Poznaj zapisy Kodeksu Etycznego obowiązującego sędziów i inne osoby urzędowe

Treści wyłożone w Kodeksie mają pomóc osobom urzędowym w ustaleniu takich sposobów zachowania, by być godnymi zaufania swoich kolegów, zawodników, władz sportowych, mediów i opinii publicznej.

Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński
Z pierwszym dniem kwietnia zaczął obowiązywać "Kodeks Etyczny Osób Urzędowych w Sporcie Żużlowym". Jest to nowy, rozszerzony dokument, który obecnie swoim zasięgiem obejmuje nie tylko arbitrów, ale także przewodniczących Jury Zawodów, praktykantów sędziowskich, obserwatorów i delegatów z ramienia PZM, GKSŻ i PGE Ekstraligi, komisarzy toru, komisarzy technicznych oraz komisarzy ochrony środowiska.
Kodeks wyznaczył normy postępowania osób urzędowych zarówno na obiektach sportowych jak i poza nimi. Dotyczy to sytuacji, gdy osoby są wyznaczone do pełnienia swoich funkcji podczas konkretnych zawodów, a także wtedy, gdy przebywają na stadionie w charakterze gościa.

Dokument obejmuje problematykę walki z negatywnym zjawiskami pojawiającymi się w sporcie, takimi jak oszustwo, stosowanie środków dopingujących, przemoc fizyczna i werbalna, nierówność szans i ogólnie pojęta korupcja.

Przedstawiamy pełny zapis Kodeksu Etycznego Osób Urzędowych w Sporcie Żużlowym.

Naruszenie zasad objętych Kodeksem stanowi przewinienie, za które osoby urzędowe będą ponosić odpowiedzialność dyscyplinarną.

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Nowy Kodeks wpłynie na poprawę wzajemnych relacji i zmniejszenie sytuacji spornych w trakcie sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×