KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kibice chcą wymiany nawierzchni w Krośnie

Jedyna w Polsce, żużlowa, czarna nawierzchnia toru znajduje się w Krośnie. Jednak kibice speedway'a z tego miasta chcą jej wymiany.

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Mirosław Jabłoński i Marcin Rempała WP SportoweFakty / Karol Słomka / Mirosław Jabłoński i Marcin Rempała

Fani wystosowali specjalną petycję do Prezydenta Miasta Krosna. - Wymiana nawierzchni na nowoczesną granitową lub sjenitową stworzyła by nie tylko nowe możliwości oraz korzyści dla sekcji żużlowej ale pozwoliła znacząco zmniejszyć zapylenie dla mieszkańców sąsiadujących osiedli, krośnieńskiego rynku czy w końcu przepływającej obok rzeki Wisłok - piszą w niej. Prośbę o wymianę nawierzchni podpisało już 385 osób (stan na 24.09.2016, godz. 11:30). Treść petycji można przeczytać tutaj.

Wielokrotnie o konieczności wymiany nawierzchni wypowiadali się działacze KSM Krosno. - Znaleźliśmy teraz nawierzchnię, którą można byłoby przetransportować do Krosna z dużo bliższej miejscowości, niż to wcześniej zakładaliśmy i wyszłoby to dużo taniej, a to właśnie koszty transportu zawsze były dużym problemem. Jesteśmy w trakcie przygotowywania kosztorysu i będziemy rozmawiać z miastem, bo bez wsparcia nie jesteśmy w stanie tego sami zrobić. Gdyby udało się wymienić nawierzchnię, to przy okazji można byłoby też zrobić kilka innych rzeczy - przy nachyleniu łuków, krawężnikach czy odwodnieniu. Byłoby świetnie gdyby udało się to zrobić przed kolejnym sezonem, ale tak jak wspomniałem, dużo tu zależy od miasta. Ten tor jest naszym przekleństwem, a od zeszłego roku już nawet nie jest atutem - mówił niedawno Wojciech Zych, wiceprezes Wilków w rozmowie z naszym portalem.

Nawierzchnia toru w Krośnie jest ostatnią w Polsce, którą tworzy żużel, czyli tzw. szlaka - produkt odpadowy procesów hutniczych metali, stop zawierający zanieczyszczenia rud, topniki i pewną ilość tlenków metali lub pozostałość po spaleniu np. węgla, koksu, stanowiąca masę szklistego spieczonego popiołu (za Wikipedią). Na pozostałych stadionach żużlowcy ścigają się po granicie lub sjenicie.

ZOBACZ WIDEO: Włoszczowska wystartowała z amatorami w Dąbrowie Górniczej (Źródło: TVP S.A.)
Czy nawierzchnia w Krośnie powinna zostać wymieniona?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (35)
 • Rysio-z-Klanu Zgłoś komentarz
  Jeśli kibice będą tak skutecznie działać jak na SF,gdzie zgłaszają posty to jestem pewien iż nawierzchnię uda się bardzo szybko wymienić:)
  • RECON_1 Zgłoś komentarz
   Ostatnia taka nawierchnia, szkoda by ja zmieniac ale atut wlasnego toru jest najwazniejszy.
   • Rysio-z-Klanu Zgłoś komentarz
    Łoo jeny jaki fan club mojej skromnej osoby, a ile ciekawych spostrzeżeń:) Szkoda,że żaden z Was nie napisał tego wprost iż Rysio jest Waszym wrogiem nr 1, bo....wozi wasze kobiety.... do
    Czytaj całość
    i po pracy....:) One same stwierdziły, że Bóg mnie stworzył:pięknego, mądrego, inteligentnego , a Was robaczki....bo ma poczucie humoru:) Pozdrawiam WASZ - Rysio-z klanu wierny kibic Krosna i obserwator maszyny startowej:)
    • gromate Zgłoś komentarz
     Miło patrzeć jak wpisują się pod petycją kibice żużla z innych miast ;)
     • Atomic Zgłoś komentarz
      Razem z wymianą ostatniej normalnej nawierzchni w Polsce, zmienimy też nazwę całej dyscypliny z "ŻUŻEL" na "sjenit" bądź "granit" :)
      • mar.emski Zgłoś komentarz
       Patrząc z jednej strony: ostatni w Polsce tor ŻUŻLOWY - jakaś magia szlachetnego speedwaya z minionych lat jest... But the other side - ileż można się męczyć... Życzę Krośnianom
       Czytaj całość
       udanych decyzji! Przynajmniej przejdziecie do historii jako ostatni posiadacze toru żużlowego! Powodzenia!!!
       • long-moto Zgłoś komentarz
        Niech zostanie jedyna prawdziwa szlaka żużlowa w polsce.jezdzilem na zawody do Krosna od zawsze bo ten tor ma swój klimat niepowtarzalny jedyny!!!!! Jestem za czarnym prawdziwym torem zmorą
        Czytaj całość
        przyjezdnych a co....tak naprawdę to dobry zawodnik da radę wszedzie pojechać w niemczech mają szlake i jadą nie narzekają.
        • lamotte picquet Zgłoś komentarz
         Do osób mających uprawnienia adminów. Na jakiej podstawie usunęliście mój komentarz ? Rysio i inne Bydgoszczaki klepią pod tym artykułem i im można jadem sączyć. Napiszę wprost: to
         Czytaj całość
         trolle i hejterzy ! Odczepcie się od Krosna ! Powtórzę co napisałem wcześniej: artykuł o Krośnie i jadowite komentarze Rysia są ! Rysiu jesteś skarżepytą, a teraz leć do Pani :) Piszę czwarty raz możecie zgłaszać !
         • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
          Fani Krosna mają słuszność co do nawierzchni toru.To jaki kolor ma tor nie gra roli tylko tuman pyłu na wirażach jest spory nie kiedy i polewaczka za wiele nie pomorze.Koniec sezonu jest
          Czytaj całość
          czas do 15 listopada zmienić nawierzchnię niech się przez zimę lasuje. Na wiosnę jak znalazł mniej kolein przed wirażami .Zarazem można było by wyprofilować wiraże oby się udało powodzenia.
          • davo Zgłoś komentarz
           385 osób...niech każdy przyniesie po 2 reklamówki nowej nawierzchni...to już coś...
           • yes Zgłoś komentarz
            Ile by to kosztowało??
            • Polonia1947 Zgłoś komentarz
             U nas w Pile jest jeszcze żużlowo - granitowa, więc mamy czarno. :)
             • Rysio-z-Klanu Zgłoś komentarz
              Może warto też wymienić wadliwą maszynę startową?
              Zobacz więcej komentarzy (2)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×