KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Wielki żużel wróci do Vojens? Jest temat Grand Prix, GP Challenge i DPŚ

Obecnie w kalendarzu Speedway Grand Prix jest miejsce tylko dla jednego turnieju w Danii. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości sytuacja ulegnie zmianie. Wielki żużel może powrócić do Vojens.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera

Obecnie żużlowe Grand Prix Danii odbywa się na stadionie w Horsens. Impreza w ostatnich latach kończyła się sukcesem organizacyjnym i finansowym, co pozytywnie wpłynęło m.in. na klub piłkarski grający na tamtejszym stadionie. Tegoroczny turniej na CASA Arena odbędzie się 24 czerwca i wszystko wskazuje, że nie będzie ostatnim w historii.

- Bilety na dwa poprzednie turnieje w Horsens wyprzedały się, więc sytuacja jest naprawdę dobra. Rozmowy na temat przedłużenia wygasającej umowy trwają i są w dobrym punkcie. Osoby związane z Horsens nadal chciałyby u siebie SGP, my też patrzymy na to z optymizmem - powiedział Torben Olsen, dyrektor SGP.

W obecnej umowie Horsens zapewniło sobie wyłączność na organizowanie turniejów SGP w Danii. Niewykluczone, że od przyszłego roku takiej opcji w kontrakcie nie będzie. - Horsens zapewniło sobie, że przez trzy lata będą mieć wyłączność na SGP. Jestem jednak przekonany, że jest miejsce na dwie takie imprezy w Danii. Prowadzimy negocjacje dotyczące różnych miejsc i zobaczymy co się stanie. Można jeden turniej zorganizować w maju, drugi we wrześniu - dodał Olsen.

W przeszłości turnieje SGP w Danii organizowały Kopenhaga oraz Vojens. Obiekt należący do Ole Olsena wymaga remontu, co nie przekreśla jego szans na organizację zawodów randze mistrzostw świata. Olsen zdradził niedawno, że w Vojens w sezonie 2018 mogą odbyć się Grand Prix Challenge oraz finał Drużynowego Pucharu Świata. - Prowadzimy rozmowy dotyczące Vojens i są na dość zaawansowanym poziomie. Chętnie z powrotem zorganizowalibyśmy SGP w tym miejscu i dali ludziom świetne widowisko - podsumował Olsen.


ZOBACZ WIDEO "Tomek jest dobrem narodowym. Jest współczesnym gladiatorem"

Czy chciałbyś, aby Vojens ponownie organizowało turniej SGP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
jv.dk
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×