WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

PGE Ekstraliga włączyła się do kampanii "Rozejrzyj się! Nie zasłaniaj! Kibicujmy razem!"

PGE Ekstraliga włączyła się do kampanii: "Rozejrzyj się! Nie zasłaniaj! Kibicujmy razem!". Jej cel to poprawienie widoczności na stadionach dla niepełnosprawnych kibiców.
Michał Wachowski
Michał Wachowski
WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Jason Doyle i Fredrik Lindgren

Kampania ta jest inicjatywą czterech studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Klaudia Maskulak, Piotr Jaguszewski, Krystian Nawlicki i Karol Śliwiński przygotowali projekt, który ma przyczynić się do nagłośnienia problemów z jakimi niepełnosprawni kibice zmagają się na stadionach, a w efekcie do uświadomienia tych problemów sprawnym kibicom, którzy z naturalnych przyczyn nie muszą zdawać sobie z nich z sprawy.

- Wzajemne zrozumienie i poszanowanie pomiędzy sprawnymi i niepełnosprawnymi kibicami jest kluczowe dla powodzenia kampanii. Chodzi o wzajemną integrację. Dzięki temu ma poprawić się widoczność na stadionach dla niepełnosprawnych kibiców, co z kolei może wpłynąć na przyciągnięcie ich na trybuny - tłumaczą studenci.

Inicjatorzy przedsięwzięcia zachęcają do zrobienia sobie zdjęcia z hasłem kampanii "Rozejrzyj się! Nie zasłaniaj!" jako wyraz jej poparcia. Zwracają się z tym apelem także do niepełnosprawnych kibiców. Drugim hasłem kampanii jest bowiem "Kibicujemy razem".

- Kampania jest już realizowana na niektórych stadionach PGE Ekstraligi, ale chcielibyśmy wzmocnić jej efekty podczas zbliżającej się XIII rundy Ekstraligi, a także PGE IMME w Gdańsku - powiedział Przemysław Szymkowiak z PGE Ekstraligi.

- Jesteśmy przekonani, że kibice po raz kolejny zjednoczą się i nie przejdą obojętnie wobec niewątpliwego problemu osób niepełnosprawnych na meczach żużlowych. Wystarczy tylko odrobina dobrej woli i baczne obserwowanie innych osób, które siedzą wokół nas na stadionach - dodał.

ZOBACZ WIDEO Zobacz na czym polega praca komisarza toru (WIDEO)

Czy podoba ci się nowa kampania PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (3):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • sympatyk żu-żla 0
  Człowiek nie pełno sprawny też należy się mu coś odżycia.należało by przystosować jeden z sektorów dla takich osób aby mogli swobodnie sie poruszać na swoich wózkach. Temat palenia papierosów powinien być zakaz nie wszyscy palą jest to miejsce publiczne.Należało by tak zrobić jak na PKP ZAKAZ PICIA ALKOHOLU I PALENIA ,
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Włókniarz 0
  dokladnie,haslo przewodnie 'rozejrzyj sie! nie zaslaniaj!' to mi od razu kojarzy sie z 'siadaj!'
  jak ktos nie widzi ze zaslania niepelnosprawnemu to wtedy juz jest dwoch niepelnosprawnych
  jakies miejsca to najlepsze wyjscie,PGE skoro sie dolacza to niech zarzadzi,zeby kazdy klub powydzielal,to samo dla palaczy
  januszy nie ruszac,niech sie ucza od normalnych ze to nie seans w kinie
  Mister elegancji Niepełnosprawni powinni mieć osobne miejsca z dobrą widocznościa na podwyzszeniu. Jak tu nie wstawać jak emocje są takie, że aż nosi. Niech nie utrudniają z jakimiś kampaniami teraz, bo to od lat wiadomo, ze ludzie na stadionie nie reagują na "SIADEJ!" rzucone przez Janusza dłubiącego slonecznik co mu sie du*y nie chce podnieść. Większośc w emocjach i tak wstaje. Ważne jest stworzenie miejsc dla niepełnosprawnych, takich żeby widoczność była dobra niezależnie od tego czy ktoś wstaje.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Mister elegancji 0
  Niepełnosprawni powinni mieć osobne miejsca z dobrą widocznościa na podwyzszeniu. Jak tu nie wstawać jak emocje są takie, że aż nosi. Niech nie utrudniają z jakimiś kampaniami teraz, bo to od lat wiadomo, ze ludzie na stadionie nie reagują na "SIADEJ!" rzucone przez Janusza dłubiącego slonecznik co mu sie du*y nie chce podnieść. Większośc w emocjach i tak wstaje. Ważne jest stworzenie miejsc dla niepełnosprawnych, takich żeby widoczność była dobra niezależnie od tego czy ktoś wstaje.
  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×