Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

KSM - Polonia: dramaturgii nie zabrakło. Zwycięstwo dla gospodarzy, bonus dla gości

KSM Krosno po niebywałej końcówce wygrało na własnym torze z Polonią Bydgoszcz 47:43. Niedzielne spotkanie dostarczyło kibicom sporo emocji. Pojawiła się m.in. czerwona kartka. Krośnianie wykonali kolejny krok w kierunku utrzymania.
Radosław Gerlach
Radosław Gerlach
Mirosław Jabłoński PAP / Karol Słomka / Mirosław Jabłoński

Dla obu drużyn niedzielne spotkanie było swoistym meczem o "życie". Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że krośnianie są outsiderem tabeli i na utrzymanie się w Nice Polskiej Lidze Żużlowej nie mają większych szans. Przed tygodniem KSM dość sensacyjnie wygrał jednak na własnym torze z Wybrzeżem Gdańsk za trzy punkty. Wynik ten diametralnie odmienił losy tabeli i sprawił, że krośnianie wyprzedzili w niej Polonię Bydgoszcz. Bezpośredni pojedynek obu drużyn miał zadecydować o tym, która z nich wykona milowy krok w kierunku utrzymania. Istotna była również kwestia punktu bonusowego. W pierwszym meczu na torze w Bydgoszczy zwyciężyła Polonia 48:42.

Początkowo na torze przy ul. Legionów lepiej radzili sobie gospodarze. Zawodnicy KSM-u trzy pierwsze gonitwy wygrywali w stosunku 4:2 i po trzech wyścigach prowadzili już 12:6. Sygnał do walki w ekipie bydgoskiej dał w wyścigu czwartym Oskar Ajtner-Gollob. Bieg najpierw został jednak przerwany z powodu upadku Adriana Bialka. W powtórce Gollob jadący z rezerwy taktycznej za Damiana Stalkowskiego odniósł przekonywujące zwycięstwo nad Mirosławem Jabłońskim i goście zmniejszyli stratę Wilków.

W drugiej serii startów podopieczni Jacka Golloba poszli za ciosem. Najpierw rosyjska para Polonii zwyciężyła 4:2, a w wyścigu siódmym goście wykorzystali upadek jadącego na drugim miejscu Siergieja Łogaczowa i odnosząc podwójny triumf wyszli na prowadzenie w meczu. Kolejne wyścigi również układały się po myśli przyjezdnych. Spora w tym zasługa znakomicie dysponowanego tercetu: Kułakow, Adamczak, Gollob, którzy na przemian wygrywali gonitwy 4-8.

Gospodarze przełamali się dopiero w wyścigu 10-tym, w którym podwójne zwycięstwo odniosła para Daniel Kaczmarek - Ernest Koza. To sprawiło, że w całym meczu zrobił się remis 30:30. Mnóstwo kontrowersji dostarczył bieg 12, który został powtórzony po jego zakończeniu za sprawą nierówno idącej taśmy startowej. Za pierwszym podejściem krośnianie przegrali 2:4, a w powtórce udało im się zremisować. Tym samym w meczu zostało podtrzymane status quo.

ZOBACZ WIDEO Polska - Rosja: Brawurowa jazda Kasprzaka (źródło TVP)

Wiadomym było, że o końcowym rozstrzygnięciu może zadecydować nawet najmniejszy błąd. Taki w wyścigu 13-tym popełnił Marcin Jędrzejewski, który na dystansie dał się wyprzedzić Siergiejowi Łogaczowowi. To oznaczało że przed biegami nominowanymi krośnianie prowadzili dwoma punktami.

Emocje w biegach nominowanych sięgnęły zenitu. Najpierw w 14-tej gonitwie 4:2 zwyciężyli goście. Kierownictwo KSM Krosno złożyło jednak protest do sędziego sugerując, że taśma ponownie poszło nierówno. Zdzisław Fyda bardzo długo analizował całą sytuację, ale ostatecznie zdecydował się zaliczyć rezultat tego wyścigu. Przed ostatnim biegiem był więc remis. W ostatniej batalii, gospodarze świetnie wyszli ze startu i objęli podwójne prowadzenie. Kiedy wydawało się, że zwycięstwo Wilków w tym meczu jest już tylko kwestią czasu; na tor upadł nieatakowany przez nikogo, jadący na końcu stawki Adamczak. Sytuacja miała miejsce na drugim łuku drugiego okrążenia, a żużlowcy KSM szykowali się wówczas do rozpoczęcia trzeciego okrążenia.

Sędzia długo analizował całą sytuację. Ostatecznie stwierdził, że zawodnik Polonii z premedytacją upadł na tor. Postanowił więc zaliczyć wyniki piętnastego wyścigu z drugiego okrążenia. Ponadto, Adamczak został przez arbitra ukarany czerwoną kartką. Tym samym, nie będzie mógł wystartować w kolejnym meczu swojej drużyny.

