Idziemy krok po kroku - wypowiedzi po meczu Stelmetu Zielona Góra - Asseco Gdynia

Zwycięstwem Stelmetu zakończył się pierwszy mecz fazy play-off przeciwko Asseco Gdynia. - Mieliśmy trochę problemów w IV kwarcie, ale wygraliśmy i to jest najważniejsze - powiedział trener Filipovski.

Ewelina Bielawska

David Dedek (trener Asseco Gdynia): Gratuluję przeciwnikom dobrej gry. Postawili nam naprawdę trudne warunki. Dziękuję kibicom, którzy przyjechali do Zielonej Góry nas wspierać. Myślę, że ta siedmiopunktowa strata nie jest złym wynikiem. Przed nami kolejne mecze i zobaczymy co będzie dalej.

Piotr Szczotka (zawodnik Asseco Gdynia): Na wstępie także chciałbym podziękować kibicom, którzy przyjechali tu za nami, wspierają nas. Dwanaście zbiórek w ataku to zdecydowanie za dużo. Postaramy się wyciągnąć wnioski i zagrać lepiej w kolejnym spotkaniu.

Saso Filipovski (trener Stelmetu Zielona Góra): Gratuluję moim zawodnikom wygranego pojedynku. Pierwsze mecze bywają zawsze ciężkie. Jestem zadowolony z przebiegu tego spotkania, z tego jak zagraliśmy w obronie. W ostatniej kwarcie mieliśmy trochę problemów, bo zabrakło Adama, który złapał piąty faul. Zagraliśmy więc słabo w obronie, pozwoliliśmy na sporo kontrataków. Jednak wygraliśmy to spotkanie i aktualnie jest 1:0 dla nas. Idziemy krok po kroku. Teraz najważniejsza jest regeneracja i czekamy na kolejny mecz.

Russell Robinson (zawodnik Stelmetu Zielona Góra): Zagraliśmy dobrze jako drużyna. Mieliśmy zrywy, raz było lepiej w obronie, raz w ataku. Musimy nad tym jeszcze popracować i przede wszystkim grać zespołowo. Cieszymy się z pierwszej wygranej.

Aaron Cel (zawodnik Stelmetu Zielona Góra): Daliśmy z siebie wszystko w tym spotkaniu. Fajnie, że wygraliśmy ten mecz. W ostatniej kwarcie troszkę być może wyluzowaliśmy niepotrzebnie pozwalając przeciwnikowi dogonić się. To nie było dobre, bo powinniśmy walczyć do samego końca. Na szczęście wygraliśmy ten mecz i pozostałe kwarty były dobre w naszym wykonaniu. To faza play-off, więc była dodatkowa adrenalina, która działała pozytywnie.