KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Złota drużyna z 1999 roku zawita do Piły

"Ludwik Polonia Piła sięgnęła po tytuł Mistrza Polski na żużlu" - brzmiały tytuły w prasie. Stało się to w roku 1999, kiedy w drużynie swój ostatni sezon w karierze jechał Duńczyk Hans Nielsen.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Tej daty, kibicom pilskiej drużyny przypominać nie trzeba, zwłaszcza przez biorąc pod uwagę fakt, iż Polonii, tylko raz udało się osiągnąć tak wielki sukces. To wszystko za sprawą zawodników, którzy ciężko na to trofeum zapracowali. W rundzie finałowej Polonia Piła rywalizowała z Atlasem Wrocław.


W pierwszym meczu we Wrocławiu drużyna pilska w składzie - Rafał Dobrucki, Robert Flis, Jacek Gollob, Kai Laukkanen, Jesper Jensen, Mariusz Franków, Jarosław Hampel przegrała 42:48. Zespół z Piły dokładnie wiedział, ile musi punktów uzbierać w rewanżu u siebie. W zespole gospodarzy doszło do dwóch zmian: w miejsce Jespera Jensena pojechał Hans Nielsen, natomiast Mariusza Frankowa zastąpił Tomasz Gapiński, który jednak nie wystąpił w ani jednym biegu. Polonia Piła wygrała rewanż 49:41 i w dwumeczu okazała się lepsza o dwa małe punkty, na wagę złota!

Po 16 latach do Piły zjadą zawodnicy, którzy byli częścią tej złotej drużyny. Mecz Polska - Wojownicy Mistrza (środa, godz. 19:00), to świetny pretekst do wspomnień i ponownego wspólnego zaprezentowania teamu z roku 1999. A to wszystko na owalu, owianym historycznym duchem zwycięstwa. W Pile prócz Hansa Nielsena, menedżera Wojowników Mistrza, zobaczymy innych zawodników, którzy tworzyli złotą drużynę. Kibicom zaprezentują się: Marusz Franków, Rafał Dobrucki, Jacek Gollob, Jarosław Hampel, Jesper Monberg. Nie zabraknie trenera Janusza Michaelisa, który poprowadził drużynę do zwycięstwa w roku 1999 i obecnie jest trenerem drużyny Polonia Piła.

3 czerwca na stadionie w Pile czekają nas powiew świeżości, piękne wspomnienia i przede wszystkim ściganie na najwyższym poziomie. Inną atrakcją dla widzów będzie wyścig na starych motocyklach dwuzawodowych, w wykonaniu byłych, znanych zawodników.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (19)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×