KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Bartosz Zmarzlik pojedzie przeciwko Gwiazdom Wybrzeża

Był już w Krośnie, był też w Pile. Bartosz Zmarzlik, po raz trzeci wystąpi w cyklu Polish Speedway Battle, tym razem w Gdańsku. 20-latek, to nierozłączna część kadry trenera Marka Cieślaka.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Swoimi osiągnięciami w tak młodym wieku pokazuje, że zasługuje na tak zaszczytne miejsce wśród seniorów, mając przed sobą jeszcze dwa lata jako junior. - Każde zawody w barwach biało-czerwonych są ważne i to dla mnie zawsze jest wyróżnienie i motywacja. Tak samo będzie w Gdańsku. Na to miejsce trzeba sobie zasłużyć i kiedy już się dostaje taką szansę, to trzeba ją wykorzystać. Jeśli pokażesz się z dobrej strony na zawodach towarzyskich, to dostaniesz zaufanie od trenera na zawodach oficjalnych - zaznacza młody reprezentant.
Już na starcie kariery Bartosza Zmarzlika, można było zauważyć elementy patriotyczne, chociażby orzełek na kasku zawodnika. - Tata zawsze mi powtarzał - "Pamiętaj skąd jesteś", Polska jest dla mnie wszystkim i oddałbym serce na torze, aby przynosić chwałę mojemu krajowi, co za tym idzie kibicom, którzy mam nadzieję, będą ze mnie dumni.

20-latek w kadrze nie ma łatwo, gdyż zestawiany jest z zawodnikami klasy seniora, a wymagania wobec reprezentanta Polski, bez względu na wiek są takie same. - Zdecydowanie bardziej lubię przegrywać z lepszymi zawodnikami, niż wygrywać z tymi mniej doświadczonymi. To czego nauczę się podczas każdego turnieju i każdego kolejnego biegu, to moja kolejna potrzebna lekcja.

Wychowanek Stali Gorzów jest osobą skromną i wraz z rozwojem jego kariery, nie przemienia się w osobę kontrowersyjną, z jednej strony cichy i zdystansowany, z drugiej twardo kroczący po ziemi, ale zdecydowanie tylko po własnej ścieżce. - Każdy buduje swoją historię i niech tak zostanie. Czy to jest przemyślane, czy taki jestem, a może jedno i drugie. Ja po prostu chce być dobrym żużlowcem i cieszyć się jazdą - puentuje zawodnik.

Bartosz Zmarzlik swoją przygodę z wyścigami na torze rozpoczynał od mini żużla w klubie Speedway Wawrów. W 2010 roku jako zawodnik Stali Gorzów uzyskał licencje zawodniczą i niemal od razu rozpoczął passę sukcesów. Bartek ma na koncie 5 tytułów mistrzowskich na międzynarodowej arenie: złoto IMEJ w 2012 roku, dwa złote medale DMEJ 2013 i 2014 oraz dwa złote DMŚJ 2012 i 2014. Największą furorę zrobił jednak startując z "dziką kartą" w turniejach mistrzostw świata w Grand Prix. W 2012 roku w Gorzowie mając zaledwie 17 lat zajął sensacyjnie trzecie miejsce, jeszcze większą frajdę sprawił swoim kibicom w ubiegłym roku zajmując w Grand Prix, także w Gorzowie, miejsce pierwsze! Miniony sezon z pewnością może zaliczyć do najbardziej udanych w karierze, obok wymienionych osiągnięć, zdobył bowiem z kolegami z gorzowskiej Stali mistrzostwo kraju, zarówno w drużynie jak i w parach. I z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa!

Bilet normalny na mecz Polska - Byłe Gwiazdy Wybrzeża w Gdańsku 1 sierpnia kosztuje 29 złotych, ulgowy (młodzież szkolna do 18 lat, studenci do 26 lat, emeryci ) 25 złotych, dzieci do lat 6 mają wstęp wolny. Bilety są do nabycia na www.kupbilet.pl oraz w salonach sieci Empik oraz STS. W Gdańsku bilety można kupić w sklepach firmy kibicfanshop.pl przy ul. Marynarki Polskiej 98 oraz w Galerii Handlowej Bałtycka, ul. Grunwaldzka 141 (poziom - 1) oraz w CH Riwiera ul. Kazimierza Górskiego 2 (poziom 0) w Gdyni.

Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (11)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×