i z forum żużlowego zrobiło się quasi forum prawne. Na mój gust chłopcy z GKM już walczą o utrzymanie gnębiąc jednego z konkurentów. I widać, że są dobrzy w "te klocki". Kiedy w
       Czytaj całość
       nazwie pojawi się sponsor tytularny "zielony stoliczek"?
       • maciek z tarnowa Zgłoś komentarz
        Próby omijania przepisów, cwaniactwo czyli list intencyjny! Proponuje następnym razem zaprowadzić potajemnie werbowanego do lokalnej parafii, by ten złożył tam stosowną przysięgę:)))
        Czytaj całość
        Leon miała intencje takie jakie deklarował, ale skoro zwolniło się miejsce po Łagucie, który w bardzo "honorowy" sposób zmenił plany, to Leona intencje na wskutek nowych okoliczności uległy zmianie! Miał prawo podjąć każdą decyzje bo deklarował tylko swoje intencje! Unia Tarnów była jego priorytetem od wielu sezonów.
        • MoSeS Zgłoś komentarz
         GKM może domagać się czegoś tylko jeżeli list zostanie potraktowany jako umowa przedwstępna, ale z automatu musi liczyć się z karą za złamanie regulaminu, bowiem [b]żadnych[/b] umów
         Czytaj całość
         w tym okresie nie można było podpisywać. ...choć patrząc na konkurs na członka EE, karę pewnie dostanie symboliczną ;)
         • Bada Bing Zgłoś komentarz
          Dożywocie!!! Za dobre sprawowanie może wyskoczyć nie wcześniej jak po 25 latach.
          • alf Zgłoś komentarz
           GKM wszem i wobec obwieszcza, że z premedytacją planował złamanie regulaminu. Jak będą dalej tak postępować to w końcu władze żużla przestaną udawać, że o sprawie nie wiedzą i
           Czytaj całość
           dla przykładu zmuszą GKM do zapłacenia jakiejś kary.
           • grudziądzanin z Londynu Zgłoś komentarz
            Z niewolnika nie ma pracownika ale GKM powinien dochodzić swoich praw na drodze sądowej albo zablokować jego starty w lidze polskiej, to by była najlepsza kara dla Madsena
            • k 53 GKM Zgłoś komentarz
             Witam.Masz racje ,,godden,, oprocz jednej rzeczy.Fakt ,nie ma w dokumencie ,,kar umownych,,.Ale wszystko inne jest zawarte.Wiemy o czym piszemy.I o to idzie.Spelnia warunki umowy
             Czytaj całość
             przedwstepnej-nie kontraktu,jak niektorzy tu probuja pisac.I wlasnoreczne podpisy.No sam jestem ciekaw jak to sie skonczy.Pozdro.GKM-Torun.
             • k 53 GKM Zgłoś komentarz
              Witam,,godden,,kara finansowa sie nalezy,przyznasz.I tyle.I niech startuje w Tarnowie.GKM-Torun.
              Zobacz więcej komentarzy (135)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×