W Szwecji pojadą dla Darcy'ego Warda

18 września na torze w Motali odbędzie się turniej dla Darcy'ego Warda. Koordynatorem tegoż przedsięwzięcia został Stefan Andersson.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Chęć uczestnictwa w zawodach wyrazili już pierwsi żużlowcy - Peter Ljung, Oliver Berntzon, Mikkel Michelsen, Mikkel Bech, Jacob Thorssell, Fredrik EngmanMichael Palm Toft, Victor Palovaara, a także Australijczycy - Jason Doyle, Rohan Tungate i Sam Masters. Sędzią ma być Björn Yngve. Została ustalona nazwa także turnieju - "Ride for Darcy".
Jak już zostało wspomniane, impreza odbędzie się w piątek, 18 września, na Motala Arenie. Oczywiście głównym celem tegoż przedsięwzięcia jest pomoc Darcy'emu Wardowi, który nabawił się fatalnej kontuzji. Organizatorzy chcą zebrać jak największą sumę pieniędzy, która zostanie przeznaczona na leczenie australijskiego zawodnika. Wszelakie aktualności związane z turniejem przedstawia za pośrednictwem swojego konta na Twitterze Stefan Andersson, były szwedzki żużlowiec.

Warto wspomnieć, że na podobną inicjatywę zdecydowali się włodarze KS Toruń. W połowie października na Motoarenie zostanie rozegrany memoriał Mariana Rosego. Dochód z imprezy również zostanie przekazany na leczenie utalentowanego jeźdźca z Antypodów. Obsada tych zawodów nie jest jeszcze znana, lecz toruński klub zapewnia, że postara się zaprosić jak najmocniejszych zawodników do rywalizacji w turnieju.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×