Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Są szanse na zadaszenie toru w Łodzi. Pozytywny sygnał z miasta

Orzeł Łódź walczy o to, by na budowanym obiekcie żużlowym powstał dach, który zakrywałby tor. W mieście podchodzą do tego pomysłu pozytywnie. Zaznaczają jednak, że wszystko zależy od tego, czy znalezione zostaną dodatkowe środki finansowe.
Michał Wachowski
Michał Wachowski

Klub z Łodzi na czele z Witoldem Skrzydlewskim stara się o budowę dachu nad torem na nowym obiekcie. Wcześniej swoje poparcie zadeklarowali już Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego i Wojciech Stępniewski, prezes PGE Ekstraligi. Pozytywne sygnały płyną także z samego miasta.

Działania łódzkiego klubu zmierzające do zadaszenia toru popiera Włodzimierz Tomaszewski, radny Rady Miejskiej w Łodzi, który w przeszłości był wiceprezydentem. Pozytywnie do całej sprawy odnoszą się także inni przedstawiciele. Okazuje się, że projekt ten ma poparcie Tomasza Kacprzaka - przewodniczącego Rady Miejskiej.

- Uważam, że jest to bardzo dobry pomysł. Sam jestem pasjonatem sportów motorowych i interesuję się żużlem, więc wiem, że niekorzystna pogoda psuje często szyki i przyczynia się do odwoływania meczów. Szkoda, że nie dyskutowaliśmy o tym pomyśle od samego początku, ale wierzę, że nie jest jeszcze na to przedsięwzięcie za późno - przyznaje Kacprzak.

Plusów, jakie przemawiają za wybudowaniem dachu zakrywającego tor, jest dużo. - Wraz z jego się pojawieniem zdecydowanie wzrosłaby atrakcyjność obiektu, bo podobne rozwiązanie na swoim stadionie mają jedynie torunianie. Trzeba przy tym zaznaczyć, że nie budujemy tego obiektu tylko i wyłącznie dla meczów ligowych Orła Łódź. Chcemy, by odbywały się tam także inne imprezy, a zadaszenie mogłoby w tym pomóc. Utrzymanie takiego stadionu nie jest tanie, ale zakładamy, że z czasem koszty zaczęłyby się zwracać. Ważne, by imprezy na obiekcie mogły się odbywać także poza sezonem żużlowym. Na tym nam zależy - mówi Kacprzak.

ZOBACZ WIDEO Powrót żużla do stolicy? PZM gotów pomóc

Przewodniczący Rady Miejskiej nie może składać na razie żadnej deklaracji w tej sprawie. Wiele zależy od tego, jak do pomysłu zadaszeniu toru podejdzie prezydent miasta, Hanna Zdanowska. - Prace nad dachem oznaczałyby, że inwestycja będzie realizowana w nieco innym kształcie, niż dotychczas planowano. Słyszę jednak głosy ze strony klubu, że zmiany, jakie są proponowane, są możliwe do zrealizowania. Sam uważam, że nie można zamykać się na nowe pomysły i trzeba reagować na bieżąco. Napisałem już interpelację do pani prezydent, z zapytaniem o możliwość budowy dachu nad torem. Obecnie czekamy na odpowiedź - dodaje.

Kluczową kwestią są rzecz jasna finanse. W mieście doceniają fakt, że budowa obiektu żużlowego jest stosunkowo tania - ma wynieść 43 miliony złotych. Pozostaje jednak pytanie, skąd wziąć dodatkowe pieniądze na dach nad torem.

- Jest kilka niewiadomych i realizacja takiego przedsięwzięcia na pewno nie jest łatwa. Trzeba znaleźć na to pieniądze, a szacuje się, że to dodatkowe paręnaście milionów złotych. Budżet miejski nie jest z gumy, więc pytanie czy uda nam się znaleźć wystarczająco dużo pieniędzy. Nie chciałbym niczego w tym momencie obiecywać, ale uważam, że warto zadać sobie trud i tej dodatkowej kwoty na dach poszukać. Podobnie jak kibice i środowisko żużlowe, mamy nadzieję  na pozytywny finał tej sprawy - kwituje przewodniczący Rady Miejskiej Łodzi.

Czy władzie Łodzi powinny przeznaczyć dodatkowe fundusze na zadaszenie toru?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (9):

 • Dux Zgłoś komentarz
  Zajebiście tak trzymać, będzie w Łodzi super stadion!
  • jacofan Zgłoś komentarz
   Jak wszędzie zajadli zazrośnicy sie tu pojawiają.. Wiedzą że w ich GRAJDOLE takiego mieć nigdy nie będą mieli.. Tylko trzeba dodać w m.Łodzi nie tylko jest żużel ale b dużo innych
   Czytaj całość
   dyscyplin sportowych.. Sukcesem Prezesa Skrzydlewskiego jest doprowadzenie do budowy staionu żużlowego pomimo innych wydatkow miasta.... Możecie pisać zazrośnicy co wam do glowy strzeli;-)))))))
   • Cezariusz Zgłoś komentarz
    Zrobią stadion z super dachem, nie mając żadnej gwarancji, że p. Skrzydlewski będzie sponsorował klub? Wg mnie żużel w Łodzi ma bardzo słabe podstawy. Nie posiada np. szkółki. Brak
    Czytaj całość
    też nawiązania do bogatej tradycji łódzkiego żużla, co przecież jest standardem w innych ośrodkach. Jest tylko klub na kółkach, który może w każdej chwili odjechać.
    • Bawarczyk Zgłoś komentarz
     Zycze pomyslnej decyzji wladz miasta i dobrej (profesjonalnego projektu) roboty. Pokazcie Toruniowi (moja samokrytyka) jak powinno wygladac zadaszenie toru zuzlowego ! Powodzenia LODZ !!!
     • Jan Nowak Zgłoś komentarz
      Wreszcie ktos mysli. Brawo.
      • Magiczny Piknik Zgłoś komentarz
       Wystarczy dawać trochę mniej prezentów Kościołowi, a znajdą się pieniądze na dach i inne pożyteczne rzeczy.
       • Tomasz Namysl Zgłoś komentarz
        I to wszystko dla 2 tysięcy luda. Mają rozmach :)
        • Zawsze My Zgłoś komentarz
         tak naprawdę budowa nowego nowoczesnego stadionu żużlowego bez zadaszonego toru powinno być traktowane jako szkoda w mieniu...
         • Franka Zgłoś komentarz
          Jak znam życie to pierwszym trenerem Orła po otwarciu nowego stadionu będzie Cieślok bo tam bedzie kasa.
          Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
          ×
          Sport na ×