Billy Hamill objął pozycję lidera w Indywidualnych Mistrzostwach USA

Były mistrz świata przerwał serię zwycięstw Billy'ego Janniro, który w poprzednim sezonie wygrał wszystkie zawody tworzące cykl turniejów o mistrzostwo Stanów Zjednoczonych.

Jacek Cholewiński
30 maja na Orange County Fairgrounds w Costa Mesa odbyła się pierwsza (z zaplanowanych czterech) runda Indywidualnych Mistrzostw USA. W zawodach pod egidą federacji AMA, rozgrywanych według reguł obowiązujących w Grand Prix, zwyciężył Billy Hamill. Byłemu mistrzowi świata jedynie defekt w drugim starcie serii zasadniczej odebrał możliwość zdobycia kompletu punktów. Drugie miejsce w turnieju przypadło Aaronowi Foxowi, a na najniższym stopniu podium stanął ubiegłoroczny zwycięzca całej serii, Billy Janniro.
W sobotę podium należało do zawodników doświadczonych, ale kolejne miejsca w turnieju zajęła napierająca fala utalentowanych nastolatków. Dość powiedzieć, że do finału dotarł Broc Nicol (1998), a w półfinałowych wyścigach walczyli Max Ruml (1997) i jego młodszy brat Dillon Ruml (1999).

Półfinał 2: Hamill, Janniro, M.Ruml, Blair

Finał: Hamill, Fox, Janniro, Nicol (t/w)

Udział w drugim turnieju serii, który rozegrany zostanie na Ventura Raceway po powrocie kadrowiczów z zawodów Drużynowego Pucharu Świata, zapewniło sobie czternastu zawodników. Stawka uczestników uzupełniona zostanie przez dwóch żużlowców z grupy rotacyjnych rezerwowych.