Fogo Unia Leszno vs. PGE Stal Rzeszów: Pomeczowe Hop-Bęc

Piotr Pawlicki był najskuteczniejszym zawodnikiem leszczyńskiej Unii w niedzielnym meczu z PGE Stalą Rzeszów. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się również jego brat Przemysław.

Piotr Walkowiak
Hop:

Parowa jazda Emila Sajfutdinowa

Rosjanin występował w tym meczu w parze z Przemysław Pawlicki. W żadnym z tych biegów leszczynianie nie przegrali, co więcej dwa razy przywieźli do mety 5 punktów. Cenne "oczka" w 13. biegu Sajfutdinow zdobył również z Nickim Pedersenem. Duńczyk uciekł jednak do przodu, a podwójnego zwycięstwa pilnował rosyjski zawodnik.
Dużo walki

Przez całe zawody kibice byli świadkami kilku bardzo ciekawych akcji. Głównie toczyły się one, gdy w szeregach gości startowali Peter Kildemand lub Greg Hancock. Szczególnie gorąco było w pierwszym wirażu. Przez równe wejście w ten łuk kilkakrotnie powtarzano choćby wyścig siódmy.

Postawa Piotra Pawlickiego

Młodzieżowiec Byków przez całe zawody stracił zaledwie jeden punkt. Było to w szóstym biegu, kiedy przegrał z Karolem Baranem. W pozostałych gonitwach znakomicie wychodził spod taśmy i rywale nie byli już w stanie nawiązać z nim walki. Był to jego zdecydowanie najlepszy występ na "Smoczyku" w tym sezonie.

Karol Baran stoczył równorzędną walkę z liderami Fogo Unii

Rzeszowski żużlowiec starał się dorównać Hancockowi i Kildemandowi. Trzeba też zauważyć, że tylko on z drugiej linii Żurawi spełnił swoje zadanie. Dawid Lampart i Mirosław Jabłoński w sześciu biegach nie pokonali bowiem żadnego rywala. Gdyby nie wykluczenia i taśma z pewnością mógłby powalczyć o dwucyfrówkę.

Bęc:

Czas rozegrania zawodów

Zawody rozpoczęły się o godzinie 19.30. Przez ogromną ilość powtórzonych biegów przedłużyły się one jednak aż do 22.00. W między czasie nad Lesznem zdążyły przejść deszczowe chmury.

Trzy zera Dawida Lamparta

24-latek nie zdołał wywalczyć żadnego "oczka". Tydzień wcześniej w finale MPPK wywalczył aż 9 punktów i kibice rzeszowskiego klubu mogli mieć nadzieję na powtórzenie tego rezultatu w meczu ligowym.

Tobiasz Musielak powracający do składu

Miejsce w składzie na to spotkanie stracił Tomas Hjelm Jonasson. Jego miejsce zajął Tobiasz Musielak, który jednak absolutnie nie wykorzystał swojej szansy. W trzech wyścigach dowiózł do mety zaledwie 2 punkty oraz bonus. Bardzo prawdopodobne jednak, że za tydzień "Tofeek" już nie pojedzie i Szwed ponownie wystąpi w barwach Fogo Unii.