Ze sportowego punktu widzenia, w ekipie gospodarzy na słowa pochwały zasługują prawie wszyscy zawodnicy. Słabiej spisał się jedynie Marcin Rempała. W szeregach bydgoskich bardzo dobrze punktował Kułakow. W początkowej fazie  zawodów rewelacyjnie spisywali się Ajtner-Gollob i Adamczak. Kudriaszow "obudził się" natomiast dopiero pod koniec spotkania.

Punktacja:

KSM Krosno - 47
9. Siergiej Łogaczow 8 (1,d,2,3,2)
10. Tomasz Chrzanowski 6+2 (3,1,1*,1*)
11. Marcin Rempała 3 (1,0,-,2,-)
12. Ernest Koza 11+1 (3,2,2*,1,3)
13. Mirosław Jabłoński 10+1 (2,2,2,2,2*)
14. Daniel Kaczmarek 8+2 (3,1*,3,1*,0)
15. Adrian Bialk 1 (1,w/u,0)

Polonia Bydgoszcz - 43
1. Andriej Kudriaszow 8 (0,1,1,3,3)
2. Wiktor Kułakow 12 (2,3,3,3,1)
3. Damian Adamczak 8 (2,3,3,0,w/u)
4. Mikołaj Curyło 0 (0,0,-,-)
5. Marcin Jędrzejewski 7+1 (1,2*,1,2,1)
6. Oskar Ajtner-Gollob 8 (2,3,3,0,0,d)
7. Damian Stalkowski 0 (0,-,0)

Bieg po biegu:
1. (70,30) Chrzanowski, Kułakow, Łogaczow, Kudriaszow 4:2
2. (70,25) Kaczmarek, Ajtner-Gollob, Bialk, Stalkowski 4:2 (8:4)
3. (69,60) Koza, Adamczak, Rempała, Curyło 4:2 (12:6)
4. (70,10) Ajtner-Gollob, Jabłoński, Jędrzejewski Bialk 2:4 (14:10) (w/u)
5. (69,80) Kułakow, Koza, Kudriaszow, Rempała 2:4 (16:14)
6. (69,70) Adamczak, Jabłoński, Kaczmarek, Curyło 3:3 (19:17)
7. (70,22) Ajtner-Gollob, Jędrzejewski, Chrzanowski, Łogaczow (d4) 1:5 (20:22)
8. (70,25) Kułakow, Jabłoński, Kudriaszow, Bialk 2:4 (22:26)
9. (69,60) Adamczak, Łogaczow, Chrzanowski, Ajtner-Gollob 3:3 (25:29)
10. (70,28) Kaczmarek, Koza, Jędrzejewski, Stalkowski 5:1 (30:30)
11. (70,53) Kułakow, Jabłoński, Chrzanowski, Adamczak 3:3 (33:33)
12. (69,80) Kudriaszow, Rempała, Kaczmarek, Ajtner-Gollob 3:3 (36:36)
13. (70,60) Łogaczow, Jędrzejewski, Koza, Ajtner-Gollob (d4) 4:2 (40:38)
14. (69,20) Kudriaszow, Łogaczow, Jędrzejewski, Kaczmarek 2:4 (42:42)
15. (xx,xx) Koza, Jabłoński, Kułakow, Adamczak (w/u) 5:1 (47:43)

