KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Ciąg dalszy żużlowej afery w Danii. Hans Nielsen wybierze zawodników do SGP i SEC

Duńskie eliminacje SGP i SEC zostały odwołane po odjechaniu dwóch wyścigów z powodu fatalnego stanu toru w Slangerup. Turniej kwalifikacyjny przełożono na 27 kwietnia, ale już wiadomo, że o podziale miejsc zadecyduje duńska federacja.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Nicki Pedersen w rozmowie z Hansem Nielsenem WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Nicki Pedersen w rozmowie z Hansem Nielsenem
Eliminacje do SGP i SEC w Danii zaplanowano na 21 kwietnia. Tor w Slangerup był jednak w fatalnym stanie i udało się odjechać ledwie dwa wyścigi, po czym część żużlowców odmówiła dalszej rywalizacji. Ostatecznie podjęto decyzję o odwołaniu zawodów, co wywołało protesty kibiców zgromadzonych na stadionie. Powtórkę imprezy zaplanowano na 27 kwietnia, ale już wiadomo, że do niej nie dojdzie. - Nie będziemy czekać na te kwalifikacje, to oczywiste. Nie mamy na to czasu - powiedział w TV2 Hans Nielsen, menedżer reprezentacji Danii.

To właśnie Nielsen przy konsultacji z duńską federacją zadecyduje kto będzie się ścigać w dalszej fazie eliminacji do SGP i SEC. - Ocenimy kto jest najlepiej przygotowany do tego, aby reprezentować Danię na arenie międzynarodowej, kto ma szansę dojść daleko w tych eliminacjach. Wydarzenia z turnieju Slangerup nie będą mieć wpływu na naszą ocenę. Weźmiemy pod uwagę zeszły sezon, ambicję zawodników i ich wyniki - dodał Nielsen.

Wydarzenia z Slangerup nie będą brane pod uwagę, gdyż za odwołaniem imprezy było 12 z 16 żużlowców. Organizatorzy piątkowych kwalifikacji przygotowali komunikat dla wkurzonych kibiców. Nie podpisali się pod nim Michael Jepsen Jensen, Peter Kildemand, Mikkel Michelsen oraz Mikkel Bech. Wspomniana czwórka chciała kontynuacji zawodów.

- Żałujemy, że wielu fanów przyszło na te zawody i musiało stać i czekać na kolejne wieści, bez jakiegokolwiek komunikatu. Ci ludzie stracili swoje pieniądze. To nie jest dobre dla duńskiego żużla, ani dla żużla w Slangerup. Jednak warunki były zbyt niebezpieczne i decyzja o odwołaniu zawodów była słuszna. Na torze powstało mnóstwo kolein i jadąc niemożliwym było ich ominięcie - czytamy w oświadczeniu, które podpisało 12 żużlowców, w tym m. in. Leon Madsen, Kenneth Bjerre, Hans Andersen i Patrick Hougaard.

Duńczycy mają sześć miejsc w kwalifikacjach Grand Prix 2018 oraz siedem w eliminacjach mistrzostw Europy.

ZOBACZ WIDEO W Łodzi można było jechać do końca? Zawodnik Orła uważa, że należało trochę poczekać
Czy podoba Ci się pomysł, aby to Hans Nielsen decydował o nominacjach Duńczyków do SGP i SEC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
TV2, Ekstrabladet
Komentarze (10)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×