KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Ekantor.pl Falubaz coraz bliżej wyjazdu na swój tor. Zostały ostatnie kwestie

Jeżeli na przeszkodzie nie staną niekorzystne warunki atmosferyczne, Ekantor.pl Falubaz jeszcze w tym tygodniu wyjedzie na pierwszy w tym roku trening na torze w Zielonej Górze.

Dawid Borek
Dawid Borek
WP SportoweFakty / Bartosz Przybylak

Większość zawodników drużyny z Winnego Grodu ma już za sobą pierwsze treningi na żużlowym owalu w tym roku. Jarosław Hampel, Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek, Jacob Thorssell, Sebastian Niedźwiedź oraz Mateusz Burzyński w sobotę jeździli na torze w Ostrowie, z kolei na wtorek Hampel, Dudek, Burzyński, Alex Zgardziński i Sebastian Niedźwiedź mają zaplanowany trening na stadionie w Rawiczu.

Kiedy jednak Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra będzie mógł przygotowywać się do sezonu na swoim obiekcie? - Czekamy z utęsknieniem na piękną pogodę, co według prognoz, ma wydarzyć się w najbliższych dniach. Myślę, że w okolicach środy powinno być wszystko dobrze i powinniśmy wyjeżdżać na nasz tor. Chcielibyśmy pojeździć jak najwięcej u siebie z tego względu, że mamy dwa pierwsze mecze ligowe na swoim torze - powiedział w rozmowie ze sport.zgora.pl Tomasz Walczak.

Oprócz wysuszenia nawierzchni i doprowadzenia jej do stanu używalności, na stadionie przy Wrocławskiej 69 muszą zostać jeszcze wymienione bandy. - Są zmiany regulaminowe, które nakazują nam wymianę 20 metrów band na wyjściach z obu łuków. Są to bandy, które będą absorbowały energię kinetyczną. Przewidujemy prace na okres mniej więcej 20-23 marca. Dodatkowym zadaniem, które musimy spełnić, jest montaż kickboardu, który będzie znajdował się pod bandą pneumatyczną. Będzie to element, który powinien w pewnym sensie zapobiegać poważniejszym kontuzjom. To dwie rzeczy, które musimy wykonać przed 31 marca - wytłumaczył kierownik Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra.

- Kickboard będziemy montowali przy okazji bandy pneumatycznej, w tym samym czasie. Myślę, że zajmie to nam dzień, góra dwa dni. W tym okresie tor będzie wyłączony z treningów, ale myślę, że jakoś sobie z tym tematem poradzimy - dodał Tomasz Walczak.

ZOBACZ WIDEO Marek Cieślak i Jarosław Hampel nie czytają wypowiedzi Roberta Dowhana. Tak jest lepiej
Czy Ekantor.pl Falubaz rozpocznie zmagania w PGE Ekstralidze od dwóch zwycięstw na własnym stadionie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
sport.zgora.pl
Komentarze (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×