Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Max Fricke wygrał Zlatą Stuhę, Krystian Pieszczek na podium

Max Fricke wygrał rozegrany w piątek w Pardubicach turniej o Zlatą Stuhę. Zawody zainaugurowały żużlowy weekend w tym mieście.
Dawid Cysarz
Dawid Cysarz

Na drugiej pozycji wyścig finałowy ukończył Michael Haertel. Na podium stanął także Krystian Pieszczek.

W półfinałach odpadli pozostali reprezentanci Polski - Adrian Gała, Damian Dróżdż i Kacper Woryna.

W sobotę w Pardubicach odbędzie się decydujący finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, a na niedzielę zaplanowano 67. edycję Zlatej Prilby.

Wyniki:

Ćwierćfinały:

Grupa I
1. Max Fricke - 9 (4,5,4)
2. Damian Dróżdż - 9 (3,4,5)
3. Michael Haertel - 8 (5,3,3)
----------------------------------------
4. Michal Skurla - 4 (0,2,2)
5. Stanisław Mielniczuk - 3 (2,1,1)
6. Roland Benko - 1 (1,d,0)

Bieg po biegu:
1. Haertel, Fricke, Dróżdż, Mielniczuk, Benko, Skurla
2. Fricke, Dróżdż, Haertel, Skurla, Mielniczuk, Benko (d6)
3. Dróżdż, Fricke, Haertel, Skurla, Mielniczuk, Benko

Grupa II
1. Mikkel Andersen - 9 (5,4,4)
2. Adrian Gała - 9 (4,5,-)
3. Zdenek Holub - 8 (3,2,5)
----------------------------------------
4. Ziga Kovacic - 5 (2,3,d)
5. Hannes Gast - 4 (1,1,3)
6. Michal Tomka - 2 (0,d,2)
7. Martin Mejtsky - 0 (d)

Bieg po biegu:
1. Andersen, Gała, Holub, Kovacic, Gast, Tomka
2. Gała, Andersen, Kovacic, Holub, Gast, Tomka (d6)
3. Holub, Andersen, Gast, Tomka, Mejtsky (d5), Kovacic (d/start)

Grupa III
1. Krystian Pieszczek - 10 (5,5,ns)
2. Nikolaj Jakobsen - 9 (4,4,5)
3. Eduard Krcmar - 7 (3,3,4)
----------------------------------------
4. Steven Mauer - 4 (1,1,3)
5. Patrik Mikel - 4 (2,2,u/-)
6. Patrik Buri - 0 (0,u,w)

Bieg po biegu:
1. Pieszczek, Jakobsen, Krcmar, Mikel, Mauer, Buri
2. Pieszczek, Jakobsen, Krcmar, Mikel, Mauer, Buri (u)
3. Jakobsen, Krcmar, Mauer, Buri (w/su)

Grupa IV
1. Kacper Woryna - 10 (5,5,-)
2. Victor Palovaara - 9 (3,4,5)
3. Nick Skorja - 7 (u,3,4)
----------------------------------------
4. Nicolas Vicentin - 6 (4,2,2)
5. Ondrej Smetana - 5 (2,1,3)
6. Richard Geyer - 2 (1,0,1)
7. Martin Mejtsky - 0 (0)

Bieg po biegu:
1. Woryna, Vicentin, Palovaara, Smetana, Geyer, Skorja (u6)
2. Woryna, Palovaara, Skorja, Vicentin, Smetana, Geyer
3. Palovaara, Skorja, Smetana, Vicentin, Geyer, Mejtsky

Półfinały:

Grupa I
1. Max Fricke - 9 (4,5,ns)
2. Michael Haertel - 8 (5,w,3)
3. Nikolaj Jakobsen - 8 (2,3,5)
------------------------------------------
4. Kacper Woryna - 7 (3,w,4)
5. Nick Skorja - 6 (1,4,2)
6. Adrian Gała - 0 (0,d,ns)

1. Haertel, Fricke, Woryna, Jakobsen, Skorja, Gała
2. Fricke, Skorja, Jakobsen, Gała (d4), Woryna (w/su), Haertel (w/su)
3. Jakobsen, Woryna, Haertel, Skorja

Grupa II
1. Krystian Pieszczek - 10 (5,5,ns)
2. Zdenek Holub - 8 (3,3,5)
3. Eduard Krcmar - 8 (4,1,4)
-------------------------------------------
4. Victor Palovaara - 7 (1,4,3)
5. Mikkel Andersen - 4 (2,2,d)
6. Damian Dróżdż - 0 (w,d,ns)

Bieg po biegu:
1. Pieszczek, Krcmar, Holub, Andersen, Palovaara, Dróżdż (w/u)
2. Pieszczek, Palovaara, Holub, Andersen, Krcmar, Dróżdż (d)
3. Holub, Krcmar, Palovaara, Andersen (d1)

Finał:
Fricke, Haertel, Pieszczek, Holub, Krcmar, Jakobsen

W fazie grupowej do klasyfikacji zalicza się dwa najlepsze wyniki danego zawodnika.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
speedwaylive.eu

Komentarze (6):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×