Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Zła rezerwa taktyczna zaważyła na wyniku Unii?

Fogo Unia goniła przez cały mecz KS Toruń i ostatecznie przegrała dwoma punktami. Leszczynianom zabrakło oczek, które przy lepszym wykorzystaniu rezerw taktycznych mógł zdobyć Emil Sajfutdinow.
Michał Wachowski
Michał Wachowski

Menedżer KS Toruń, Jacek Gajewski przyznał po zakończeniu niedzielnego meczu, że końcową wygraną umożliwiły jego drużynie w dużej mierze osłabienia po stronie gospodarzy. Leszczynianie, którzy przegrywali przez długi czas więcej niż pięcioma punktami próbowali wrócić do meczu za sprawą rezerw taktycznych. Ich potencjał nie został jednak do końca wykorzystany.


Najlepszym zawodnikiem Fogo Unii był w niedzielę Emil Sajfutdinow, który zdobył w pięciu biegach trzynaście punktów. W kuluarach po zakończeniu meczu mówiło się o złej decyzji sztabu szkoleniowego leszczyńskiego zespołu. Sytuacja w trakcie spotkania umożliwiała bowiem to, by Rosjanin wystąpił w jeszcze jednym wyścigu.

Wydawało się, że Sajfutdinow, który wygrał dwa pierwsze biegi, pojedzie w gonitwie numer siedem z Nickim Pedersenem, zastępując Tomasa H. Jonassona. Ostatecznie na torze pojawił się jednak Przemysław Pawlicki, który w poprzednim starcie zdobył jeden punkt. Starszy z braci nie zabrał się w odjazd z Pedersenem, a leszczynianie osiągnęli jedynie połowiczny sukces, wygrywając 4:2.

Oceniający niedzielny mecz Zenon Plech przyznaje, że doświadczenie było w niedzielę po stronie menedżera KS Toruń - Jacka Gajewskiego. - Adam to dobry menedżer, ale zaczął tę pracę od razu po tym, jak zsiadł z motocykla i jeszcze się uczy. Na pewno leszczynianie wyciągną z tej porażki wnioski i będą chcieli się poprawić w kolejnych meczach z torunianami - ocenił Zenon Plech.


Fogo Unia, w przeciwieństwie do KS Toruń, nie dysponowała w niedzielę pełnym składem. Z powodu kontuzji swojej drużyny nie mogli wesprzeć Tobiasz Musielak i Tomas Jonasson. W opinii Zenona Plecha, zawodnicy sami stwarzali sobie jednak problemy na torze. - Urazy zrobiły swoje, a poza tym torunianie jechali w tym meczu równiej. Znów trzeba wspomnieć przy tej okazji o jeździe Nickiego Pedersena, który parę razy wywiózł swoich zawodników, gdy był na prowadzeniu. Piotrek Pawlicki też mógł pojechać zdecydowanie lepiej, a przepychanki Przemysława (z Łagutą - przyp. red.) były zupełnie niepotrzebne. Unia ma jednak młodą drużynę i takie rzeczy się zdarzają - zaznaczył Plech.

Skrót meczu Fogo Unia Leszno - KS Toruń

Czy Fogo Unia mogła lepiej rozegrać niedzielny mecz pod względem taktycznym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (35):

Zobacz więcej komentarzy (22)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×