Witkowski chwali atmosferę w Lesznie. Będą kolejne wielkie imprezy?

Polska wygrała finał Drużynowego Pucharu Świata zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Prezes PZM, Andrzej Witkowski, komplementował na każdym kroku Leszno. Czy do tego miasta zawitają kolejne wielkie imprezy?

Michał Wachowski
Andrzej Witkowski Materiały prasowe / Andrzej Witkowski

Reprezentacja Polski zgodnie z planem wygrała finał Drużynowego Pucharu Świata, a zawodnicy na każdym kroku podkreślali, jak ważne było wsparcie ze strony kibiców. Stadion Alfreda Smoczyka został wypełniony do ostatniego miejsca, a wszystkie bilety siedzące zostały sprzedane.

Organizatorów komplementował po zawodach prezes Polskiego Związku Motorowego, Andrzej Witkowski. - Leszno rzeczywiście stanęło na wysokości zadania. Udały się nie tylko zmagania sportowe. Na trybunach była świetna atmosfera. Pod względem organizacji turniej został przeprowadzony wzorowo - mówił Witkowski.

Od 2009 roku, gdy finał DPŚ po raz ostatni rozgrywany był w Lesznie, wiele się zmieniło. Na całym obiekcie zamontowane są niebieskie krzesełka, podczas gdy przed ośmioma laty na prostej przeciwległej do startu były jeszcze podniszczone drewniane ławki.

- Przez kilka lat przerwy od wielkich imprez międzynarodowych w Lesznie zrobiono dużo, by zmodernizować stadion. Ten trud się jak widać opłacił. Myślę, że bodźcem, który motywował gospodarzy, są znakomici zawodnicy, tacy jak Piotr Pawlicki. Podejrzewam, że jeszcze nieraz zobaczymy w Lesznie wielkie ściganie - dodał prezes Polskiego Związku Motorowego.

Po udanym finale DPŚ kibice pytają, czy do wielkopolskiego miasta mogłaby zawitać runda Speedway Grand Prix. Leszno gościło już tę imprezę w latach 2008-2012. - Myślę, że Grand Prix mogłoby z powodzeniem być organizowane zarówno w tym mieście, jak i w wielu innych polskich ośrodkach. Wybór jest naprawdę duży. Pytania o Grand Prix w Lesznie należy jednak kierować nie do mnie, a do władz klubu i miasta. Na razie zapraszam wszystkich do Warszawy, gdzie w kolejnych trzech latach odbywać się będzie Grand Prix - skwitował Witkowski.