Udany debiut Wiktora Trofimowa (wideo)

Młody ukraiński żużlowiec, który dopiero w październiku świętować będzie swoje szesnaste urodziny, bardzo ładnie zaprezentował się w międzynarodowym turnieju juniorów.

Jacek Cholewiński
W trzeciej edycji międzynarodowego turnieju Gustrow Junior Challenge, w którym udział wzięli młodzieżowcy reprezentujący dziewięć krajów, po raz pierwszy w oficjalnych zawodach wystąpił niespełna szesnastoletni (ur. 01.10.1999) Ukrainiec Wiktor Trofimow junior. Debiut młokosa, który ma za sobą wiosenną sesję treningową na obiektach Fogo Unii Leszno wypadł lepiej niż przyzwoicie.
W czterech startach serii zasadniczej Ukrainiec wywalczył siedem punktów, a bieg ósmy wygrał, wyprzedzając przemyślanym atakiem na ostatnim okrążeniu o wiele bardziej doświadczonego Wiktora Kułakowa. Między innymi dzięki tej akcji, młody zawodnik zakwalifikował się do fazy półfinałowej turnieju i ostatecznie sklasyfikowany został na siódmym miejscu.

Przedstawiamy zapis wyścigu ósmego zakończonego sukcesem debiutanta. Startują w nim: w kasku czerwonym Jonas Jensen, w niebieskim Bartosz Smektała, białym Wiktor Kulakow i żółtym Wiktor Trofimow jr.