Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kontrowersje sędziowskie na Motoarenie. Czy sędziemu zabrakło konsekwencji?

[tag=54]Nicki Pedersen[/tag] otrzymał czerwoną kartkę za spowodowanie upadku zawodników [tag=857]KS Toruń[/tag]. - Mam wrażenie, że w tym meczu zabrakło konsekwencji w decyzjach sędziego - zwraca uwagę [tag=2638]Sławomir Kryjom[/tag].

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski

- Sytuacja z Pedersenem jest trudna. Duńczyk atakował i faktem niezaprzeczalnym jest, że pomiędzy nim a Doylem doszło do bardzo mocnego kontaktu. W wyniku tego zdarzenia Nicki przestał panować nad motocyklem i doprowadził do upadku drugiego żużlowca z Torunia, czyli Pawła Przedpełskiego. Wyglądało to bardzo niebezpiecznie i spektakularnie, choć nie wiem, czy to drugie słowo jest w tym przypadku właściwe. Nigdy nie jest dobrze, kiedy po ataku jednego zawodnika na tor upada dwóch reprezentantów gospodarzy. To zawsze generuje złe emocje - analizuje sytuację z ósmego wyścigu spotkania na Motoarenie Sławomir Kryjom.

Były menedżer toruńskiego klubu zwrócił uwagę na jeszcze jeden istotny fakt, który miał miejsce podczas 11 wyścigu, kiedy na tor w wyniku ataku Przemysława Pawlickiego upadł Kacper Gomólski. Sędzia wykluczył z powtórki zawodnika gospodarzy. Ta decyzja wzbudziła sporo kontrowersji. -  Sytuacja była bardzo podobna do tej z biegu, w którym atakował Pedersen. Sędzia Proszowski być może uznał je jednak za zgoła odmienne i stwierdził, że zawodnik z Leszna był już przed Gomólskim i miał prawo rozpocząć poszerzanie toru jego jazdy. Moim zdaniem zabrakło jednak trochę konsekwencji. Mecz był o dużym ciężarze gatunkowym, na miejscu wytworzyła się gęsta atmosfera. Z doświadczenia wiem, że nic nie denerwuje bardziej sztabów szkoleniowych obu ekip od braku konsekwencji arbitrów - wyjaśnia Kryjom. Nasz rozmówca odniósł się również do sytuacji, która miała miejsce po ósmym wyścigu, kiedy doszło do starcia pomiędzy Nickim Pedersenem a Jackiem Gajewskim. Duńczyk zarzucił menedżerowi torunian, że ten wkroczył w jego strefę, a następnie potraktował go "kopniakiem". - Ktoś kiedyś wprowadził strefy w parkingu po to, żeby ich przestrzegać. One są po to, żeby nie dochodziło do bezpośrednich konfrontacji pomiędzy różnymi osobami. Jacek Gajewski to doświadczony menedżer, który doskonale zna regulamin. Zaskoczyło mnie dziś jego zachowanie. Nie powinno go być w tym miejscu, w którym się znalazł. Regulamin jest pod tym względem jasny. To nie wyglądało dobrze w kamerach telewizyjnych - ocenia Kryjom, który nie ma również wątpliwości, że nagannie w całym zajściu zachował się Pedersen.

- Oceniam jego postawę skandalicznie, bo użycie nogi w stosunku do osoby urzędowej jest niedopuszczalne. Należy zadać sobie też pytanie, jak do tego wszystkiego doszło i gdzie była ochrona, która powinna rozdzielić od razu obie ekipy. Po to jest regulamin, żeby go przestrzegać - dodaje na zakończenie Kryjom.

Na koniec warto dodać, że kontrowersje meczowi na Motoarenie towarzyszyły tak naprawdę już od pierwszego wyścigu, w którym arbiter wykluczył z powtórki Thomasa H. Jonassona, który upadł na pierwszym łuku. Opinie ekspertów były w tej kwestii mocno podzielone. Wielu z nich zwracało uwagę, że Szwed powinien zostać dopuszczony do startu w powtórce. A jaka jest Wasza ocena wszystkich kontrowersyjnych sytuacji? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

