KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Decyzje licencyjne jeszcze w tym tygodniu

Do 7 grudnia kluby żużlowe mogą składać wnioski o przyznanie licencji na kolejny sezon. Jak słyszymy w GKSŻ, pierwszych decyzji w tej sprawie możemy spodziewać się jeszcze w tym tygodniu.

Michał Wachowski
Michał Wachowski

Kluby ze wszystkich lig muszą spełniać szereg wymagań, by otrzymać licencję na kolejny sezon. Formalnie Zespół Licencyjny musi rozpatrzyć wszystkie wnioski do 14 grudnia. Przedstawiciele klubów mogą się jednak spodziewać, że decyzje w tej sprawie zapadną szybciej.

- Pierwsze posiedzenie organu I instancji odbędzie się w najbliższą środę. To data, od której należy spodziewać się wiążących decyzji. Można zakładać, że do soboty 12 grudnia wszystko powinno być jasne - zaznaczył mecenas Łukasz Szmit z Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Kluby, które nie otrzymają licencji w pierwszym terminie, będą miały 7 dni na złożenie pisemnego odwołania w tej sprawie.

W poprzednim roku licencję bezwarunkową otrzymało w pierwszym terminie osiem klubów. Sześć spotkało się wówczas z odmową, a pozostałe dostały licencje warunkowe. Na razie przesądzone jest, że wobec braku porozumienia z zawodnikami, odmowę ze strony organu I instancji otrzyma Stal Rzeszów.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (17)
 • yes Zgłoś komentarz
  Z ostatniego akapitu wynika, że licencje nie są sprawami łatwymi, z jednorazowym podejściem. Jest jeszcze "droga" przed dającymi i chcącymi je uzyskać.
  • Rysio-z-Klanu Zgłoś komentarz
   Nie będzie żadnej odmowy dla Stali Rzeszów,bo chodzą słuchy,że znajomy adwokat Fugla wszystko pozałatwia jak trzeba:)
   • yes Zgłoś komentarz
    "Pierwsze posiedzenie organu I instancji odbędzie się w najbliższą środę" - biorą się szybko do dzieła. Ważą się losy kilku klubów. W zależności od liczby zakwalifikowanych
    Czytaj całość
    drużyn będzie decydować się liczba lig, system rozgrywek i los niektórych zawodników.
    • Stalowczyk Zgłoś komentarz
     " wobec braku porozumienia z zawodnikami, odmowę ze strony organu I instancji otrzyma Stal Rzeszów." Zaraz, zaraz a Falubaz nie ma sprawy w Trybunale PŻM z Hampelem ? Czy to jest traktowane
     Czytaj całość
     jako "porozumienie" ?
     • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
      Kluby raczej nie są w dobrej kondycji finansowej.Które są można policzyć na palcach,Zobaczymy co z tego wyniknie
      • RECON_1 Zgłoś komentarz
       Jak będą chcieli restrykcyjnie do tematu podchodzić to będzie jedna liga i to niepelna...
       • pies pajonk Zgłoś komentarz
        nieoficjalne przecieki z gksz eliga leszno,wroclaw,torun,tarnow,zg,gorzow,rybnik,grudziadz nice
        Czytaj całość
        plz lodz,dauga,krakow,bydgoszcz,gniezno,gdansk,rzeszow,pila 2liga krosno,czestochowa,lublin,rawicz,opole Poznan zlozyl wniosek podobno ale sie wacha czy.wystartowac
        • zbanowany Zgłoś komentarz
         Myślę że to się skończy tym że będą rozdawać licencje na prawo i lewo mimo dużych nieprawidłowości i problemów z finansami. A dlaczego? Bo zwyczajnie nie będzie miał kto w ligach
         Czytaj całość
         jechać więc zacznie się łatanie dziur. I tak dochodzimy do punktu wyjścia - nic się nie zmieni - dalej kluby będą wydawać ponad stan i dalej ten sport będzie brnąć w ślepą uliczkę. Puki nie zrobią prawdziwego audytu przed sezonem - tzn. całe sprawozdanie finansowe z dopiętym budżetem z autentycznym kontem (nie wirtualnym z zapewnieniem że pieniądze od sponsorów wpłyną w połowie sezonu, czy innymi bajkami) i wglądem w umowy klub - zawodnik. Prosta matematyka - klasa II podstawówki. Kasy w klubie tyle i tyle, zobowiązania całoroczne tyle i tyle od pierwszego odejmujemy drugie i mamy jak na tacy czy klub jest wypłacalny czy nie. A dodawanie do budżetu wirtualnych pieniędzy np. ze średniej frekwencji przed samym sezonem jest jak gra w totolotka. Czasem ni jak ma się z rzeczywistym pokryciem. I dojdziemy do punktu w którym taki Hancock czy Klindeman będą mogli sobie wymagania finansowe wsadzić tam gdzie kursuje brązowe metro. Jak się nie podoba to Szwecja czy Anglia stoją otworem. A kluby i GKSŻ będą miały pewność że płynność finansowa będzie zachowana. A tym co będą kombinować pod stołem zabierać licencję na dwa lata i zaczynają od II ligi. I będzie święty spokój.
         • Niezaspokojony Zgłoś komentarz
          W kazdym klubie zrobić audyt i bedzie po problemie.
          • Raf123 Zgłoś komentarz
           Od czasu gdy w ciele zarządczym jest nasz ukochany Pan Zbyszek, jestem jakoś dziwnie spokojny, że dostaniemy licencję na kolejny sezon. W tej chwili nasz Pan Zbyszek, pracuje nad licencją
           Czytaj całość
           bezterminową, co byłoby ewenementem na skalę ogólnopolską, ale będzie to możliwe , po wprowadzeniu nowego regulaminu, nad którym już prace trwają! 100 lat Panie Zbyszku!
           • obladi Zgłoś komentarz
            no prezesi klubów zobaczymy jacy to wy byliście cacy!?
            • tomas68 Zgłoś komentarz
             Licencje po których to kluby same od tak znikają.
             Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
             ×
             Sport na ×