KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

WSL: Za 7 dni oficjalny trening i świetne światowe ściganie w Gorzowie

Kto zdobędzie tytuł klubowego mistrza świata i najważniejsze trofeum drugiej edycji FIM World Speedway League, jeszcze nie wiadomo.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Pewne jest jednak, że pojedynki trzykrotnego mistrza świata Nickiego Pedersena z Holsted i dwukrotnego wicemistrza Jarosława Hampela z Elit Vetlandy wzbudzą emocje wśród gorzowskiej publiczności. - Mamy silny zespół, a w czasie jazdy musimy pomagać sobie wzajemnie na torze i wymieniać się swoimi spostrzeżeniami, dotyczącymi toru i ustawień. To będzie klucz do zwycięstwa - zapowiada menedżer mistrzów Szwecji, Mikael Wirebrand.
Gospodarz turnieju MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów ] nie pozostawia jednak rywalom złudzeń. - Chcemy być pierwszą polską drużyną, która wygra WSL - powtarzają zgodnie kapitan zespołu Krzysztof Kasprzak i prezes klubu Ireneusz Maciej Zmora. W stawce jest jeszcze Kings' Lynn Stars, którego skład tworzą m.in. doświadczony Piotr Protasiewicz i debiutant na polskich torach Robert Lambert.

Młody Brytyjczyk nie boi się zmierzyć z bardziej doświadczonymi rywalami. - Dla mnie to będzie cenna nauka. Mamy swoje mocne strony i możemy na równi walczyć z pozostałymi drużynami. Tym bardziej, że nasz domowy tor jest bardzo podobny do tego. Wiemy więc jak jeździć na torach o takiej specyfice, a to z pewnością będzie naszym atutem - mówi Lambert.

Rozstrzygnięcie FIM WSL już za tydzień - 25 kwietnia o godz. 18.00. - To młody projekt, nad którym bardzo długo pracowaliśmy. Najważniejsze jest dla nas to, by w następną sobotę w Gorzowie stworzyć fantastyczne widowisko. Za organizację odpowiada Team Player Management i myślę, że da to Żużlowej Lidze Mistrzów nowy impuls. Głosów krytyki pewnie też nie unikniemy, ale o tym będziemy rozmawiać już po zawodach - mówi Armando Castagna z FIM.

Składy:

MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów
1. Krzysztof Kasprzak (C)
2. Niels Kristian Iversen
3. Matej Zagar
4. Bartosz Zmarzlik
5. Linus Sundstrom

Elit Vetlanda
1. Tai Woffinden
2. Emil Sajfutdinow
3. Jarosław Hampel (C)
4. Janusz Kołodziej
5. Tomas H. Jonasson

Holsted Speedway Klub
1. Nicki Pedersen (C)
2. Martin Vaculik
3. Rasmus Jensen
4. Nicolai Klindt
5. Damian Baliński

Kings Lynn Stars
1. Piotr Protasiewicz
2. Kenneth Bjerre
3. Rory Schlein (C)
4. Niclas Porsing
5. Robert Lambert

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (9)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×