Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Nie ma konfliktu we Włókniarzu. Prezes wyściskał Lecha Kędziorę

Jeszcze kilka tygodni temu prezes Michał Świacik skrytykował publicznie trenera Lecha Kędziorę. O konflikcie w klubie nie ma jednak mowy. Po ostatnim, wygranym meczu w Toruniu, sternik Włóknarza wyściskał swojego szkoleniowca.
Michał Wachowski
Michał Wachowski
Michał Świącik WP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Michał Świącik

Kamery stacji nSport+ zarejestrowały moment, gdy po zakończeniu ostatniego biegu zawodnicy i trenerzy świętowali w parku maszyn. Obecny był tam także prezes Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa, Michał Świącik, który z uśmiechem na twarzy podszedł do Lecha Kędziory i serdecznie go wyściskał.

- Emocje były wielkie, podobnie jak nasza późniejsza radość. Było to w końcu nasze pierwsze zwycięstwo w Toruniu i ten sukces smakował znakomicie. Myślę, że w takich chwilach trudno byłoby o inną reakcję. To pokazuje zresztą, że moje relacje z trenerem Kędziorą są jak najbardziej dobre - skomentował Świącik.

Atmosfera we Włókniarzu jest na pewno lepsza niż jeszcze miesiąc temu. W lipcu Świącik skrytykował na łamach oficjalnej strony klubu Kędziorę, pisząc, iż jest "zażenowany poziomem wypowiedzi trenera". Prezes odniósł się w ten sposób do pomeczowego komentarza szkoleniowca, który stwierdził, że w klubie nie ma osób, które mogłyby zająć się odpowiednio torem. Świącik stwierdził, iż wypowiedź Kędziory była nie na miejscu i przedstawił swoją wersję zdarzeń.

Sprawa ta została już jednak wyjaśniona i jak podkreśla prezes, relacje między zarządem a sztabem szkoleniowym są bardzo dobre. - Rozmawialiśmy potem z trenerem Kędziorą i sam przyznał, że go poniosło. Powiedział tamte słowa tuż po przegranym meczu i nie do końca je przemyślał. Ja, jako prezes klubu ekstraligowego, musiałem w tamtym momencie zabrać głos i stanowczo zareagować. Wiem jednocześnie, że trener wyciągnął z tamtej sytuacji wnioski i więcej taka sytuacja się nie powtórzy - wyjaśnił prezes.

Swoją drogą, Włókniarz jest teraz w zupełnie innym położeniu niż jeszcze kilka tygodni temu. Dobitnie pokazał to znakomity mecz w Toruniu. - Mieliśmy niedawno serię porażek i było ciężko. W takich momentach łatwo krytykować siebie nawzajem i szukać winnych porażki. Teraz jesteśmy w każdym razie w zupełnie innym położeniu i z optymizmem patrzymy na dwa ostatnie mecze rundy zasadniczej. Utrzymanie mamy praktycznie pewne, a kto wie, czy nie uda się zawalczyć o coś więcej - skwitował Michał Świącik.

ZOBACZ WIDEO Krystian Pieszczek: Będę chciał sprostać zadaniu (WIDEO)TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Lech Kędziora powinien zostać we Włókniarzu na kolejny rok?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (4):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×