Skrót meczu KS Toruń - Fogo Unia Leszno
Źródło: PGE Ekstraliga/x-news
Czy sędzia słusznie wykluczył Kacpra Gomólskiego z powtórki 11 wyścigu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (434)
 • Shymek Zgłoś komentarz
  W tym upale sędzi popłynął /;0
  • torstein Zgłoś komentarz
   myślałem że ten typek skończył karierę na sf artykułem ze zdjęciem nieba nad Gorzowem... #bożecośpolskę #bożewidzisztoiniegrzmisz
   • jaro1 Zgłoś komentarz
    Wykluczając Gomólskiego w 11 biegu sędzia wydrukował wynik meczu dla Leszna!
    • Belle Vue Aces Zgłoś komentarz
     7 artykułow o tym samym .Panie redaktorze jak jest pan tak ograniczony to się zwolnij ,blokujesz miejsce innym.
     • Bogus C Zgłoś komentarz
      "Po to jest regulamin, żeby go przestrzegać". Kryjom. Człowiek, który uciekł z drużyną ze stadionu.
      • JAKUBEK 71 Zgłoś komentarz
       Akurat odnośnie regulaminu pan Kryjom nie powinien zabierać głosu. Patrz 2013
       • Yankes Zgłoś komentarz
        Czy kto zna jakikiwkolwiek przegrany mecz Torunian bez kontrowersji pomeczowych ?????
        • wiktoria drewnowska Zgłoś komentarz
         Hej. Chyba lubicie dużo pisać. Ale co do wczorajszego meczu... to nie podobał mi sie on za bardzo bo było dużo wypadków.
         • Zoltan Zgłoś komentarz
          Ostatnio w Polskim żużlu dzieje się bardzo źle czy to za sprawą chorych regulaminów czy też kiepskim sedziowaniem meczów wynikającym z braku wiedzy ,konsekwencji ,etc. Co do komentarzy
          Czytaj całość
          czy wczoraj Pedersen powinien być wykluczony(bezdyskusyjnie tak gdyż wchodząc od wewnętrznej i jadąc prosto stwarza duże zagrożenie dla zdrowia innych zawodników jadących po zewnętrznej ) i żeby nie było jestem z Rzeszowa i pamiętam jak Pedersen u nas jeździł ale wtedy szafa na której jeździł grała i nie musiał nadrabiać brawurą. Wiem że kibice z UL ze mną się nie zgodzą bo jeździ u nich w drużynie ale pamiętam jak faulował Leszczynian to nie byli tacy opiekuńczy. Zawsze można powiedzieć ze ten co jest pierwszy to dyktuje warunki, tylko czy innym razem jak ktoś przedłuży prostą do połowy łuku a może dalej to będzie ok. Z autorem tekstu nie polemizuje bo jeśli są niebezpieczne sytuacje na torze a on pisze ze nie wie czy to jest niebezpieczne czy spektakularne no to zaczyna się cyrk a nie żużel. No i oczywiście radość z wczorajszego wygranego meczu z GKM. Jak patrzyłem na dziadka Hancoka 45l. jak śmiał po torze a na byłą gwiazdę T.G.mającą w każdym biegu pretensje to nasuwa się powiedzenie "kończ waść stydu oszczędź " Pozdrawiam kibiców z GKM.
          • bun Zgłoś komentarz
           Szkoda, że taki klub jak Unia Leszno, która mogłaby zdobyć tytuł niemal samymi wychowankami, zatrudnia w swoich szeregach taką mendę. W związku z czym, wypada Wam życzyć 4 miejsca po
           Czytaj całość
           PO.
           • bun Zgłoś komentarz
            Przecież na powtórce powyżej doskonale widać że Niki mimo że już był przed Doylem, mimo że miał 2 metry wolnego przy kredzie, to i tak celowo zarzucił dupskiem w taki sposób, żeby
            Czytaj całość
            tylko Doyl poleciał pod baloty. Mógł wcześniej wejść w łuk przy kredzie bez przedłużania.
            • Gohram Zgłoś komentarz
             Nie ma sensu dalsze dyskutowanie. Na pewno o drukowaniu nie moze byc mowy. Znajac zycie, to Torun wyleci z PO.
             • SpeedwayFan123 Zgłoś komentarz
              Nie no, Pedersen zawsze jeździ fair i bardzo bezpiecznie. To jest gnida, która nie dość, że pozabijała by wszystkich byle by dosć swój hajs. A kto dalej ma wątpliwości:
              Zobacz więcej komentarzy (102)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×