KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Szlachetna Paczka od Stali Gorzów dla sześcioosobowej rodziny

Od kilku już lat Stal Gorzów czynnie bierze udział w akcji "Szlachetna Paczka". Nie inaczej było w tym roku, kiedy to żużlowcy i piłkarze ręczni wspomogli sześcioosobową rodzinę z czwórką dzieci.

Marcin Malinowski
Marcin Malinowski
WP SportoweFakty / Marcin Malinowski

- Tradycyjnie już wspieramy tę inicjatywę. Fundatorami paczki są Piotr i Paweł w Centrum Handlowym NoVa Park oraz oczywiście Stal Gorzów. Takie działania wpisują się w naszą koncepcję działania klubu na rzecz lokalnej społeczności, bo to dzięki niej funkcjonujemy - mówił prezes Stali Gorzów, Ireneusz Maciej Zmora.

Żółto-niebiescy mieli na zakupy 1500 złotych. Różnymi artykułami trzy wózki sklepowe w markecie Piotr i Paweł w Centrum Handlowym NoVa Park wypełniało aż ośmiu przedstawicieli klubu. Wśród nich był m. in. Kamil Nowacki. - Pierwszy raz biorę udział w takim czymś i na samym początku nie do końca wiedziałem, jak się zachować. Pomagamy całą drużyną i myślę, że to jest dobre. Jeżeli są ludzie potrzebujący, to trzeba im pomagać - przyznał młody żużlowiec.

Po raz kolejny do pomocy stawili się także piłkarze ręczni Kancelarii Andrysiak Stal Gorzów. - To mój pierwszy udział, bo jeszcze mi się nie zdarzyło w żadnym klubie, żebym akurat ja przygotowywał paczkę. Zawsze robili to inni zawodnicy. Najbardziej potrzebne są artykuły szkolne, środki czystości i żywność, żeby ta rodzina mogła normalnie wychowywać dzieci i wysyłać je do szkoły. Bardzo się cieszę, że mogę tutaj być. To super akcja i wspaniałe uczucie, że mogę pomóc tej rodzinie wraz ze wszystkimi z klubu - powiedział zawodnik beniaminka I ligi w grupie A, Stanisław Gębala.

Dla gorzowskiego zespołu nie jest to pierwszy raz ze "Szlachetną Paczką". - Kolejny rok z rzędu wspólnie ze Stalą Gorzów bierzemy udział i jesteśmy sponsorem akcji Szlachetna Paczka dla gorzowskiej rodziny. Współpraca układa się bardzo dobrze i w zasadzie jest to kwestia tylko jednego telefonu. Klienci zwracają na to uwagę, że Piotr i Paweł uczestniczy w tej akcji. Zawodnicy w Gorzowie są rozpoznawalni, więc wzbudzają zainteresowanie - zdradził Paweł Jóźwiak, prezes spółki N12 Market zarządzającej sklepem.

Oprócz wyżej wspomnianych w zakupach wzięli udział także trenerzy Piotr Paluch, Stanisław Chomski, Dariusz Molski oraz zawodnik Bartosz Zmarzlik i kierownik żużlowej drużyny, Krzysztof Orzeł.

W ramach przygotowań do świąt Bożego Narodzenia Stal Gorzów weźmie też udział w przystrajaniu miejskich choinek, które zaplanowano na najbliższy poniedziałek.

ZOBACZ WIDEO Skład Stali Gorzów na sezon 2017!
Czy udział klubów sportowych w Szlachetnej Paczce jest istotny dla rozwoju tej inicjatywy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (13)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×