Koniec ligowego żużla w Malmoe. Gnistorna wycofuje się z Allsvenskan, Texoil Racers z Division 1

Szwedzka Allsvenskan będzie liczyła już tylko pięć zespołów. Z rozgrywek wycofała się Gnistorna Malmoe. Drugi klub z tego miasta - jeżdżący w Division 1 Texoil Racers również nie będzie kontynuował rozgrywek.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Tomasz Oktaba

Gnistorna Malmoe od 2008 roku startowała na trzecim poziomie ligowym - Division 1. Od 2011 roku występowała w Allsvenskan League. W tym sezonie zespół z trzeciego największego miasta w Szwecji przegrał wszystkie cztery spotkania.

Liderem Gnistorny był w bieżących rozgrywkach Robert Miśkowiak, który miał średnią biegową 2,353. Z bardzo dobrej strony pokazywał się również drugi Polak - Oskar Fajfer. Obaj byli w pierwszej dziesiątce klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników Allsvenskan League. W Gnistornie występował też Maksymilian Bogdanowicz, Polak ze szwedzkim paszportem.

W przeszłości barwy tego klubu reprezentowali m.in. Peter Ljung, Mikael Max, Tomas H. Jonasson oraz Polacy - Mirosław Jabłoński, Robert Miśkowiak, Damian Baliński, Bartosz Zmarzlik i Adrian Cyfer.

Powodem wycofania się z ligi są problemy finansowe klubu. Zarząd nie chce ryzykować bankructwa i chce budować od nowa żużel w Malmoe. Z trzeciej klasy rozgrywkowej - Division 1 został wycofany zespół Texoil Racers. W tej lidze kluby jeżdżą czwórmecze. Wciąż ma być prowadzona natomiast szkółka żużlowa. Wszyscy zawodnicy Gnistorny mogą szukać nowych klubów. Łakomymi kąskami będą na pewno dwaj reprezentanci Polski. Allsvenskan będzie liczyła już tylko pięć drużyn.

ZOBACZ WIDEO Euro 2016. Łukasz Piszczek: Inny wynik niż porażka z Niemcami będzie sukcesem (źródło TVP)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×