Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Lokomotiv wystosował list otwarty. Jest rozczarowany niesportowymi zasadami tworzenia składu Ekstraligi

Zarząd Lokomotivu Daugavpils wystosował list otwarty do władz polskiego żużla, w którym m.in. raz jeszcze zaapelował o rozpatrzenie niektórych punktów regulaminu, które automatycznie uniemożliwiają Łotyszom start w PGE Ekstralidze.
Eriks Upenieks
Eriks Upenieks

List otwarty Lokomotivu:

"Szanowni Państwo,

Żużlowy Klub Sportowy Lokomotiv jest bardzo rozczarowany niesportowymi zasadami tworzenia składu Ekstraligi na 2016 rok, w związku z tym, prosimy o powtórne rozpatrzenie niektórych punktów regulaminu, które automatycznie uniemożliwiają naszej drużynie, zwycięzcom Nice Polskiej Ligi Żużlowej, startu w Ekstralidze.

Ze względu na organizację zawodów, popularność oraz uczciwość sportowej walki polski żużel jest przykładem dla żużla w światowej skali. Udział w polskich ligach jest dla nas wielkim zaszczytem i staramy się podtrzymywać odpowiedni poziom również w swoim klubie. W najciekawszym sezonie Nice PLŻ 2015, w walce z silnymi zawodnikami nasza drużyna zwyciężyła i oczekiwaliśmy logicznej, opartej na zasadach sportowych decyzji o awansie Lokomotivu do Ekstraligi. W ciągu kilku lat bardzo starannie się przygotowywaliśmy w sportowym i finansowym zakresie, tworząc infrastrukturę poziomu Ekstraligi. Faktem najważniejszym jest odczuwanie wsparcia nie tylko łotewskich widzów, ale również polskich kibiców.

Szanowni koledzy oraz współpracownicy, tworzymy jedno wspólne i duże dzieło! Rozwijamy i popularyzujemy żużel na całym świecie, wszyscy kibicujemy żużlowi i żyjemy żużlem. Daugavpils zrobił bardzo dużo dla rozwoju żużla. Teraz spróbujcie się postawić w naszej sytuacji. Nad głową macie sufit, a długo oczekiwane marzenia Waszych licznych kibiców się nie spełnią. Zabierają Wam motywację do rozwoju i dążenia do doskonałości.

Jesteśmy zdruzgotani, lecz mamy nadzieję, że nasi polscy przyjaciele są w stanie odnaleźć w sobie najlepsze sportowe i ludzkie cechy, dobrą wolę i zmienić niektóre przepisy regulaminu Ekstraligi, otwierając naszemu klubowi drzwi oraz perspektywę rozwoju najlepszej ligi żużlowej na całym świecie.

Odnośnie kwestii finansowych związanych z sytuacją Ekstraligi jesteśmy gotowi w najbliższym terminie razem z kierownictwem PZM-tu oraz kierownictwem Ekstraligi przeprowadzić rozmowy ze sponsorami Ekstraligi i przedstawicielami Telewizji Polskiej dla podjęcia decyzji, które zapewniłyby interesujący oraz przydatny udział Lokomotivu w Ekstralidze.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za ciekawy sezon i mamy nadzieję na zrozumienie.

Z wyrazami szacunku,

Prezes SK Lokomotiv Valery Szydlowski.
Prezes Komisji Toru LaMSF Vladimir Rybnikov"

