Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Motor rozmawia z GKSŻ. Będzie prośba o wznowienie procesu licencyjnego

Włodarze KMŻ Motoru będą składać prośbę o ponowne rozpatrzenie ich wniosku licencyjnego. - Jesteśmy w kontakcie z GKSŻ i widzimy szansę na uratowanie ligowego żużla w Lublinie - zaznacza prezes Andrzej Zając.
Michał Wachowski
Michał Wachowski

Zespół licencyjny rozpatrzył w grudniu wniosek KMŻ Motoru i nie przyznał klubowi licencji na kolejny sezon. Powodem jest ponad 230-tysięczne zadłużenie. Lublinianie w dalszym ciągu nie składają jednak broni i liczą na to, że uda im się otrzymać licencję w późniejszym terminie.

- Obecnie jesteśmy w stałym kontakcie z Główną Komisją Sportu Żużlowego. Rozmawiałem zarówno z panem Piotrem Szymańskim, jak i Zbigniewem Fiałkowskim. Mamy szansę otrzymać licencję, pod warunkiem, że przedstawimy harmonogram spłat naszych wierzycieli, w tym zawodników. Będziemy na dniach ubiegać się o wznowienie procesu licencyjnego. Wiele powinno wyjaśnić się do 12 stycznia, bo wtedy mam rozmawiać z przewodniczącym Szymańskim - wyjaśnił prezes Andrzej Zając.

Klub zamierza złożyć ponowny wniosek licencyjny, gdy dojdzie do porozumienia z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. - Obecnie rozmawiamy, bo musimy załatwić pewne procedury. Zalegamy MOSiR-owi 19 tysięcy złotych i chcemy rozłożyć tę kwotę na najbliższy sezon. Musimy także ustalić szczegóły dotyczące wynajmu stadionu, który nie ma obecnie homologacji. Na obiekcie muszą zostać przeprowadzone prace remontowe, związane m.in. z wymianą band - zaznaczył prezes klubu.

Lublinianie liczą na to, że w przypadku uzyskania licencji otrzymają przynajmniej dwie dodatkowe imprezy. - Pozwoliłoby to nam na zarobek, który pomógłby spłacić obecne zadłużenie. Wystosowaliśmy już w tej sprawie pismo. Na ten moment najważniejsze jest jednak to, byśmy otrzymali licencję i bez rocznej przerwy pojechali w lidze - podsumował prezes KMŻ Motoru.

Czy KMŻ Motor powinien otrzymać licencję na kolejny sezon?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (10):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×