WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Jest decyzja w sprawie Wybrzeża Gdańsk i Włókniarza Częstochowa!

Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego podjęło decyzję w sprawie licencji na starty w Polskiej 2. Lidze Żużlowej dla stowarzyszeń z Gdańska i Częstochowy!
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski

Niestety, dla fanów czarnego sportu w Gdańsku i Częstochowie nie mamy dobrych wieści. Wybrzeże Gdańsk i Włókniarz Częstochowa nie wystartują w tegorocznych rozgrywkach PLŻ 2!


Sytuacja stowarzyszeń z obu ośrodków była ściśle związana ze spółkami, które startowały ostatnio w rozgrywkach Ekstraligi. Przypomnijmy, że te są winne zawodnikom łącznie kwotę prawie 7 milionów złotych. Podjęte próby negocjacji z żużlowcami nie przyniosły efektów. Stowarzyszenie Wybrzeże zaproponowało spłatę 700 tysięcy z 2,2 miliona długu. Zawodnicy odrzucili ją, domagając się spłaty około 70 procent zadłużenia.

Spłatę około 70 procent zadłużenia zaproponowały również władze spółki Włókniarz. Zawodnicy swojego stanowiska nie zmienili, więc jedyną drogą dla stowarzyszeń było osiągnięcie porozumienia z Polskim Związkiem Motorowym. Do takiej sytuacji także jednak nie doszło. Warto zresztą podkreślić, że gdyby PZM "dogadał się" ze stowarzyszeniami bez udziału zawodników, mógł narazić się na pozew z ich strony.

Cała sytuacja ma poważne konsekwencje zarówno dla klubów jak i zawodników. Pierwszą jest brak licencji dla obu ośrodków. W przypadku żużlowców maleją szansę na odzyskanie całości lub nawet części zarobionych pieniędzy. Trudno także powiedzieć, jaka będzie przyszłość zawodników, którzy podpisali kontrakty ze stowarzyszeniami na sezon 2015. Najbardziej ucierpią jednak kibice, którzy nie zobaczą żużla w ligowym wydaniu w swoich miastach.

Treść komunikatu Zespół ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej DM I ligi i DM II Ligi żużlowej Polskiego Związku Motorowego:

Zespół ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej DM I ligi i DM II Ligi żużlowej Polskiego Związku Motorowego (zwanego dalej: "Zespołem") działając na podstawie § 4 ust 3 in fine w zw. z § 15 ust. 13 Regulaminu przyznawania, odmowy przyznania i pozbawiania licencji uprawniającej do udziału we współzawodnictwie sportowym w sporcie żużlowym dla klubów Ekstraligi, I i II ligi żużlowej (zwanego dalej "Regulaminem") stwierdza niewykonanie przez GKŻ Wybrzeże z siedzibą w Gdańsku postanowień warunkowych określonych w licencji warunkowej przyznanej klubowi na podstawie decyzji Zespołu w dniu 17 grudnia 2014r.

Licencja warunkowa przyznana została pod warunkiem spełnienia szczegółowych wymogów, w tym ustalenia warunków porozumienia, o którym mowa w § 4 ust. 3 Regulaminu, które zawarte miało zostać pomiędzy GKŻ Wybrzeże a Polskim Związkiem Motorowym w sprawie spłaty należności wobec zawodników, klubów i Polskiego Związku Motorowego. Zespół stwierdził, że w wyznaczonym terminie do dnia 31 grudnia 2014r. warunki porozumienia nie zostały ustalone oraz do dnia 18 lutego 2015 r. porozumienie nie zostało zawarte.

Stosownie do treści § 15 ust. 13 Regulaminu przyznawania, odmowy przyznania i pozbawiania licencji uprawniającej do udziału we współzawodnictwie sportowym w sporcie żużlowym dla klubów Ekstraligi, I i II ligi żużlowej z chwilą stwierdzenia przez Zespół niewykonania przez Klub postanowień warunkowych określonych w Licencji warunkowej - licencja wygasa.

Komunikat dotyczący SCKM Włókniarz Częstochowa:

Zespół ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej, DM I ligi i DM II Ligi żużlowej Polskiego Związku Motorowego (zwanego dalej: "Zespołem") działając na podstawie § 4 ust 3 in fine w zw. z § 15 ust. 13 Regulaminu przyznawania, odmowy przyznania i pozbawiania licencji uprawniającej do udziału we współzawodnictwie sportowym w sporcie żużlowym dla klubów Ekstraligi, I i II ligi żużlowej (zwanego dalej "Regulaminem") stwierdza niewykonanie przez Stowarzyszenie Częstochowski Klub Motocyklowy "Włókniarz" postanowień warunkowych określonych w licencji warunkowej przyznanej klubowi na podstawie decyzji Zespołu w dniu 17 grudnia 2014r.

Licencja warunkowa przyznana została pod warunkiem spełnienia szczegółowych wymogów, w tym ustalenia warunków porozumienia, o którym mowa w § 4 ust. 3 Regulaminu, które zawarte miało zostać pomiędzy Stowarzyszeniem Częstochowski Klub Motocyklowy „Włókniarz” a Polskim Związkiem Motorowym w sprawie spłaty należności wobec zawodników do dnia 31 grudnia 2014r. W dniu 31 grudnia 2014r. zawarte zostało przedmiotowe porozumienie, w którym w szczególności wskazano, że z uwagi na dostarczenie PZM pisma Częstochowskiego Klubu Motocyklowego "Włókniarz" S.A. w zakresie zobowiązania do spłaty zawodników klubu za sezon 2014 - Polski Związek Motorowy uznaje, że zawarte porozumienie czyni zadość wymogom określonym w § 4 ust. 3 Regulaminu, a co za tym idzie możliwe jest na jego podstawie przyznanie licencji warunkowej.

