KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Władysław Gollob zaprasza byłych żużlowców Polonii Bydgoszcz

Polonia Bydgoszcz przez wiele lat była jednym z filarów polskiego żużla. Prezes bydgoskiego klubu nie zapomina o tych, którzy bronili polonijnych barw. Zaprasza ich na mecz.

Kacper Ginter
Kacper Ginter
Władysław Gollob WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Władysław Gollob

W najbliższą niedzielę (17 kwietnia) bydgoscy żużlowcy zmierzą się na własnym torze z rzeszowską Stalą. To spotkanie będą mogli obejrzeć i przeżywać w legendarnym gronie byli jeźdźcy "Gryfów".

Poniżej treść odezwy Władysława Golloba.

Poloniści, stańcie do apelu żywych! Polonia Bydgoszcz zaprasza!

Bydgoski żużel to nie tylko stadion, nazwa klubu i jego władze, to przede wszystkim zawodnicy. Najwartościowszy składnik tego organizmu. Czas płynie nieubłaganie. Niestety co jakiś czas żegnamy naszych bohaterów sportowych. Staramy się szanować i czcić pamięć o tych, po których zostały wspomnienia.

W zamęcie codziennej rywalizacji sportowej umykają naszej uwadze koledzy zawodnicy, którzy zakończyli karierę, ale są wśród nas. W każdym razie powinni być czynnymi w życiu sportowym, są historią i dumą Klubu. Niestety często zapomnianą. Wielkie nazwiska Raniszewski, Połukard, Kupczyński, Kasa i inni... są filarami historii nie tylko bydgoskiego żużla.

Natomiast R. Dołomisiewicz, Z. Bizoń, P. Bukiej, L. Bewicz, P. Gluecklich, W. Cieślewicz, L. Sokołowski, A. Maroszek, K. Ziarnik, R. Sznajder, T. Kamiński, W. Cisoń, A. Koselski, M. Robacki, M. Zaranek są żywą historią bydgoskiego Klubu, serdecznie Was zapraszamy (także tych, których tu nie wymieniłem). Jesteście honorowymi członkami kadry Polonii Bydgoszcz. Czeka na Was uznanie w Klubie, reprezentacyjne miejsce na Trybunie i w parkingu.

Władysław Gollob

ŻKS Polonia Bydgoszcz dla każdego z byłych reprezentantów przygotowała po dwie wejściówki. Bilety można odbierać w siedzibie klubu (piątek, 15.04 do godziny 16:00; sobota, 16.04 od godziny 10 do 14), a także w dniu zawodów w czerwonym kiosku obok budynku klubowego (od godziny 13:30).

Czy polityka Władysława Golloba względem Polonii Bydgoszcz zmierza w dobrym kierunku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (90)
Zobacz więcej komentarzy (27)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×