KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

SPAR Falubaz ukarany przez KOL

Komisja Orzekająca Ligi ukarała SPAR Falubaz Zielona Góra za incydent z meczu z Betard Spartą Wrocław. Zielonogórzanie muszą zapłacić m.in. dziewiętnaście tysięcy złotych.

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Przypomnijmy, że podczas tego spotkania w trakcie trwania jednego z wyścigów na tor wtargnęli kibice zielonogórskiego klubu. Fani gospodarzy wywiesili także transparent, za który ukarano SPAR Falubaz.

Komunikat PGE Ekstraligi

W Bydgoszczy obradowała Komisja Orzekająca Ligi w sprawie naruszenia przez Zielonogórski Klub Żużlowy S.S.A. art. 316 pkt 21 RSŻ oraz art. 316 pkt 44 RSŻ poprzez nieprawidłowe zabezpieczenie meczu 8. rundy SPAR Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław oraz naruszenie w związku z tym meczem przepisów ustawy z dnia 29 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych w wyniku czego na tor i do pasa bezpieczeństwa w trakcie biegu 11. wtargnęli kibice gospodarzy oraz w sprawie wywieszenia w trakcie w/w meczu przez kibiców gospodarzy transparentu zwierającego treść powszechnie uważaną za obraźliwą.

KOL orzekła winę Zielonogórskiego Klubu Żużlowego S.S.A. w naruszeniu art. 316 pkt 44 RSŻ poprzez: 1. nieprawidłowe zabezpieczenie meczu oraz naruszenie w związku z tym meczem przepisów ustawy z dnia 29 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych w wyniku czego na tor i do pasa bezpieczeństwa w trakcie biegu 11. wtargnęli kibice gospodarzy, a także 2. winę w naruszeniu art. 316 pkt 44 RSŻ w zw. z art. 306 ust. 2 RSŻ poprzez wywieszenie w trakcie meczu przez kibiców gospodarzy transparentu zwierającego treść powszechnie uważaną za obraźliwą.

Za czyn z punktu 1 wymierzono Obwinionemu karę pieniężną w wysokości 15.000 zł oraz nałożono środek dyscyplinarny w postaci zamknięcia dla publiczności stadionu na jeden mecz ligowy - przy czym na podstawie art. 306 ust. 1 pkt a RSŻ zawieszono wykonanie środka dyscyplinarnego na okres sześciu miesięcy.

Za czyn z punktu 2 wymierzono Obwinionemu karę pieniężną w wysokości 4.000 zł.