Sędziował: Zdzisław Fyda
NCD: 69,20 - Kudriaszow w wyścigu XIV
Zestaw: I
Widzów: ok. 1 500Czy czerwona kartka dla Adamczaka była słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna
Komentarze (171)
 • użytkownik usunoł konto Zgłoś komentarz
  Rysio-Klaun ja przynajmniej nie jestem dwulicowy jak ty. Wielbisz Gollobów, chociaż wszyscy wokół widzą że oni niszczą Polonię i starają się by nie dotrwała do 100-lecia klubu.
  Czytaj całość
  Postawa godna Kaczyńskiego "nic nas nie przekona że białe jest białe, a czarne jest czarne". Gollob wziął 3,5 mln. od miasta i mówi wprost że on nie będzie szukał sponsorów, bo to co dało miasto mu wystarczy. Do tego zrobił ceny biletów na poziomie ekstraligi, by zniechęcić kibiców i pokazać prezydentowi że Bydgoszcz żużla nie potrzebuje bo nie ma go dla kogo robić. Nie tak się odbudowuje zasłużony klub który stracił wszystko! I kibiców i sponsorów i nawet swój wizerunek w ostatnich latach! Taki jest jego sposób na "ratowanie" (zabijanie) Polonii. Skoro miejska kasa mu wystarcza na utrzymanie klubu, to dlaczego takie ceny? Jedyne wytłumaczenie to właśnie cicha koalicja z Bruskim który oddał mu klub z wdzięczności za udział Tomka w kampanii wyborczej. Gollobowie napchają sobie kieszenie miejskimi pieniędzmi, a później spuszczą wodę i Polonia spłynie jak g... w kiblu. To samo zrobił wcześniej w Pile, Warszawie i w BKS Polonii którą zniszczyli właśnie Gollobowie. Mnie to już nie rusza. Czekam na upadłość Polonii tylko dlatego że jest to jedynym ratunkiem dla żużla w Bydgoszczy. To że znajdą się pasjonaci (jeśli istnieją, zobaczymy gdzie wtedy będzie SPP bo póki co "pomaga" klubowi tak samo jak SP Zawiszy, ciągnąc ją na dno) którzy będą chcieli odbudować klub od podstaw i zrobić to uczciwie jak w Krakowie czy Świętochłowicach. Takich ludzi w klubie obecnie nie ma, a takich nierobów, złodziei i pasożytów co w Polonii są to ani ja, ani większość mieszkańców i kibiców którzy chodzili przez lata na mecze nie chce, co widać z resztą po frekwencji. [b]POLONIO KOŃCZ, WSTYDU OSZCZĘDŹ![/b] - PS. Nie nazywaj mnie kibicem Polonii, bo już nim nie jestem. Jestem mieszkańcem Bydgoszczy, już tylko trochę interesującym się żużlem. Z Polonii wyleczyli mnie ludzie dwulicowi tacy jak ty i klan który przejął klub. Z taką Polonią ja się nie identyfikuję.
  • Rysio-z-Klanu Zgłoś komentarz
   A oto błazen podszywający się pod kibica Polonii.W rzeczywistości kameleon,zakompleksiony na punkcie Klanu G. Na mecze chciałby wchodzić za darmo,taki z niego pasożyt.Posuwa się nawet do
   Czytaj całość
   tego,że lajkuje wszystkie komenty które obrażają Polonie,jej kibiców itp.Największy kolega Amona,przyjaciel wrogów Polonii. Proszę spojrzeć na jego wpisy i polubienia i oceńcie sami czy tak zachowuje się kibic bydgoski,czy może Judasz? http://sportowefakty.wp.pl/kibice/1106
   • Rysio-z-Klanu Zgłoś komentarz
    Hallo,kto widzi na poniższym filmiku upadek Adamczaka i Kozę zaczynającego w tym momencie 3 kółko.Proszę mi wskazać dokładnie minuty i sekundy tego zdarzenia.Podobno filmik miał dużo
    Czytaj całość
    wyjaśnić i co? Pisałem,że tak się raczej nie stanie:) http://sportowefakty.wp.pl/dyskusje/watek/10169154 http://sportowefakty.wp.pl/dyskusje/watek/10167927 I co znowu się czepiam, co teraz usłyszę pod swoim adresem:)
    • Rysio-z-Klanu Zgłoś komentarz
     Czyli tak jak było do przewidzenia upadek Adamczaka nie jest zarejestrowany:)Ot pełna profeska.Brawo nie ma co:) No i jak teraz rozstrzygnąć spór:) No jak może ktoś mi to wytłumaczy.
     • neomis Zgłoś komentarz
      Przede wszystkim Adamczak zaczął schodzić z toru w momencie, kiedy bieg został przerwany, mimo że wcześniej wstał.
      • Zygmunt Jagiełło Zgłoś komentarz
       Jeżeli sędzia podjął taką decyzje to słusznie !!!!
       • dendryk Zgłoś komentarz
        Pytanie nie na miejscu ! Pokarzcie 15 bieg i będzie można się wypowiedzieć czy słusznie czy nie !
        • Rysio-z-Klanu Zgłoś komentarz
         Redaktorze Gierlach dlaczego pan zmienił tekst? Pierwotnie on brzmiał nieco inaczej:) "Kiedy wydawało się,że zwycięstwo Wilków w tym meczu jest kwestią tylko 2 okrążeń..." Co takiego
         Czytaj całość
         się wydarzyło,że musiał Pan poprawiać tekst? Proszę się ustosunkować do mojego pytania.Z góry dziękuję:)
         • mecenas z Rzeszowa Zgłoś komentarz
          Brawo Krosno
          • oby szczęśliwie Zgłoś komentarz
           Mecz położył Ajnert, wnuczek Władzia. W 6 biegach uzbierał zaledwie 8 pkt. A kiedy ważyły się losy meczu, to w trzech ostatnich biegach zrobił 0, słownie zero !.
           • ksolar Zgłoś komentarz
            Gratulacje Wilki.Bardzo ciężki mecz,o dużą stawkę,ale dali radę.Niech niektorzy przestana opowiadac o drukowaniu,bo takie tłumaczenie jest troche słabe.KSM jest biednym klubem,ale
            Czytaj całość
            uczciwym.Co do meczu to wszystkie biegi będzie mozna ogladnac na TeleKrosno(jutro juz chyba będą). A co do składu Rzeszowa na derby to wg mnie Stal powinna jechac pełnym składem,chce pojechac na ten mecz i ogladnac dobre,zaciete spotkanie.
            • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
             Spodziewać się było można oba zespoły na swoich torach mają ten sam potencjał. Gratulacje dla Krosna aby tak dalej Liga uratowana.
             • lucko-KSM Zgłoś komentarz
              brawo są 2 pkt. szkoda bonusa no ale cóż czasami nie można mieć wszystkiego, pozdro dla ludzi z sektora dla najbardziej zagożałych stworzylismy swietna atmosfere i oprawe.
              Zobacz więcej komentarzy (45)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×