Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Spartanie pożegnali Olimpijski zwycięstwem - Betard Sparta Wrocław vs. PGE Stal Rzeszów (relacja)

Zwycięstwem gospodarzy 56:34 zakończył się mecz PGE Ekstraligi pomiędzy Betardem Spartą Wrocław a PGE Stalą Rzeszów. Wrocławianie zdobyli również punkt bonusowy.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera

Drużyna PGE Stali Rzeszów przyjechała do stolicy Dolnego Śląska osłabiona brakiem Petera Kildemanda, który nabawił się kontuzji podczas półfinału eliminacji do IMŚ w Rydze. Jego miejsce w składzie "Żurawi" zajął Mirosław Jabłoński.


Spotkanie we Wrocławiu rozpoczęło się z opóźnieniem, gdyż po nocnych opadach deszczu tor na Stadionie Olimpijskim nie był w najlepszym stanie. Sędzia Artur Kuśmierz zarządził jego dodatkowe ubijanie, przez co mecz opóźnił się o ponad pół godziny.

Już pierwszy wyścig pokazał, że zawodnicy będą rywalizować na wymagającym torze. Dobrze ze startu wyszedł Tai Woffinden, ale Brytyjczyk wpadł w koleinę na wyjściu z pierwszego łuku, co natychmiast wykorzystał Greg Hancock i to Amerykanin sięgnął po trzy "oczka". Do niecodziennej sytuacji doszło w trzeciej gonitwie. Po starcie na prowadzeniu znalazł się Dawid Lampart, jednak już na drugim okrążeniu zawodnik gości został wyprzedzony przez Michaela Jepsena Jensena i Tomasza Jędrzejaka. Lampart nie dał jednak za wygraną i na ostatnim "kółku" wyprzedził Jędrzejaka. Chwilę później żużlowiec z Rzeszowa zanotował defekt i jadący za nim "Ogór" musiał wytracić prędkość, aby w niego nie uderzyć. W tej sytuacji Jędrzejak spadł na ostatnie miejsce. Sędzia Kuśmierz uznał jednak, że Lampart doprowadził do niebezpiecznej sytuacji na torze i wykluczył go, przez co wrocławianie wygrali ten bieg 4:2. W następnym wyścigu podwójne zwycięstwo odniosła para Janowski-Drabik i gospodarze prowadzili już 16:8.

W biegu piątym Hancock był kolejnym żużlowcem, który wpadł w koleinę na wyjściu z pierwszego łuku. Amerykanin prowadził przez trzy okrążenia, by popełnić błąd na ostatnim "kółku" i stracił pierwsze miejsce na rzecz Jepsena Jensena. Przed startem do biegu szóstego po raz kolejny pech dopadł Lamparta. Zawodnikowi PGE Stali Rzeszów zdefektował motocykl i mechanicy dowieźli mu drugą maszynę, ale nie zrobili tego w czasie dwóch minut i Lampart został wykluczony. Bieg zakończył się wygraną Kenniego Larsena, który na dystansie wykorzystał błąd Macieja Janowskiego.

W siódmej odsłonie dnia doszło do kolejnego upadku na wyjściu z pierwszego łuku. Mirosław Jabłoński wpadł w dziurę i stracił panowanie nad motocyklem. Zawodnik z Rzeszowa został wykluczony z powtórki, a przed jej rozegraniem kierownictwo gości po raz kolejny zgłosiło zastrzeżenia co do stanu wrocławskiego toru. W efekcie doszło do dodatkowego ubijania i równania nawierzchni. Po paru minutach rozegrano powtórkę siódmego biegu, w którym wrocławianie wygrali 4:2. W tym momencie Betard Sparta prowadziła w całych zawodach 27:15.

Do fatalnego upadku doszło w gonitwie numer dziewięć. Na wyjściu z łuku Larsen stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w Lamparta, co doprowadziło do upadku żużlowców z Rzeszowa. Polak powrócił do parku maszyn o własnych siłach, ale Duńczyk opuścił tor w karetce i po chwili został odwieziony do szpitala z podejrzeniem złamania nogi. - Nie wiemy co dokładnie stało się Kenniemu. Narzekał na silny ból w okolicach kostki, do tego bolał go nadgarstek - powiedział po meczu trener Janusz Ślączka. W powtórce para Woffinden-Milik wygrała podwójnie i przewaga gospodarzy wzrosła do osiemnastu punktów (36:18).