Pismem z dnia 3 lutego 2015r. Częstochowski Klub Motocyklowy "Włókniarz" S.A. poinformował, że względem spółki prowadzone jest postępowanie upadłościowe z możliwością zawarcia układu oraz, że spółka nie prowadzi w tej chwili działalności gospodarczej, a terminowa spłata należności, a zatem również realizacja postanowień licencji warunkowej wynikająca z porozumienia z dnia 31 grudnia 2014r. stała się niemożliwa.

Powyższe poskutkowało złożeniem przez PZM Stowarzyszeniu Częstochowski Klub Motocyklowy "Włókniarz" oświadczenia o wypowiedzeniu zawartego porozumienia ze skutkiem natychmiastowym. W efekcie porozumienie, na którym miało opierać się udzielenie licencji w/w klubowi stało się nie tylko niewykonalne, ale również uległo rozwiązaniu.

Stosownie do treści § 15 ust. 13 Regulaminu z chwilą stwierdzenia przez Zespół niewykonania przez Klub postanowień warunkowych określonych w licencji warunkowej - licencja wygasa.Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy w sprawie stowarzyszeń z Gdańska i Częstochowy została podjęta dobra decyzja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / pzm.pl

Komentarze (414):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • KAPSEL KSSG 0
  I co ?? jaka decyzja odnośnie tych biletów na SGP ??
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • DanGW 0
  Faktycznie rozmowa nie ma sensu. Jak pisałem, że tak będzie próbując wam wytłumaczy c dlaczego wyśmiewaliście i wyzywaliscie twierdząc, że nie ma takiej możliwości. Teraz jak się to wszystko stało o czym pisałem, to znowu to samo bo co? Bo boli was i nie wiecie jak macie odreagować? Zrozum fakty, które sie wydarzyły i skończ swoje żałosne wypowiedzi, bo dalej macie swoje teorie i wierzycie w każde słowo waszego mesjasza, a rzeczywistość jest zupełnie inna. Jak zwykle cały świat i wszyscy się mylą tylko wasza garstka nie.
  Muguruza-Yo *Glupota bo piszesz o rzeczach o ktorych nawet nie masz pojecia *Zawisc bo uczepil bys sie nawet punktu w regulaminie jesli by zabranial startu Stowarzyszeniom ktorych stadion lezy przy ulicy na litere O *Zalosnosc bo systematycznie wchodzisz tu i uskuteczniasz to co powyzej opisalem *Kultura,no nawet w miare kulturalny troll mozesz sobie wybrac 2 cechy dla siebie,wszystkie pasuja wole w mieszkaniu dywany uczyc latac niz tlumaczyc takim osobnikom cokolwiek,taka sama strata czasu
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Muguruza-Yo 0
  *Glupota bo piszesz o rzeczach o ktorych nawet nie masz pojecia
  *Zawisc bo uczepil bys sie nawet punktu w regulaminie jesli by zabranial startu Stowarzyszeniom ktorych stadion lezy przy ulicy na litere O
  *Zalosnosc bo systematycznie wchodzisz tu i uskuteczniasz to co powyzej opisalem
  *Kultura,no nawet w miare kulturalny troll
  mozesz sobie wybrac 2 cechy dla siebie,wszystkie pasuja
  wole w mieszkaniu dywany uczyc latac niz tlumaczyc takim osobnikom cokolwiek,taka sama strata czasu
  DanGW Co Ty masz z tą zawiścią? Nie wiem gdzie to się rodzi, ale u was kibiców włókniarza panuje jakaś dziwna moda, że jak jeden coś powie to zaraz 5 jak stado baranów pisze słowo w słowo to samo. Tak samo było z piekarniami sąsiadami i zadłużonymi mieszkaniami( o które po dobrym przykładzie kontrującym do dziś nie otrzymałem odpowiedzi) i tak samo teraz z tą zawiścią. W każdym poście piszecie o tej zawiści nawet tam gdzie jej nie ma. Chcecie być męczennikiem walczącym z całym światem czy co? Jak napisałem, żeby Swiącik dotrzymał obietnicy i pojechał juniorami w lidze czeskiej tak by była ciągłąść i za rok nie było problemu wrócić do żużla to też łabki takie jak Ty wyjechały mi z zawiścią? Gdzie tu zawiść? Co do nieznajomości tematu. Na pewno nie znam wszystkich detali. Zwyczajnie się nie da. Nie wszystko też wychodziło poza rozmowy w cztery oczy. Jednak wyraźnie zostało powiedziane, że do 15 lutego muszą się kluby dogadać z zawodnikami. Wszyscy o tym wiedzieli mówili, tylko wasz prezes mówił, że nie musi powołując się na rozmowę z Szymańskim, ale sam Szymański mówił, że sckm musi się dogadać, więc już źródło (jedyne)podało inną, sprzeczną onformację od tej jaką przekazywał wasz prezes. Innych głosów takich jak jego nie było. Więc nie wiem na jakiej podstwie wzięło wam się, że płacić nie musicie. Polecieliscie za kolejnym złotoustym prezesem z czewy. Mieliscie ich ostatnio dwóch w spółce, mówili jedno wychodziło zaraz inaczej, zamiast wyciągnąć lekcję z tego, to uwierzyliście szaleńczo kolejnemu, bo został namaszczony zbawcą częstochowskiego żużla, aa wyszło tak samo. Nie widzisz w tym jakiegoś schematu? Zamiast pisać o zawiści i buntować się przecikwo całemu światu usiądź spokojnie i zastanów się czemu kolejny prezes u was mówi coś innego a prawda okazuje się zupełnie inna.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (411)
Pokaż więcej komentarzy (414)
Pokaż więcej komentarzy (414)
Pokaż więcej komentarzy (414)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×