Obwinionemu przysługuje prawo złożenia odwołania od orzeczenia do Trybunału Związku.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
speedwayekstraliga.pl
Komentarze (545)
 • Wandal Zgłoś komentarz
  Całego stadionu nie powinni zamykać, zostawić trybunę K w spokuju, a reszta frajerów co klaskała wardowi powinna mieć zakaz do końca roku.
  • obserwator 1 Zgłoś komentarz
   KIBICE Z ZG NIE MARTWCIE SIĘ, STADIONU WAM NIE ZAMKNĄ - RÓŻOWY BŁYSKAWICZNIE ZAŁATWI NAJNIŻSZY WYMIAR KARY ALBO UMORZENIE SPRAWY - BO PRZECIEŻ NIC SIĘ NIE STAŁO - PRAWDA ???
   Czytaj całość
   POZDRAWIAM KIBICÓW ŻUŻLA. Ten powyższy tekst napisałem zaraz po wydarzeniach na torze w ZG. Przewidziałem wynik. "- To przykry incydent, ale akceptujemy karę, bo taki jest regulamin. Absolutnie nie podpisujemy się jednak pod tym, co się stało na meczu ze Spartą - podkreśla Robert Dowhan. - Klub zmienił już zasady współpracy z kibicami i chcemy, by żużel wciąż kojarzył się z bezpieczeństwem, kulturą, rodziną i wszystkim, co związane ze zdrowymi emocjami. Będziemy stanowczo przeciwstawiać się każdej formie chamstwa, chuligaństwa i patologii na arenach sportowych - powiedział Dowhan." JAK SŁUCHAŁEM I CZYTAŁEM WYPOWIEDŹ SENATORA TO PRZYPOMNIAŁEM SOBIE, ŻE PODOBNY TEKST JUŻ CZYTAŁEM. "Ekstraliga Żużlowa złożyła oficjalne doniesienie do prokuratury w Zielonej Górze w sprawie umyślnego spowodowania zagrożenia zdrowia i życia zawodników podczas niedzielnego meczu, kiedy doszło do wtargnięcia na tor w trakcie wyścigu. Ta sytuacja mogła mieć naprawdę tragiczne skutki. Czekamy, jak prokuratura rozstrzygnie sprawę. Z naszego punktu widzenia ta kwestia jest bardzo istotna. Jednocześnie chciałbym zapowiedzieć, że z takimi zachowaniami będziemy walczyć zawsze i z pełnym zaangażowaniem - powiedział w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl prezes PGE Ekstraligi Wojciech Stępniewski." JESZCZE JEDNO ZDANIE W ODPOWIEDZI AUTOROWI (p. D.GAPIŃSKI) JEDNEGO Z ARTYKUŁÓW NA TEN TEMAT, SZCZEGÓLNIE NA OSTATNIE ZDANIE: "W każdym razie ten wyrok potwierdza, że cały regulamin, włącznie z karami dyscyplinarnymi wymaga gruntownej zmiany." MOIM ZDANIEM GRUNTOWNEJ ZMIANY WYMAGAJĄ DECYDENCI, PODEJMUJĄCY DECYZJE RODEM Z KAPELUSZA. JEDNEMU WRÓBELEK, KRÓLIK DRUGIEMU, NOSOROŻEC TRZECIEMU. TO TAKA SELEKTYWNA TAKTYKA KIEROWANIA I ZARZĄDZANIA. MAJĄCA PEWNIE ZWIĄZEK Z ...... - Z CZYM LUB KIM POZOSTAWIAM KAŻDEMU DO WŁASNEGO OSĄDU. CIEKAWI MNIE JAK DŁUGO JESZCZE POTRWA?
   • Ben Bernanky Zgłoś komentarz
    TO JEST SKANDAL. .....tak śmiesznie niska kara za przewinienie Falubazu. Sami zielonogórzanie się z niej śmieją , co pokazuje jak stronnicze i nie sprawiedliwe są władze polskiego
    Czytaj całość
    spedwaya
    • Ben Bernanky Zgłoś komentarz
     Dobra falubazy niech Wam będzie taka kara , ale wydaje mi się , a wręcz graniczy to z pewnością że to nie koniec NIESPODZIANKIEK OD LOSU dla Was , i to niekoniecznie tych
     Czytaj całość
     dobrych..Sprawiedliwość już niedługo upomni się i zacznie odbierać od Was dług.......
     • FC Zgłoś komentarz
      Jak falubazy potrafia odwrocic kota ogonem... Niby narzekaja na kiboli ze swojego klubu, a jednak co chwila sie przewija zdanie ze to Lubin atakowal flage wrocka. Sciema!! Jeden z zaglebia,
      Czytaj całość
      reszta falubazy, poczytajcie fora kibicowskie to sie dowiece wiecej. Proba zatuszowania i tak i tak wielkiej zenady czy strach przed wyjazdem do wrocka?
      • Qaz RSKŻ Zgłoś komentarz
       Czy Pan Qaz przypadkiem dawno nie mówił ze Falubaz to bankrut?...
       • Guliwer zg Zgłoś komentarz
        z waszych wpisów wynika, że cały stadion rzucił się na biedną dziewczynę kibicującą Wardowi !!! , proponuję jeszcze raz przeczytać wpis . Bzdury piszecie !!!
        • Mik Zgłoś komentarz
         zbrodnia i NIE-kara
         • Elos Zgłoś komentarz
          a co z frajerami którzy odwalili tą całą manianę ??? pytam się co im ktoś zrobi??
          • stev Zgłoś komentarz
           Polacy nic się nie stało.Stępniewski boi się Dowhana,Witkowski boi się Dowhana.Mam nadzieję,że jak szczury pojadą do Gorzowa to zostaną odpowiednio przywitani.Dowhan,Frątczak,Dudek
           Czytaj całość
           jedni warci drugich.Jak to mawiają "złodzieje,oszuści".Skąd ten klub weźmie 19 tys złotych,gdy pan Dowhan opowiada,że mają długi.Eeeee z kibiców ściągną ktoś musi zapłacić za kontrakt Warda i śmieszną karę.Jestem ciekawy jaką karę oberwałby Gorzów,Leszno,Toruń za bieganie po torze???
           • tomas68 Zgłoś komentarz
            I obwiniony z prawa do odwołania skorzysta,takie kary to dla nich pryszcz przy tylu długach.
            • LUZ Zgłoś komentarz
             Dowhan - ..."Podczas ostatniego meczu z Unią Tarnów jeden z kiboli uderzył dziewczynę w twarz za to, że podczas prezentacji oklaskiwała drużynę. To skandal i dramat. Nie mogę tak tego
             Czytaj całość
             zostawić. Bicie kogokolwiek za to że kibicuje zespołowi? Uderzenie dziewczyny która nie ma szans obrony przed kimś takim..?" Tolerowało się i pieściło teraz zbiera się owoce.
             • SJ Zgłoś komentarz
              Śmieszny klub śmieszna kara Ciekawe ile jeszcze musi afer się wydarzyć w około tego magicznego Falubazu aby wreszcie rozsądnie podejść do dopingowiczow piknikowcow i zadymiarzy...
              Zobacz więcej komentarzy (193)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×