Goście z Rzeszowa wzięli się za odrabianie strat w gonitwach numer jedenaście i dwanaście. Najpierw podwójne zwycięstwo do mety dowieźli Greg Hancock i Dawid Lampart, którzy nie dali szans parze Janowski-Milik. W kolejnej gonitwie wygraną 4:2 rzeszowianom zapewnił duet Hancock-Czaja. W ten sposób "Żurawie" zniwelowały stratę do dwunastu punktów i potwierdziły chęć wywiezienia z Dolnego Śląska punktu bonusowego.

Wybierz najlepszego zawodnika
Betard Sparta Wrocław
wybierz zawodnika
 • Tomasz Jędrzejak
 • Maciej Janowski
 • Tai Woffinden
 • Vaclav Milik
 • Michael Jepsen Jensen
 • Adrian Gała
 • Maksym Drabik
Stal Rzeszów
wybierz zawodnika
 • Kenni Larsen
 • Greg Hancock
 • Dawid Lampart
 • Karol Baran
 • Mirosław Jabłoński
 • Artur Czaja
 • Krystian Rempała
Wydarzenie:

Betard Sparta Wrocław - PGE Stal Rzeszów

Sędzia:

Artur Kuśmierz


Jednak końcówka spotkania ponownie należała do Betardu Sparty Wrocław. W tym fragmencie spotkania rzeszowianie potrafili dobrze ruszyć spod taśmy, ale brakowało im prędkości na dystansie. W trzynastej gonitwie Woffinden i Jepsen Jensen na trasie uporali się z Czają. Z kolei w pierwszym z biegów nominowanych Maksym Drabik po ładnej walce wygrał z Czają, zaś "Liglad" wyprzedził Lamparta. Na zakończenie zawodów podwójne zwycięstwo odniosła para Woffinden-Janowski, która na dystansie wyprzedziła Hancocka.

Dla wrocławian był to ostatni mecz na Stadionie Olimpijskim w rundzie zasadniczej. Drużyna Betardu Sparty kończy tę fazę sezonu z sześcioma zwycięstwami i jedną porażką na własnym torze. - To dobry bilans, ale jesteśmy dobrą drużyną i na wyjazdach również stać nas na zwycięstwa - powiedział po meczu Jepsen Jensen.

Wyniki:

PGE Stal Rzeszów - 34
1. Greg Hancock - 12 (3,2,0,3,3,1)
2. Karol Baran - 0 (0,0,-,-)
3. Dawid Lampart - 3+1 (w,w,1,2*,u,0)
4. Kenni Larsen - 7 (2,3,2,w)
5. Mirosław Jabłoński - 3 (1,w,2,0)
6. Artur Czaja - 9+1 (2,2,1*,1,1,2)
7. Krystian Rempała - 0 (0,0,-)

Betard Sparta Wrocław - 56
9. Tai Woffinden - 14 (2,3,3,3,3)
10. Vaclav Milik - 4+2 (1*,1,2*,0)
11. Tomasz Jędrzejak - 7 (1,1,3,2)
12. Michael Jepsen Jensen - 9+1 (3,3,0,2*,1)
13. Maciej Janowski - 10+2 (2*,2,3,1,2*)
14. Adrian Gała - 2 (1,1,0)
15. Maksym Drabik - 10 (3,3,1,3)

Bieg po biegu:
1. (61,57) Hancock, Woffinden, Milik, Baran 3:3
2. (60,70) Drabik, Czaja, Gała, Rempała 4:2 (7:5)
3. (61,23) Jensen, Larsen, Jędrzejak, Lampart (w) 4:2 (11:7)
4. (61,24) Drabik, Janowski, Jabłoński, Rempała 5:1 (16:8)
5. (61,58) Jensen, Hancock, Jędrzejak, Baran 4:2 (20:10)
6. (61,26) Larsen, Janowski, Gała, Lampart (w/2min) 3:3 (23:13)
7. (61,46) Woffinden, Czaja, Milik, Jabłoński (w/u) 4:2 (27:15)
8. (61,90) Janowski, Larsen, Drabik, Hancock 4:2 (31:17)
9. (61,33) Woffinden, Milik, Lampart, Larsen (w/u) 5:1 (36:18)
10. (62,61) Jędrzejak, Jabłoński, Czaja, Jensen 3:3 (39:21)
11. (62,09) Hancock, Lampart, Janowski, Milik 1:5 (40:26)
12. (61,94) Hancock, Jędrzejak, Czaja, Gała 2:4 (42:30)
13. (61,30) Woffinden, Jensen, Czaja, Jabłoński 5:1 (47:31)
14. (61,42) Drabik, Czaja, Jensen, Lampart (u4) 4:2 (51:33)
15. (61,61) Woffinden, Janowski, Hancock, Lampart 5:1 (56:34)

NCD: uzyskał Maksym Drabik -  60,70 s. w biegu nr 2.
Widzów:
3800.
Sędzia:
Artur Kuśmierz (Częstochowa)
Startowano według II zestawu.

