GP w Warszawie. Tak było przed rokiem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  /
Materiały prasowe / /

Przed rokiem nie spełniło się marzenie polskich kibiców i żaden z czwórki Polaków nie stanął na podium podczas LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland.

W tym artykule dowiesz się o:

W ubiegłym sezonie na pełnych prawach w cyklu jeździła trójka Polaków. Byli to Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Piotr Pawlicki. Dziką kartę na turniej w Warszawie otrzymał natomiast Patryk Dudek.

Po rundzie zasadniczej w GP w Warszawie, którą wygrał Fredrik Lindgren trzeci był Zmarzlik, a siódmy Janowski. Potem nasi odpadli jednak w półfinałach. O pechu mógł mówić Patryk Dudek, który zajął dziewiąte miejsce, a do ósemki zabrakło mu jednego punktu. Słabo zaprezentował się natomiast Piotr Pawlicki, który zdobył 4 punkty i zajął odległe piętnaste miejsce. Na tor nie wyjechali rezerwowi Maksym Drabik i Paweł Przedpełski.

- Zawody były bardzo zacięte. Każdy walczył o centymetry. W moich silniku brakowało "powera" - komentował swój występ Maciej Janowski. - To dla mnie świetna lekcja żużla. Wstydu chyba nie przyniosłem. W tych zawodach każdy jechał na "maksa". Stawka nie wybaczała najmniejszych błędów - stwierdził z kolei Patryk Dudek.

Turniej w Warszawie wygrał Tai Woffinden przed Gregiem Hancockiem, Matejem Zagarem i Chrisem Holderem. W finale zabrakło miejsca dla najlepszego po XX wyścigach Fredrika Lindgrena.

POLACY W 2016 LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland.

6. Bartosz Zmarzlik 10 (2,2,3,w,3,0) 7. Maciej Janowski 10 (1,3,2,3,0,1) 9. Patryk Dudek 8 (1,2,0,2,3) 15. Piotr Pawlicki 4 (0,2,w,1,1) 17. Maksym Drabik NS 18. Paweł Przedpełski NS

Który z Polaków twoim zdaniem zajmie w tym roku najwyższą pozycję w Warszawie?