Czy Lokomotiv Daugavpils powinien zostać dopuszczony do startu w PGE Ekstralidze na podobnych zasadach co w Nice PLŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (113):
 • Robert Purwin Zgłoś komentarz
  przepisy regulaminu powinly byc inpretowane na korzyść petenta a nie władz czyli PZM skoro modli jeżdzić w 1 lidze to powinli w ekstra klasie . to jedna forma rozgrywek jak się dopuszcza
  Czytaj całość
  zespoły z poza granic to przepisy powinly dotoczec tego kraju.a nie polskich zawodników . i na Łotwite niech lotewskich zawodników a nie chronią interesy polskich rajderów .bo oto chodzi aby zapewnić polakom prace na torach i oganiczyc konkurencję
  • Borysek ROW Zgłoś komentarz
   No i brawo dla Loko. Może ten liść da coś władzom gksż do myślenia, a nie tylko że polska kasa się liczy, bo Lokomotiv również ma ale chyba przeszkadza im łotewska waluta.
   • CKM_ Zgłoś komentarz
    Nie przewidziano kiedyś, że drużyna zagraniczna tak wysoko dojdzie. I to jest zawalone, bo teraz wyszła niesprawiedliwość wobec Daugavpils. Ale przypomnijcie sobie jakie były założenia:
    Czytaj całość
    uzupełnić II ligę zagranicznymi klubami, uatrakcyjnić, pomóc w rozwoju żużla. Lokomotiw wzmocnił skład obcokrajowcami i ograł polskie drużyny, powstał problem. Niemniej, ogólnie temat traktując, ja niezmiennie uważam, że kluby zagraniczne nie powinny mieć prawa do walki o mistrzostwo Polski. Bałagan jaki teraz powstał i te nieszczęsne "zaproszenia" do e-ligi to już inna sprawa...
    • pojawiam sie i znikam Zgłoś komentarz
     Nie wiadomo o co chodzi. Klub od początku swojej działalności jest stabilny finansowo i z roku na rok podnosi swoj poziom sportowy za realne pieniadze. Nie wiem czy w Polsce mamy taki klub,
     Czytaj całość
     moze Orzeł Łódź, ale w ekstralidze takiego nie widzę. Wiekszosc jezdzi tam na kredytach, na tymczasowym wsparciu duzych sponsorów (jak Unibax), ale na pewno takim progresem jak Loko nie mogą sie pochwalić. Może to jest właśnie problemem dla władz ekstraligi? Prezesi boją się, że klub z małego kraju, niewielkiego miasta i w dodatku startujący u nas gościnnie może okazać się lepszy od nich, więc lepiej trzymać go z daleka od elity i dalej mówić o sobie "najlepsza liga świata". Do Daugavpils jest tak samo daleko jak z północy do Rzeszowa czy Tarnowa. Przekracza sie granicę z Litwą i Łotwą gdzie nie ma żadnych problemów z przejazdem (tak jak to było kiedys w II lidze na Ukrainie), wiec te argumenty odpadają. No i jak widać po wynikach ankiety, kilka tysięcy kibiców chętnie zobaczyło by Loko w ekstralidze tylko nie jest to na rękę niektorym prezesom których z kolei wiekszosc kibiców oglądać pewnie w polskim żużlu by nie chciała ;), a więc może sami niech odejdą dla dobra polskiego żużla i wtedy nie bedzie problemów z jazdą Loko w ekstra?
     • Bada Bing Zgłoś komentarz
      Walka z wiatrakami, z betonem jeszcze nikt nie wygrał
      • yes Zgłoś komentarz
       30 października pod artykułem "GKSŻ czeka na decyzję Lokomotivu Daugavpils" http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/556960/gksz-czeka-na-decyzje-lokomotivu-daugavpils napisałem między innymi:
       Czytaj całość
       "Na stronie Lokomotivu Daugavpils pod tatą 06 października jest długa informacja zatytułowana „Przed Lokomotivem zamykają drzwi?” o rozmowach prowadzonych 3 października w Toruniu. Krótko mówiąc, czują się zawiedzeni". Teraz Łotysze napisali zamieszczony wyżej list otwarty. Zawarte w nim słowa brzmią jak skarga i apel ze słowami zawodu i nadziei. Wybrałem fragment, który powinien odbić się nie echem, lecz decyzjami ich polskich przyjaciół: "Jesteśmy zdruzgotani, lecz mamy nadzieję, że nasi polscy przyjaciele są w stanie odnaleźć w sobie najlepsze sportowe i ludzkie cechy, dobrą wolę i zmienić niektóre przepisy regulaminu Ekstraligi, otwierając naszemu klubowi drzwi oraz perspektywę rozwoju najlepszej ligi żużlowej na całym świecie". Nie do mnie należy podpowiedzenie co powinni zrobić polscy szefowie żużla, gdyż sam nie wiem. Nie mogą jednak (a przynajmniej nie powinni) zabrać głosu dopiero po następnym sezonie.
       • cracsanh Zgłoś komentarz
        Stanley ty szmacia...u
        • cracsanh Zgłoś komentarz
         Czyli Loko zostało oszukane .......
         • HDZapora Zgłoś komentarz
          W ogóle spisanie o Loko. to wg mnie bicie piany. Po pierwsze należy dbać o swoje interesy, a jakie korzyści miałby nasz żużel z jazdy Łotyszy w PGE ? Dlaczego liga ma się dostosować do
          Czytaj całość
          Łotyszy ? Czy to Łotysze robią nam łaskę że nasze zespoły mogą rywalizować z nimi?
          • Greczyn Zgłoś komentarz
           Loko wywalczyli awans i powinno się im jak najbardziej pomuc w umożliwieniu startów w Elipie. A nie przy zielonym stoliczku zapraszac jakieś zapchaj dziury do skompletowania ligi.
           • bodzio 1 Zgłoś komentarz
            Nie ma co sie dziwić krętacze i wichłacze krawaciarze z Warszawki zawsze tak robią jak i reszta w sejmie
            • Tomasz Szymański Zgłoś komentarz
             Kluby EL boją się że nie zdołają dorównać Daugavpils i dla tego taka decyzja
             • mat32 Zgłoś komentarz
              brak Lokomotivu, który wywalczył awans w sprawiedliwej, sportowej walce, w EL w przyszłym sezonie to kolejna,po GP w Warszawie, kompromitacja speedway'a na krajowym podwórku... po co te
              Czytaj całość
              wszystkie rozgrywki-sparingi na zapleczu, skoro i tak awans ktoś otrzyma przy zielonym stoliku... żenada i skandal sięgają dna... ze sportem i fair play nie ma to absolutnie nic wspólnego...
              Zobacz więcej komentarzy (100)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×