Falubaz - GKM: Ulewa przerwała zawody po ósmym biegu. Pewny triumf zielonogórzan (relacja)

Ulewa przerwała mecz Ekantor.pl Falubazu z MRGARDEN GKM. Udało się jednak odjechać osiem biegów, dzięki czemu sędzia mógł zaliczyć wynik. Zielonogórzanie pokonali grudziądzan 31:17.
Dawid Borek
Dawid Borek
Piotr Protasiewicz WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Piotr Protasiewicz

Choć do zakończenia fazy zasadniczej pozostały tylko cztery kolejki, a w powietrzu powoli czuć już play-off, to dopiero w poniedziałek, za trzecim podejściem, udało się odjechać zaległy mecz 1. rundy PGE Ekstraligi między Ekantor.pl Falubazem Zielona Góra a MRGARDEN GKM-em Grudziądz. Dwie wcześniejsze próby nie doszły do skutku z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Pogoda przy trzecim podejściu również wdała się we znaki - w poniedziałek od 15:00 w Winnym Grodzie delikatnie padał deszcz i takie warunki utrzymywały się do 6. wyścigu. Następnie opady nabrały na sile.

Sędzia Paweł Słupski sprawnie przeprowadził zawody i szybko, bo w około 45 minut, rozegrano osiem biegów. Zgodnie z regulaminem, po 8. gonitwie arbiter mógł już zaliczyć wynik spotkania. Słupski zaprosił zawodników do 9. wyścigu, jednak po upadku Jacoba Thorssella na pierwszym wirażu, arbiter zakończył spotkanie, uznając rezultat po ósmej gonitwie.

Zgodnie z przewidywaniami, Ekantor.pl Falubaz pokonał na własnym stadionie MRGARDEN GKM 31:17. W zespole gospodarzy osiem punktów w trzech biegach zdobył Piotr Protasiewicz, a sześć oczek w dwóch gonitwach wywalczył Jarosław Hampel. Wśród gości najlepsi byli Krzysztof Buczkowski i Artiom Łaguta - pierwszy z nich powiększył dorobek swojej drużyny o sześć punktów, na co potrzebował trzy starty, z kolei Rosjanin uzbierał pięć oczek w dwóch biegach.

W najbliższej kolejce PGE Ekstraligi MRGARDEN GKM podejmie ROW Rybnik, z kolei Ekantor.pl Falubaz uda się na wyjazdowe starcie z Włókniarzem Vitroszlif CrossFit Częstochowa. Pierwszy z tych meczów zostanie rozegrany już w piątek, z kolei drugi - w niedzielę.