Krzysztof Buczkowski po raz piąty wystąpi w finale IMP

Krzysztof Buczkowski z dorobkiem 10 punktów zajął piąte miejsce w ostrowskim półfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski i wywalczył awans do finału. - Łatwo nie było - skomentował "Buczek".

Łukasz Witczyk
Obsada półfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski, który w środę odbył się w Ostrowie Wielkopolskim była wyrównana. Zgodnie z regulaminem awans do finału wywalczyła czołowa szóstka, a dwóch kolejnych zawodników będzie rezerwowymi w decydujących zawodach, które 5 lipca rozegrane zostaną w Gorzowie Wielkopolskim.
Jednym z zawodników, który po ostrowskim półfinale mógł świętować wywalczenie przepustki do finału tych najważniejszych indywidualnych zawodów w Polsce był Krzysztof Buczkowski. Zawodnik MRGARDEN GKM Grudziądz awans zapewnił sobie w ostatniej serii startów, kiedy to przyjechał do mety pierwszy, a w pokonanym polu pozostawił rywala w walce o miejsce w czołowej szóstce - Krystiana Pieszczka, który ostatecznie zdobył 9 "oczek".

"Buczek" na swoim koncie zapisał 10 punktów, co dało mu piątą lokatę. - Chodziło o awans, udało się go wywalczyć z piątego miejsca. Cieszę się z tego, że awansowałem. Łatwo nie było, musiałem się troszkę pogonić z kolegami. Każdy bieg był mocno obsadzony i jestem zadowolony z tego, że udało się awansować bez żadnych dodatkowych wyścigów. Te 10 punktów starczyło - ocenił Buczkowski.

Dla wychowanka grudziądzkiego klubu będzie to piąty start w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski. W tej prestiżowej imprezie "Buczek" zadebiutował w 2006 roku, ale był wówczas rezerwowym i nie wyjechał na tor. Największym jego sukcesem jest brązowy medal, który wywalczył w 2012 roku. W pozostałych startach w finałach IMP Buczkowski był dwunasty i trzynasty.

Już w niedzielę Buczkowskiego czeka kolejny mecz ligowy, w którym rywalem MRGADEN GKM Grudziądz będzie KS Toruń. 29-latek nie ukrywał, że dodatkowe ściganie jest pomocne w utrzymaniu formy. - Wiadomo, że takie zawody pomagają. Było to ściganie o stawkę, o finał Indywidualnych Mistrzostw Polski. Jak zwykle tor w Ostrowie Wielkopolskim był świetnie przygotowany i można było obejrzeć kilka ciekawych wyścigów - stwierdził Buczkowski.