WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Krzysztof Cegielski: To była idealna sytuacja do powtórki w czterech

Krzysztof Cegielski długo kręcił głową po zawodach w Landshut, nie mogąc się nadziwić, jak sędzia Marek Wojaczek mógł wykluczyć z powtórki finału Tomasza Golloba.
Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik

- Myślę, że to była idealna sytuacja do powtórki w czterech. Jest tyle zdarzeń, w których możemy wykluczać zawodników, ale to akurat było bardzo proste do interpretacji. Tomek Gollob wygrał start i nie wyjeżdżał jakoś specjalnie, bez sygnalizacji nagle w prawo, tylko delikatnie poszerzał, jak każdy zawodnik z pierwszego pola po wygranym starcie, tor jazdy. Jechał minimalnie w prawo, żeby wejść w pierwszy łuk korzystną ścieżką - ocenił kontrowersyjne zdarzenie z wyścigu finałowego w Landshut Krzysztof Cegielski.


Zdaniem byłego żużlowca, a obecnie eksperta, żaden z zawodników nie był winny kolizji na wejściu w pierwszy łuk wielkiego finału. - Nicki Pedersen był od początku ustawiony na starcie tak, żeby założyć Tomka. Nickiego podniosło do góry i nie mógł za bardzo tego już opanować i wrócić na swoją linię. Nieszczęśliwie zawodnicy się zderzyli. Nie było w tym niczyjej winy, ani też złośliwego zachowania Nickiego czy Tomka. Jeśli sędziowie mają możliwość powtórki w czterech, to ten wyścig był wzorowym przykładem na to, by powtórzyć w pełnej obsadzie - dodał "Cegła".

Wielu Polaków nie mogło odżałować decyzji polskiego arbitra, który pozbawił szans Tomasza Golloba na walkę o podium, a być może zwycięstwo w Landshut. Tym bardziej szkoda, że tak fantastycznie jeżdżącego Golloba w zawodach mistrzowskich, dawno już nie oglądaliśmy. - Nie oglądamy Tomka Golloba w ostatnim czasie w takim gazie jak w Landshut. Widzieliśmy starego dobrego Tomasza, którego oglądało się z przyjemnością. Gollob jeździł w Landshut jak za najlepszych czasów. Prawdziwy Gollob. Dobre starty, dobrze obierane ścieżki, szybki motocykl. Tym bardziej szkoda, że tak zakończył - moim zdaniem niesłusznie - ten turniej - podsumował Cegielski.

Z Landshut
dla SportoweFakty.pl
Maciej Kmiecik 

Czy zgadzasz się z opinią Krzysztofa Cegielskiego, że sytuacja z finału w Landshut była idealna do powtórki wyścigu w pełnej obsadzie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (37):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • sympatyk żu-żla 0
  Po prostu koleś nie cierpi Gollobów. Powinni leczyć takiego sędziego.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • christo 0
  Jeśli ten z 1 pola skręca w prawo a ten z drugiego w lewo
  to niewątpliwie w którymś momencie nastąpi sczepienie.
  Jeśli to zawodnik z 1 pola tak skręci że znajdzie się na
  linii jazdy rywala to jest do wykluczenia. A jeśli ten z
  drugiego za mocno wpakuje się w to jazdy pierwszego to
  analogicznie i sprawa jest jasna. Więc czego tu nie można
  jednoznacznie wskazać??? Można jeśli ktoś chce to na
  siłę robić. I tak właśnie było z Tomkiem.
  Co do Holdera to właśnie tak samo jak Dzikowi wpakowali
  mu hak w koło i co? Sędzia wcale nie reagował. Dlatego
  Holder się wkurzył i zostawił motor.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Penhal 0
  Czyli klika w klice.
  Bawarczyk "Marek Wojaczek (ur. 15 maja 1964 w Rybniku) – polski sędzia żużlowy klasy międzynarodowej (od 2001 zawody Grand Prix), od 2006 prezes Stowarzyszenia Sędziów Żużlowych, autor książki "Granatowomarynarkowe zapiski".Sędzią żużlowym jest od 1989. Aby zostać sędzią międzynarodowym, trzeba zaliczyć seminarium FIM i mieć zgodę własnej federacji (PZM). Wojaczek sam pokrył koszty uczestnictwa w seminarium[potrzebne źródło].W 2006 powołano Stowarzyszenie Sędziów Żużlowych (zrzesza obecnych i byłych sędziów żużlowych). Marek Wojaczek został jednogłośnie wybrany prezesem nowego stowarzyszenia." Zrodlo:Wikipedia Ja bym mu odebral zgode PZM i po sprawie.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (34)
Pokaż więcej komentarzy (37)
Pokaż więcej komentarzy (37)
Pokaż więcej komentarzy (37)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×