KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kolejarz Rawicz - PSŻ: Adam Skórnicki czarował jak za dawnych lat (noty)

Kolejarz Rawicz pokonał w meczu ostatniej kolejki Naturalną Medycynę PSŻ Poznań 50:40. Liderami gospodarzy byli Adam Skórnicki i Steve Worrall. W zespole gości widoczny był brak Frederika Jakobsena.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Adam Skórnicki (w kasku czerwonym) WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Adam Skórnicki (w kasku czerwonym)

Noty dla zawodników Kolejarza Rawicz:

Steve Worrall - 5+: Jedynej porażki doznał w swoim trzecim starcie, kiedy obejrzał plecy Mateusza Borowicza. Widać, że rawicki tor mu odpowiada. Był szybki na trasie i zdecydowanie przyczynił się do wywalczenia zwycięstwa przez swoją drużynę.

Arkadiusz Pawlak - 3: Jego dorobek punktowy nie był zbyt imponujący, ale na uwagę zasługuje jego postawa z biegu siódmego, kiedy wraz ze Stevem Worrallem pokonali podwójnie parę gości. Dzięki temu Kolejarz wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca.

Sebastian Niedźwiedź - 4: Zaczął niemrawo, ale później się rozkręcił i dorzucił cenne punkty do dorobku swojej drużyny. Miał nieco szczęścia, bo dwa razy przyszło mu rywalizować z osamotnionym Adamczewskim.

Richie Worrall - 3: Spisał się gorzej od swojego brata. Jego dorobek mógł być bardziej okazały, gdyby nie defekt na starcie w czwartym starcie. Trudno mieć zastrzeżenia do jego jazdy. Zaprezentował się całkiem poprawnie.

Adam Skórnicki - 5: Pojechał jak na prawdziwego lidera przystało. Zdecydowanie zmazał plamę za fatalny występ w Ostrowie. Był niemal niepokonany, a w jednym ze startów zwyciężył, choć na ostatnich metrach złapał "gumę".

ZOBACZ WIDEO Zobacz na czym polega praca komisarza toru (WIDEO)

Przemysław Giera - 2+: 16-latek cały czas notuje postępy. W swoim trzecim starcie zdeklasował Adamczewskiego, dzięki czemu gospodarze odskoczyli na sześć punktów. W przyszłym sezonie powinien nadal objeżdżać się w niższych ligach.

Marek Lutowicz - 2: W biegu juniorskim popisał się świetnym startem i odniósł pewne zwycięstwo. Później swojego dorobku już nie powiększył. Potrafi notować lepsze występy, szczególnie na własnym torze.

Noty dla zawodników Naturalnej Medycyny PSŻ Poznań:

Marcel Kajzer - 4: Wychowanek Kolejarza pokazał, że nie zapomniał jak należy pokonywać łuki rawickiego toru. Nieźle wychodził spod taśmy, a także był szybki na dystansie. W swoim czwartym starcie popełnił błąd, po którym podniosło mu przednie koło i zanotował upadek.

Kasper Lykke Nielsen - 1: Na torze w Rawiczu miał okazję pojechać w sezonie 2011, kiedy był zawodnikiem Ostrovii. Zarówno wtedy, jak i w sobotę zaliczył bardzo kiepski występ. Po zaledwie dwóch startach trener postanowił dokonywać za niego zmian.

Daniel Pytel - 3+: Jechał mocno w kratkę. Dwa razy dowoził do mety podwójne zwycięstwo dla PSŻ-u, ale w końcówce obniżył loty. Na to jednak mógł mieć wpływ wypadek, w którym uczestniczył w biegu trzynastym. Choć jest zawodnikiem drugiej linii to stać go na solidniejsze występy.

Mateusz Borowicz - 4+: Jadąc jako rezerwa taktyczna, przedłużył szanse PSŻ-u na zwycięstwo w Rawiczu. Solidnie poobijał się w trzynastym biegu, ale mimo to kontynuował zawody i do końca walczył o jak najlepszy wynik dla swojego zespołu. Sama wola walki to jednak zbyt mało.

Władimir Borodulin - 2: Zaliczył groźnie wyglądający upadek w swoim trzecim starcie, po czym nie pojawił się już na torze. Do tego momentu spisywał się jednak poniżej oczekiwań.

Mateusz Adamczewski - 1: Mecz w Rawiczu był jego ligowym debiutem. Nie wypadł jednak zbyt okazale. Pojawił się na torze czterokrotnie i za każdym razem zmierzał do mety daleko za resztą stawki. Punkty zdobywał tylko wtedy, kiedy bieg odbywał się w niepełnej obsadzie.

Przemysław Liszka - 3: Ponownie pokazał, że warto na niego stawiać. Nieźle poczynał sobie na trudnym rawickim torze. Był zdecydowanie najlepszym juniorem sobotniego meczu.

Skala ocen:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Czy zgadzasz się z notami zawodników?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4)
 • P0ZNANIAK Zgłoś komentarz
  Moje noty są następujące: Borowicz i Kajzer - 5, Pytel i Liszka - 4, Nielsen i Adamczewski - 1, natomiast Borodulina nie klasyfikuję ze względu na małą ilość odjechanych biegów
  • RKKS Zgłoś komentarz
   Walczymy o zuzel w Rawiczu!
   • RKKS Zgłoś komentarz
    https://m.sportowefakty.wp.pl/kibice/13241/blog/14905/walczymy-o-zuzel-w-rawiczu
    • yes Zgłoś komentarz
     Skórnicki przypomniał się jako (dobrze) punktujący żużlowiec. Ktoś powie, że to tylko 2.liga żużlowa - a jak może być inna, skoro w tej właśnie jeździ?
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×