Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Witold Skrzydlewski będzie startował w wyborach. "Nie boję się wyzwań"

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, prezes Orła Łódź - Witold Skrzydlewski ogłosił swój start w wyborach do parlamentu.
Przemysław Bartusiak
Przemysław Bartusiak

Witold Skrzydlewski wraz z rodziną od kilkunastu lat finansowo wspiera Orła Łódź. Od końca 2013 roku pełni także rolę prezesa klubu. Warto wspomnieć, że Skrzydlewski miał już związki z polityką, gdyż przez kilka lat był radnym miejskim. W nadchodzących wyborach postanowił spróbować dostać się do ław sejmowych.


Prezes łódzkiego klubu do sejmu będzie startował z list Polskiego Stronnictwa Ludowego, z ostatniego miejsca w okręgu łódzkim. Jako prężnie działający przedsiębiorca za cel stawia sobie głównie wspomaganie polskich firm. Jak jednak zaznaczył będzie także interesował się sprawami sportu: - Uważam, że powinno być podjętych wiele działań, które będą pomagać uprawiać sport. Dzisiaj większość młodych ludzi ma krzywy kręgosłup, dlatego że siedzą przed komputerami. Trzeba te dzieci wyciągnąć z domu na pływalnie czy boiska. W niektórych miastach jest obowiązek nauki pływania i uważam, że powinna to gwarantować odpowiednia ustawa. Trzeba działać profilaktycznie, aby potem mniej płacić na renty czy leczenie.

Władzę w Łodzi sprawują PO i SLD. Skrzydlewski nie obawia się jednak wpływu polityki na działanie Orła Łódź. - Myślę, że Pani Hanna Zdanowska jest prezydentem wszystkich łodzian i na pewno nie będzie to miało znaczenia przy budowie stadionu czy dotacjach dla klubu - ocenił. W przypadku uzyskania miejsca w Sejmie, łódzki przedsiębiorca nadal zamierza aktywnie wspierać sport żużlowy w mieście: - Nie wiem czy łączenie funkcji jest prawnie możliwe. Jeśli nie, to nadal będę jako honorowy prezes pomagał klubowi - zdradza swe plany Skrzydlewski.

Witold Skrzydlewski od lat wspiera czarny sport w Łodzi Witold Skrzydlewski od lat wspiera czarny sport w Łodzi
Co ciekawe sam zainteresowany nie ocenia swych szans zbyt wysoko, jednak zapowiada walkę o dobry wynik: - Z racji tego, że od pokoleń jesteśmy związani z ziemią, to mama powiedziała: Z tej listy możesz startować. Miałem możliwość kandydowania z innych, w których dostał bym lepsze miejsce i na 90% był posłem. Tutaj uważam, że mam 5% szans, ale ja się wyzwań nie boję i przed niczym nie pękam - z optymizmem podsumował Witold Skrzydlewski.

Czy Witold Skrzydlewski sprawdziłby się w roli posła?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (39):
 • hmm Zgłoś komentarz
  Ciekawe czy w będąc w sejmie też by tak w swój buracki sposób wszystkich obrażał
  • bigel10 Zgłoś komentarz
   kariera Nikodema Dyzmy
   • MotyF Zgłoś komentarz
    Kto bogatemu zabroni. Jako nisza idzie coś zrobić a nie coś zarobić. Kasę już ma i wydaje ją na żużel. Kto bogatemu zabroni. Czy się go lubi czy nie, szanuję go za to, że dzięki
    Czytaj całość
    niemu w Łodzi jest dobry żużel. Czy się do sejmu nadaje? Tak samo się nadaje, jak cała nasza elita polityczna. Brawo, że startuje z list PSL (choć za nimi nie przepadam) ze względu na jakiekolwiek przesłanki czy pobudki a nie z list, gdzie miejsce dawali lepsze.
    • RECON_1 Zgłoś komentarz
     To sie dosc zuzlowo zrobi w parlamencie bo to nie jedyny spedwayowiec o zapedach politycznych, choc slabo widze jego sukces wyborczy.
     • smok Zgłoś komentarz
      Nie dostanie się. Nie ma szans.
      • kibic polonii Zgłoś komentarz
       jestem zdziwiony że Pan grabarz nie wystartował na funkcję Prezydenta ,odbiło kotletowi
       • PolonistaFORDON Zgłoś komentarz
        Witek jeśli liczysz na jakiś intrantny stołek dla kogoś z rodzinnki to się zdziwisz bo wszystko ZSLowcy już obsadzili...
        • yes Zgłoś komentarz
         "...będzie startował w wyborach" - jeżeli chce, może i stać Jego na to, niech startuje. Wybory, to nie osobista jazda na żużlu.
         • Polonia nigdy nie zginie Zgłoś komentarz
          Witold Skrzydlewski będzie startował w wyborach. ____________________________________________ Jak tu zyc w tym kraju ?!!!!!!!!!!!!!!!
          • jacwlo Zgłoś komentarz
           Nie podoba mi się, że Skrzydlewski ma chęć kandydować do Parlamentu...ale to nie jest powód by większość z Was obrzucała Gościa błotem. Wiele zrobił dla żużla, nie tylko
           Czytaj całość
           łódzkiego...Każdy z klubów chciałby mieć takiego Prezesa, sponsora... niech każdy weźmie ten kamień i rzuci, kto się czuje na siłach ciągnąć takie wózki jak klub żużlowy. Pięknie pisać zza ekranu komputera...hehe niech taki...kolega z Bydgoszczy niby "kibic Polonii" ma odwagę i to co pisze niech powie człowiekowi prosto w oczy. Najpierw oceń siebie..później oceniaj innych. Pomijając zapędy polityczne Pana Witka, życzyłbym sobie takich Prezesów w naszych klubach żużlowych. Było by przynajmniej normalnie.
           • wędkarz Zgłoś komentarz
            Sądzę że Pan Skrzydlewski nie zostanie posłem. Szkoda, aby taki "społecznik żużla", się zmarnował w ławach poselskich.
            • Rysio-z-Klanu Zgłoś komentarz
             I jak w tym kraju ma być lepiej skoro na Wiejską barany nadciągają:)
             • kibic polonii Zgłoś komentarz
              no cóz Panie Skrzydlewski ,wyglądasz Pan na zdjęciu powyżej jak id....a
              Zobacz więcej komentarzy (26)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×