Czy jesteś zaskoczony rozmiarami zwycięstwa Betardu Sparty Wrocław?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (39):
 • fan STALI Zgłoś komentarz
  Nawet władze miasta uznały ze trza zburzyć ten obiekt żeby Baron nie mógł preparować juz wiecej , a zawodnicy nie tracili zdrowia i zycia na tym czymś
  • sibi-gw Zgłoś komentarz
   ...I wszyscy odetchnęli z ulgą. Dzięki, że tak się stało. Na szczęście nikt się nie zdążył zabić w tym sezonie we Wrocławiu.
   • ARTUR WROCŁAW Zgłoś komentarz
    Witam zgadzam się że cała POLSKA jest przeciwko SPARCIE, WCZORAJ W NC PLUS była rozmowa o torze we Wrocku redaktor prowadzący nie ocenił meczu wystepu tylko co z tym torem upadki,
    Czytaj całość
    kontuzje. Wiadomo jak jest we Wrocku stadion w przebudowie warunki spartańskie a tor był dla wszystkich jeszcze raz napiszę co robił komisarz toru i sędzia i dlaczego odbył się mecz jak taki zły był tor? Można było odwołać spotkanie padało całą noc,koleina tam jest, ale Larsen chciał tamtędy wyprzedzić MILIKA nie dało rady i był upadek. NC PLUS to tylko GORZÓW I ZIELONA GÓRA, a taka SPARTA Jak śmie coś wygrywać na własnym torze, jak można dać radę na tym torze. Teraz SPARTA MA wyjazdy zobaczymy jak tam będzie może wszystko przegrać taki jest sport, a własny tor to atut wszystkich drużyn w Polsce, każdy robi tor pod siebie taka jest prawda. Gdyby SPARTA Przegrywała mecze wszyscy by pisali jaki to słabiutki zespolik a tu taki pasztet SPARTA wygrywa i ma szanse na czwórkę ŚWIAT SIĘ WALI,
    • Shymek Zgłoś komentarz
     Raz na zawsze zaorać to dzieło adolfa i będzie spoko /;o sędzi powinien usłyszeć zarzuty nieumyślnego spowodowania uszczerbku na zdrowiu Nie byłbym zdziwiony gdyby tam ktoś po takim
     Czytaj całość
     czymś odmówił jazdy /;
     • kornisztorunia Zgłoś komentarz
      Wrocław ma jeden duży ogromny atut i jest nim Taj co ten gość ma tury pod dupa to jakąś magia. On łamie się w łuku na dwa razy a i tak na prostej wszystkich wyprzedza. Dziwne bo w tym
      Czytaj całość
      momencie nikt nie ma takich motorów dosłowne nikt ani nicki ani greg nikt o co chodzi?
      • aquell Zgłoś komentarz
       Wow to już nie będą preparować toru ???
       • QUEEN RULEZ Zgłoś komentarz
        odpieprz się od Leszna
        • Diabełek Zgłoś komentarz
         Spartanie gratuluje byłem na meczu i super było dzięki za bonusa.Czy jest dobrze ,czy jest żle Sparto Wrocław kocham cie
         • P4F Zgłoś komentarz
          Sam Junior Drabik upokorzył całą polską Seniorke w Stali ...
          • M.C Zgłoś komentarz
           Boli niektórych mocna Sparta:)ma boleć!
           • Ed-CkmW Zgłoś komentarz
            Śmiesznie będzie jak Sparta wygra niektóre wyjazdy, no co będą wtedy zwalać znawcy. Drużyna z niezły potencjałem i realne szanse na play offy.
            • netoperek Zgłoś komentarz
             Jak sobie przypomnę oburzenie Barona z meczu w Rzeszowie spowodowane stanem toru (początek sezonu, częściowo nowa nawierzchnia) to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać.
             • teknokiller Zgłoś komentarz
              Witam! a jak będzie finał Leszno-Wrocław to gdzie pojedzie goryl i spóła? W Panoramie Racławickiej?czy zacne grono SF ma wiedzę w tym zakresie?
              Zobacz więcej komentarzy (26)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×