Miasto Gdańsk poprawi infrastrukturę Stadionu im. Zbigniewa Podleckiego. Czy w przyszłości powstanie nowy obiekt?

Sytuacja prawna Stadionu im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku jest wciąż zawiła. MOSiR, który opiekuje się obiektem planuje niezbędne inwestycje, które usprawnią infrastrukturę.

Stadion im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku ma bardzo bogatą historię. Powstał już w 1925 roku jako Kampfbahn Niederstadt jeszcze w Wolnym Mieście Gdańsku na miejscu dawnych bastionów. Do rozbudowy doszło w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wówczas powiększono wały, które są oparte o gruzy zniszczonego podczas II wojny światowej miasta. Właśnie wtedy powstała też Brama Maratońska, a obiekt przystosowano do żużla. W ostatnim czasie standardy stadionu zaczęły już odbiegać od tego, co można oglądać w innych miastach.

Obecnie trwa proces sądowy pomiędzy byłym prezydentem Wybrzeża - Henrykiem Majewskim i miastem w kwestii własności stadionu. - Sytuacja prawna obiektu jest zawiła. To długotrwały proces sądowy. Sytuacja jest skomplikowana i utrudnia możliwość inwestycji w obiekt. Musimy uzbroić się w cierpliwość. Na pewno będzie możliwa modernizacja obecnego stadionu na bieżące potrzeby, gdyby się okazało że taka potrzeba zaistnieje - powiedział dyrektor MOSiR-u w Gdańsku, Leszek Paszkowski.

- Obecnie trwają prace związane z wymogami bezpieczeństwa i z podniesieniem standardów związanych z jazdą w Nice PLŻ. Na pewno w kwietniu zawiśnie nowa tablica świetlna i zastąpi ona starą, wysłużoną, która była umiejscowiona na Bramie Maratońskiej. Mamy też nowe bandy, w czwartek montujemy dmuchawce - dodał Paszkowski.

Gdańszczanie wprowadzają też nowy system sprzedaży biletów. - Ogólnie postęp gdańskiego żużla jest zauważalny. Widać to w kontaktach i w systemie sprzedaży biletów. Współpracujemy wspólnie i pierwsze testy zostały wykonane pomyślnie. Mam nadzieję, że zostanie skutecznie oddany w tym roku - zdradził prezes MOSiR-u. - System umożliwi sprzedaż internetową biletów. Ponadto stworzymy aplikację, dzięki której będzie można zakupić bilet na smartfon. Może to mocno usprawnić sprzedaż. Dodatkowo będziemy wiedzieli dokładnie ile osób znajduje się na stadionie, bo często nasze odczucia mijały się z danymi z kas - uzupełnił informację Tadeusz Zdunek, prezes Wybrzeża.

Wybrzeżu ma też pomóc finansowo miasto. - Klub rozwija się w takim kierunku, w jakim powinien. To bardzo cieszy. Wybrzeże zakontraktowało ciekawych zawodników, a ja cieszę się z tego, że będziemy jeździli w niedzielę. Zapowiada się wysoka frekwencja i czekam już na pierwsze zwycięstwo na naszym stadionie - stwierdził Marcin Sylwańczyk z Biura Prezydenta Miasta Gdańska ds. Sportu.

Wciąż istnieje temat budowy nowego stadionu żużlowego w Gdańsku. - Trudno się wypowiadać na temat, czy stadion żużlowy będzie modernizowany, czy będzie nowa lokalizacja. Analizy dotyczące Centrum Sportów Motorowych, które ma powstać w Gdańsku nie są ostatecznie rozstrzygnięte i temat jest nadal otwarty. Ja jestem zwolennikiem budowania stadionu w zespole wraz z torem Formuły 1, torem gokartowym i torem do jazdy na jedną milę - poinformował Leszek Paszkowski.

Komentarze (6)
avatar
sympatyk żu-żla
11.03.2016
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Plany ciekawe ,Zobaczymy jak to się ułoży w realizacji, 
avatar
zbych
10.03.2016
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Ciekawe plany oby realne.Podoba mi sie wizja nowego wielofunkcyjnego stadionu.Zobaczymy beda wyniki latwiej bedzie rozmawiac.. 
avatar
ARMANI
10.03.2016
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
M AJONEZ Q2 JESZCZE TOBIE MAŁO? 
avatar
Jack232
10.03.2016
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Czy alkoholik majonez poddał się już leczeniu ?