Kolejarz Rawicz - Kolejarz Opole: Polsko-niemiecki duet katem gospodarzy (noty)

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Na zdjęciu: Adrian Gomólski
WP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Na zdjęciu: Adrian Gomólski
zdjęcie autora artykułu

Oceniamy zawodników po meczu Kolejarz Rawicz - Stal-Met Kolejarz Opole (42:48). Najlepsze wrażenie zrobili na nas Adrian Gomólski oraz Kevin Woelbert, którzy byli ojcami sukcesu gości z Opola.

[b]

Noty dla zawodników Kolejarza Rawicza: Steve Worrall 4. [/b]

Rozpoczął wyśmienicie. W dwóch pierwszych wyścigach wręcz zdeklasował przeciwników. Później już tak kolorowo nie było. Nie ustrzegł się wpadek w postaci taśmy i jednego zera. W jednym biegu ładnie powalczył na trasie, za co trzeba go pochwalić.

Rafał Konopka 1. To przez niego rawiczanie przegrali. Miał przebłysk, ale tylko w jednym biegu. W pozostałych zaprezentował się bardzo słabo. Musi kontynuować ciężką pracę na treningach i być może w końcu przyniesie to jakieś efekty.

Valentin Grobauer 4. Niemiec pojechał poprawne zawody, choć z pewnością stać go na jeszcze więcej. Pokazywał pazur na trasie. Receptę na wygranie wyścigu znalazł jednak dopiero w swoim ostatnim starcie.

Arkadiusz Pawlak 2+. Początek miał bardzo obiecujący. Po upadku nie był już jednak tak szybki, jak w swoim pierwszym wyścigu. Gdyby pojechał choć odrobinę lepiej, gospodarze śmiało mogliby myśleć o zwycięstwie.

ZOBACZ WIDEO Zobacz na czym polega praca komisarza toru (WIDEO)

Adam Skórnicki 5. Doświadczony zawodnik po raz kolejny pokazał klasę. Wychowanek leszczyńskiej Unii z powodzeniem rywalizuje na drugoligowych torach. W niedzielę znów udowodnił, że jest prawdziwym liderem Niedźwiadków.

Przemysław Giera 1+. W biegu młodzieżowym pokonał Kamińskiego, który, delikatnie mówiąc, pojechał słabo. Nie był to zatem żaden wyczyn. Później wpadł mu jeden punkt z urzędu.

Marek Lutowicz 2+. Niezły występ tego zawodnika. Prezentował dość płynną jazdę, co pozwoliło mu pokonać znacznie bardziej doświadczonego Tomasza Rempałę. Widać, że robi stopniowe postępy.

Noty dla zawodników Stal-Met Kolejarza Opole: Adrian Gomólski 6. Kapitalny mecz wychowanka Startu Gniezno. Poprowadził swój zespół do zwycięstwa, przegrywając jedynie ze Steve'em Worralem. Popisywał się dobrymi startami i był szybki na trasie. Z pewnością pomocna okazała się znajomość rawickiego toru.

Marcin Rempała 3. Jego wynik nie jest porywający, ale prawie we wszystkich wyścigach dojeżdżał do mety na punktowanych lokatach. Pokazał, że potrafi walczyć na dystansie.

Michał Łopaczewski 4. Zaczął bardzo mizernie, ale później spisywał się już całkiem dobrze. Prezentował mądrą jazdę. W jednym z wyścigów sprytnie wykorzystał zamieszanie na pierwszym łuku - wyprzedził przeciwników i niezagrożenie pomknął po trzy punkty.

Tomasz Rempała 1+. Słaby występ. W pierwszym biegu pokonał Grobauera, ale później nie stawiał przeciwnikom zbyt twardych warunków. Starty miał przyzwoite, jednak na dystansie nie błyszczał szybkością.

Kevin Woelbert 6. Był bardzo mocnym ogniwem opolan, choć, podobnie jak Gomólski, w jednym z wyścigów musiał uznać wyższość Steve'a Worrala. Poza tym nie można się było do niczego doczepić.

Jarosław Krzywosz 3+. Pewnie zwyciężył w biegu młodzieżowym, a potem dwukrotnie pokonywał zawodników Kolejarza Rawicz. Solidne ogniwo formacji juniorskiej Kolejarza Opole. Wydaje się jednak, że stać go na jeszcze więcej.

Kamil Kamiński 1. Tutaj nie ma czego komentować. Beznadziejny mecz w wykonaniu tego zawodnika.

SKALA OCEN: 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - kompromitacja

Źródło artykułu: