Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Rozmowy w Lesznie po 11 listopada. Nowy senior jest zbędny?

W Lesznie wstrzymano do 12 listopada rozmowy w sprawie kontraktów. Klub czeka obecnie na powrót braci Pawlickich. Przynajmniej jeden z nich ma zostać w Fogo Unii na kolejny sezon.
Michał Wachowski
Michał Wachowski

Aktualni mistrzowie Polski przyznają, że nie mają powodów do pośpiechu. Ważne umowy z klubem posiadają juniorzy, a także czterej seniorzy - Emil Sajfutdinow, Nicki Pedersen, Grzegorz Zengota i Tobiasz Musielak. Główną niewiadomą pozostają bracia Pawliccy, którzy nie osiągnęli na razie porozumienia z klubem.

Pytany o obecną sytuację kadrową Ireneusz Igielski zaznacza, że rozmowy z zawodnikami zostaną wznowione przed połową listopada. - Jak dotąd mieliśmy z braćmi Pawlickimi dwa spotkania. Nie zawarliśmy jeszcze porozumienia, ale spotkamy się, gdy tylko wrócą z Australii. Wtedy wszytko w ich sprawie się wyjaśni - tłumaczy klubowy dyrektor w rozmowie z naszym portalem. Coraz bardziej prawdopodobne jest jednak na to, że w Lesznie zostanie tylko młodszy z braci - Piotr Pawlicki. Starszy z nich - Przemysław, pasuje idealnie do koncepcji Stali Gorzów, z którą miał kontaktować się jeszcze przed wylotem do Australii.

Fogo Unia nie zamierza za wszelką cenę walczyć o zatrzymanie Przemysława Pawlickiego, tym bardziej, że w przypadku jego pozostania miałaby przepełnioną kadrę seniorów. Na ten moment zanosi się na to, że leszczynianie nie pozyskają żadnego zawodnika z zewnątrz. Klub kontaktował się co prawda w ubiegłym tygodniu z Martinem Vaculikiem, ale ten porozumiał się już w sprawie umowy w Toruniu. Janusz Kołodziej, z którym także rozmawiali wstępnie działacze Unii, podpisał natomiast nowy kontrakt w Tarnowie. Otwartym tematem pozostaje Patryk Dudek, ale deklaruje on pozostanie w Zielonej Górze, o ile SPAR Falubaz upora się z problemami finansowymi.

Menedżer Adam Skórnicki jasno zasugerował zarządowi, że chciałby współpracować w przyszłym sezonie z Tobiaszem Musielakiem i Tomasem H. Jonassonem. Jeśli więc Fogo Unia zatrzyma tylko jednego z braci Pawlickich i nie pozyska seniora z zewnątrz, życzenie sztabu szkoleniowego zostanie prawdopodobnie spełnione. Jak słyszymy w klubie, Jonasson zostanie zaproszony na rozmowy o umowie, ale dopiero w momencie, gdy wyjaśni się przyszłość Piotra Pawlickiego.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Fogo Unia powinna pozyskać nowego seniora?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (19):

Zobacz więcej komentarzy (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×