Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Jest porozumienie miasta ze Stalą Rzeszów. "To sport numer jeden w regionie"

Przez ostatnie miesiące w rozmowach pomiędzy rzeszowskim ratuszem, a Stalą Rzeszów trwał przysłowiowy pat. Wszystko wskazuje na to, że teraz pójdzie już z górki. - Wstępne kwoty są już zatwierdzone - mówi Andrzej Łabudzki.
Radosław Gerlach
Radosław Gerlach
Andrzej Łabudzki / Na zdjęciu: Andrzej Łabudzki

Bardzo długo trwały negocjacje na linii miasto - Stal Rzeszów. Ostatecznie, obie strony doszły jednak do pewnych porozumień. Przedstawiciele miasta już wcześniej mówili, że na rzeszowski żużel są w stanie przeznaczyć kwotę 500 tysięcy złotych brutto. - Wstępne kwoty są już zatwierdzone. Na razie nie chcę o nich mówić. Przez cały sezon będziemy się spotykać z włodarzami miasta podczas meczów. Ostatnio był na przykład pan wiceprezydent Ustrobiński - mówi Andrzej Łabudzki, prezes Stali Rzeszów.

Szef żużla w stolicy Podkarpacia podkreśla, że na chwilę obecną to właśnie "czarny sport" jest najpopularniejszą dyscypliną w południowo-wschodniej Polsce. - Włodarze widzą jak mieszkańcy Rzeszowa doceniają żużel. Pomimo faktu, że pierwszy mecz został rozegrany w święta o wczesnej porze, a na dworze było dość zimno, to kibice dopisali. To pokazuje, że żużel jest sportem numer jeden w regionie. Żadna inna dyscyplina nie gromadzi tak szerokiej publiki. Według mnie jest to największa impreza sportowa na Podkarpaciu. Dlatego uważam, że pomoc miasta czy województwa powinna być tu widoczna. W przypadku miasta już to czujemy, bo pewne ustalenia już mamy - przyznaje Łabudzki. Przypomnijmy, że na trybunach Stadionu Miejskiego podczas spotkania z Orłem Łódź zasiadło około 6 tysięcy widzów.

Prezes Stali Rzeszów dodaje także, że klub w dalszym ciągu dokonuje wszelkich starań, by pozyskiwać kolejnych sponsorów. Niewykluczone jest, że w trakcie sezonu uda się pozyskać sponsora tytularnego. - Cały czas staramy się zarażać żużlem kolejne osoby. Robimy wszystko co w naszej mocy i okaże się, jakie będą tego wyniki. Ze sponsorami cały czas rozmawiamy, pomimo że sezon już wystartował - podkreśla Łabudzki.

Rzeszowianie na inaugurację ligi wygrali przed własną publicznością z Orłem Łódź 50:39. Jednak tydzień później Żurawie odnotowały już bardzo dotkliwą porażkę w Gdańsku. W następnej kolejce spotkań, Stal Rzeszów podejmie na własnym torze KSM Krosno. Będzie to pierwszy pojedynek obu zespołów od dwunastu lat. - Na pewno drużyna z Krosna jest dobrą drużyną, co pokazali w Krakowie. Kilku zawodników z Krosna bardzo dobrze zna nasz tor. Mam na myśli na przykład Mirosława Jabłońskiego. Zapowiada się kolejny, dobry mecz - zaznacza Andrzej Łabudzki, który od sezonu 2014 jest prezesem Stali Rzeszów.

Jaki sport według Ciebie jest numerem "1" na Podkarpaciu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (47)
Zobacz więcej komentarzy (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×