Oświadczenie Unii Tarnów ws. stadionu. Rozdzielenie dyscyplin najkorzystniejsze

WP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Na zdjęciu: stadion Miejski w Tarnowie
WP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Na zdjęciu: stadion Miejski w Tarnowie

Aktualnie z tarnowskiego stadionu korzystają dwie drużyny - piłkarska i żużlowa. Przedstawiciele Unii uważają, że korzystniejsze byłoby rozwiązanie z dedykowanymi obiektami dla obu tych dyscyplin.

W tym artykule dowiesz się o:

Jednocześnie widzą oni możliwość dalszego dzielenia jednego stadionu na dwie dyscypliny, jednak, jak podkreślają, to wymagałoby określonych kompromisów.

Poniżej prezentujemy oświadczenie klubu żużlowego Unia Tarnów w sprawie stadionu.

Oświadczenie Unii Tarnów Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej

Po wielu miesiącach spotkań, wyjazdów studyjnych, rozmów i ustaleń z władzami samorządowymi miasta Tarnowa, w tym głównie z Prezydentem, a także licznych posiedzeń Komisji Sportu Rady Miasta Tarnowa; niespełna trzy tygodnie temu w Urzędzie Miasta, na zaproszenie Pana Prezydenta Romana Ciepieli odbyło się kolejne spotkanie. Obok gospodarza – Prezydenta Miasta oraz Pani Wiceprezydent udział wzięli zaproszeni pracownicy magistratu, przedstawiciele Komisji Sportu oraz Rada Nadzorcza i Zarząd Unii Tarnów Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej. Dyskusja tyczyła spraw związanych z przyszłością Stadionu Miejskiego, sposobem jego funkcjonowania i losów klubów korzystających z tego obiektu, tj. żużlowego i piłkarskiego.

Po burzliwej dyskusji właściciele klubu wraz z Zarządem zostali zobligowani do przedstawienia na piśmie swojego stanowiska dotyczącego Stadionu Miejskiego, co też uczyniono.

Władze klubu żużlowego uważają, iż najlepszym rozwiązaniem byłoby rozdzielenie obu dyscyplin, tak aby każda korzystać mogła ze swojego, niezależnego obiektu. Jednocześnie jasno też podkreślają, iż dalsze, ewentualne funkcjonowanie na jednym stadionie jest jak najbardziej możliwe, wymaga jednak określonych kompromisów.

Kolejną ważną kwestią poruszoną w przedmiotowym piśmie jest brak konieczności emigracji ze stadionu na czas jego modernizacji. Takie rozwiązanie wydaje się zarówno dla obu klubów jak i inwestora, z różnych względów bardzo korzystne. I wreszcie – co niezwykle istotne – właściciele Spółki Żużlowej nie zgadzają się na inwestowanie swoich finansów w obcy środek trwały jakim jest stadion będący własnością miasta. Byłby to ewenement wśród klubów żużlowych w Polsce. Warto zauważyć, że Unia Tarnów ŻSSA już teraz jest chyba „rodzynkiem” będąc płatnikiem netto do miasta, a nie otrzymując w zamian praktycznie nic.

Załączamy oryginał pisma do Pana Prezydenta. Pismo TUTAJ.

ZOBACZ WIDEO Żużlowa prognoza pogody

Komentarze (18)
avatar
sympatyk żu-żla
10.06.2017
Zgłoś do moderacji
0
2
Odpowiedz
Włodarze klubu i Tarnowa jak by logicznie myśleli stadion już był by jak nowy Bróg bet chciał rozgrywać mecze ex ligi w Mościcach. Modernizacja wraz z ocieplaną murawą stała by już dawno. Moż Czytaj całość
avatar
Skam
10.06.2017
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Pomysł niezły tylko żeby się na to pieniądze znalazły. Jeśli Ciepiela nie potrafi załatwić dofinansowania na halę to co dopiero na dwa stadiony. Dla kopaczy stadion mógłby zostać wybudowany w g Czytaj całość
avatar
x-men
10.06.2017
Zgłoś do moderacji
0
3
Odpowiedz
Oczywiście! W średniej wielkości mieście zróbmy - oczywiście za publiczne pieniądze - dwa stadiony. Oczywiście każdy na 20 tys. ludzi, bo kluby mają mocarstwowe plany, oczywiście każdy zadaszon Czytaj całość