Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Organizatorzy SGP ograniczają zawodników

Wydarzenia podczas LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland na Stadionie Narodowym nie pozostały bez echa. Organizatorzy wysłali pismo do zawodników informujące o ich ograniczeniach.

Damian Gapiński
Damian Gapiński

O wydarzeniach podczas Grand Prix Polski na Stadionie Narodowym napisano już wszystko. Przypomnijmy, że po 12 biegu doszło do narady zawodników, w której po jakimś czasie wzięli udział również przedstawiciele organizatorów GP. Zawodnicy kwestionowali stan toru i konieczność startów na światło (duńska firma odpowiedzialna za przygotowanie toru zapomniała o zapasowej maszynie startowej). W efekcie, po ponad godzinnym spotkaniu podjęto decyzję o zakończeniu zawodów i zaliczeniu wyników po 12 biegu. Decyzja organizatorów została przyjęta jako skandaliczna, a kibice z niesmakiem opuszczali stadion.

Aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości organizatorzy cyklu Grand Prix wystosowali do zawodników pismo, w którym ograniczają ich możliwości do zwoływania podobnych briefingów w czasie zawodów. Pismo Phila Morrisa i Armando Castagny:

Drodzy uczestnicy Speedway Grand Prix,

Format spotkań z udziałem zawodników cyklu Grand Prix

Wszyscy macie świadomość, że w przeciągu ostatnich sezonów osoby, które miały pozwolenie na udział w tego typu spotkaniach były traktowane pobłażliwie. W rezultacie, w spotkaniach brała udział coraz to większa liczba uczestników, co spowodowało, iż cel i prestiż tego typu spotkań zaczęły tracić na znaczeniu.

Jak pokazały nam wydarzenia w Warszawie, gdzie przejrzysta i zwięzła komunikacja oraz szybkie podejmowanie decyzji powinny być kluczowe, czujemy, że należy powrócić do pierwotnych wartości i intencji spotkań, tak by ci spośród nas, którzy bezpośrednio są odpowiedzialni za to sportowe wydarzenie, mieli możliwość w pełni skoncentrować się na istotnych sprawach, które pojawiają się w trakcie zawodów. Z powyższym celem na uwadze, podjęta została decyzja, która ma na celu ograniczenie liczby osób podczas spotkań zawodników. Decyzja wejdzie w życie z dniem zawodów Grand Prix w Tampere, tj. 16 maja 2015 r. Od tej pory w spotkaniach brać udział będą mogli uczestnicy Speedway Grand Prix i przedstawiciele FIM powołani na dane wydarzenie (członkowie Jury, oficjele odpowiedzialni za przebieg zawodów itd.). Prezydent Jury lub Dyrektor Zawodów może zaprosić na spotkanie zawodników reprezentanta ze strony organizatorów / BSI lub inną odpowiednią osobę, z którą będzie można przedyskutować konkretny temat. Poza tym nikt inny nie może uczestniczyć w spotkaniu, chyba że posiada odpowiednią licencję FIM. Powyższe ustalenia mają sprawić, by w przyszłości spotkania zawodników przebiegały właściwie i z korzyścią dla wszystkich zainteresowanych.

Z poważaniem,

Phil Morris Dyrektor zawodów SGP/SWC
Armando CastagnaCCP Director


Oryginał pisma:

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (93)
 • obserwator pierwszy Zgłoś komentarz
  Sprytne podejście BSI. W spotkaniu może uczestniczyć uprawniona osoba z licencją i wyznaczeni zawodnicy. Tym sposobem można będzie zmusić zawodników o milczenia. Jednym słowem :
  Czytaj całość
  zastraszenie zawodnika ( zawodników ) a BSI i tak zrobi co zechce. Kupa przykryje kupę !
  • Szlakista Zgłoś komentarz
   Rozwalić w trzy du... ten cykl i stworzyć alternatywę na polskich torach!
   • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
    Angole znów zaczynają wojnę z Polakami,jeżeli chcą to fani znów zbojkotują zawody. Już raz przymiarka była, Panowie z GP kogo zatrudnili do układania toru firmę Olsena to pokazał co
    Czytaj całość
    potrafił, teraz niech mają pretensje do OLSENA nie do Polski.
    • RECON_1 Zgłoś komentarz
     Szkoda ze sobie nie zaloza zadnych opgraniczen....dobrze jakby zawodnicy mieli troche jaj i w nastepnym sezonie totalnie zbojkotowali ten cyrk.
     • Wojt all Zgłoś komentarz
      te całe Gp i BSI - to cyrk. Idea trofeum zeszła w mojej opini daaawno na drugi plan. Najważniejsza jest kasa dla organizatora. Potem długo długo nic. A małpki mają skakać tak jak treser
      Czytaj całość
      karzę :( Szkoda...
      • Miłosz Nowak Zgłoś komentarz
       Aha,czyli rozumiem że zawodnikom knebluje się usta. Mają narażać swoje zdrowie i życie, ale nie mają nic do gadania w tej sprawie?! Chore,rozpędzić to brytyjsko-duńskie towarzycho. A o
       Czytaj całość
       kasie dla kibiców jakoś cisza. Dobrze, że jest konkurencja w postaci One Sport i SEC. A Castagna, tak jak lubiłem go kiedy jezdził (włoski rodzynek w GP, jeszcze długo, długo nie będzie następcy), tak teraz mi podpadł tym pismem.
       • Falubaz WrocLOVE Zgłoś komentarz
        Hak im w srak, po tej żenadzie w Wawie i Tampere nie będę więcej oglądał tej farsy. Emocje jak w Tarnowie albo Wrocławiu.
        • Wielka Sparta Zgłoś komentarz
         Co teraz poczyni biedny Krzysio? Ojciec ,menadżer,mechanik(specjalizacja-wiercenie) Zenek już nie pomoże.
         • Stefan Balon Zgłoś komentarz
          Gapiński załóż okulary bo ja tu w piśmie nie widzę żadnych ograniczeń dla zawodników. Chyba, że ubolewasz, że nie wezmą w spotkaniu udziału mechanicy/menedżerowie tychże.
          • real_M Zgłoś komentarz
           To pierwszy krok do zakazu ...zgromadzeń. Od teraz nie wolno stać w parkingu w grupach powyżej 3 zawodników. Mechanicy będą mieli zakaz komunikacji z innymi ekipami a do WC będą chodzić
           Czytaj całość
           z przedstawicielem FIM-u...
           • charismatic enigma Zgłoś komentarz
            http://d.wiadomosci24.pl/g2/c4/85/6b/137569_1273273721_8e79_p.jpeg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/c/c1/Speedway_GP_logo.PNG Gdzie się podziało Grand Prix z tamtych czasów?
            • Pablos81 Zgłoś komentarz
             gdzie pieniądze są za las??!!
             • Guliwer zg Zgłoś komentarz
              Debilne pismo ! smutnejast to że zawodnik mało będzie miał do powiedzenia :(
              Zobacz więcej komentarzy (34)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×