Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Jarosław Hampel: Wierzę, że możliwy jest powrót na tor w tym roku

Jarosław Hampel jest zadowolony z postępów rehabilitacji. Nie jest jeszcze jasne, kiedy "Mały" wróci do pełni sił. Zawodnik nie ukrywa jednak, że chciałby pojawić się na torze jeszcze w tym roku.
Dawid Borek
Dawid Borek

Reprezentant Polski doznał poważnej kontuzji uda w wyniku upadku podczas półfinału DPŚ w Gnieźnie. Jarosław Hampel został poddany operacji, a aktualnie przechodzi rehabilitację w Rehasport Clinic. Czy "Mały" jeszcze w tym sezonie wyjedzie na żużlowy tor? - To jest możliwe. Wierzę w to i zrobię wszystko, by jeszcze w tym roku wrócić na tor. Aby tak się stało, do wykonania jest naprawdę wiele rzeczy - powrót do jazdy w tym roku nie jest więc zagwarantowany, tego nie mogą zagwarantować także lekarze. Muszę poczekać i zobaczyć, jakie efekty przyniesie rehabilitacja. Myślę, że w ciągu miesiąca będę wiedział więcej. Jak już powiedziałem, wszystko zależy od rehabilitacji i od tego, jak długo potrwa zrost kości. Najpierw muszę wyzdrowieć i czuć się dobrze, a potem pomyślę o motocyklu - powiedział 33-latek na łamach speedwaygp.com.

Urodzony w Łodzi żużlowiec cieszy się, że kontuzja "nie przyspawała" go do łóżka. Zawodnik może poruszać się za pomocą kul. - Rehabilitacja przebiega pomyślnie. Wykonuję małe kroki, na początku trudno o cokolwiek więcej. Dzień po dniu widzę, że zmierzam w dobrym kierunku i wszystko wygląda naprawdę dobrze. Oczywiście doskwiera mi już mniejszy ból niż wcześniej. Teraz przebywam w domu, gdzie leczę się z moim fizjoterapeutą. Czuję się dobrze, choć jeszcze nie mogę chodzić o własnych siłach, nie mogę zbytnio używać tej nogi. Ruch możliwy jest przy użyciu kul, ale też nie może być go za dużo. Najważniejsze, że nie muszę spędzać całego dnia w łóżku - skomentował Hampel.

źródło: speedwaygp.comKUP BILET NA 2020 PZM WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND (PGE NARODOWY, 16.05.2020)

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
speedwaygp.com

Komentarze (24):

Zobacz więcej komentarzy (11)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×